Paskutinį kartą JAV moterų rinktinė finale nežaidė 2006 m.

Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Aukso medalius pasaulio moterų čempionate iškovojo Jungtinių Amerikos Valstijų moterų krepšinio rinktinė.

JAV krepšininkės finale Sidnėjuje 83:61 (18:13, 25:20, 25:14, 15:14) įveikė Kinijos krepšininkes ir ketvirtą kartą paeiliui triumfavo šiame turnyre.

Išskyrus 2006-uosius, nuo 1998 m. JAV komanda laimėjo jau šešis pasaulio čempionato aukso medalius.

Tai buvo pirmasis kinių medalis pasaulio čempionate nuo 1994-ųjų, kuomet jos taip pat iškovojo sidabrą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo A'Ja Wilson, kuri per 26 minutes surinko 19 taškų (8/15 dvit., 3/4 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 19 naudingumo balų. Ji buvo pripažinta turnyro MVP.

Nuo pralaimėjimo kinių neišgelbėjo Yueru Li, kurios sąskaitoje per 28,5 minutės buvo 19 taškų (8/10 dvit., 3/4 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 23 naudingumo balai.

JAV: A'Ja Wilson 19 (5 atk. kam.), Kelsey Plum 17, Jewell Loyd 11, Chelsea Gray 10.

Kinija: Yueru Li 19 (8/10 dvit., 12 atk. kam.), Tongtong Wu 13, Siyu Wang 11.

Tuo metu bronzos medalius iškovojo Australijos rinktinė.

Šeimininkės bronziniame finale 95:65 (27:21, 24:22, 20:11, 24:11) įveikė Kanadą.

Į medalius australes atvedė fenomenaliai rungtyniavusi Lauren Jackson. 41-erių krepšininkė sukratė 30 taškų (11/13 dvit., 0/3 trit., 8/9 baud.), atkovojo 7 bei perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir surinko 35 naudingumo balus.

Tai buvo paskutinis Jackson karjeros mačas rinktinėje.

Australija: Lauren Jackson 30 (11/13 dvit., 7 atk. kam.), Steph Talbot 16 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Sara Blicavs 12.

Kanada: Kia Nurse 19, Nirra Fields 12, Natalie Achonwa 10.