Kauno „Žalgiris“ artėjantį sezoną planuoja disponuoti 11,3 mln. eurų biudžetu.

Kauno „Žalgiris“ praėjusiais metais išleido daugiau nei sugeneravo pajamų, tačiau naująjį sezoną pasitinka su išaugusiu biudžetu.

Ketvirtadienį Eurolygoje startuosiantis „Žalgiris“ šį sezoną planuoja disponuoti 11,3 mln. eurų biudžetu. Tai kasmetinėje spaudos konferencijoje pristatė klubo vadovas Paulius Motiejūnas.

Pernai klubo biudžetas siekė 10 mln. eurų. Visgi išlaidos viršijo biudžetą ir siekė 10,5 mln. eurų.

Dabar daugkartinių Lietuvos čempionų biudžeto projekciją sudaro 2 mln. eurų savivaldybės pinigų, 3,8 mln. eurų – iš partnerių, 1,5 mln. eurų – TV transliacijos ir 4 mln. eurų – iš bilietų.

Vien dabar „Žalgiris“ iš parduotų abonementų yra uždirbęs 1,98 mln. eurų.

Planuojamos išlaidos komandai taip pat planuojamos 11,3 mln. eurų. 7,2 mln. eurų sudaro žaidėjų algas, 1,8 mln. eurų – administracinės išlaidos ir 2,3 mln. eurų – kitos išlaidos komandai.

Nuotr. Erikas Ovčarenko/BNS

Paulius Motiejūnas taip pat patvirtino, jog „Žalgiris“ yra pateikęs paraišką Kaune rengti Eurolygos finalo ketvertą, tačiau prieš tai reikia atlikti tam reikalingus procesus.

„Esame pateikę paraišką jį organizuoti. Matome tai kaip verslo-sporto renginį ir prisimenant ankstesnius finalo ketvertus, tikėtumėmės sulaukti apie 10 tūkst. svečių, – dėstė Motiejūnas. – Kaunas neturi tiek viešbučių, tai čia ir visame Kauno rajone, ir Vilniuje viešbučiai būtų užimti. Žmonės Lietuvoje gyventų mažiausiai keturias dienas ir, kaip skaičiuojame, išleistų mažiausiai 3,7 mln. eurų. Iš bilietų prognozuojama suma būtų apie 4 mln. eurų ir nors ši suma atitektų Eurolygai, mokesčiai liks Lietuvoje – mažiausiai 600 tūkst. eurų, o valstybės biudžetą papildytų nemažiau 1,1 mln. eurų.“

Šį sezoną pelnomi taškai

50%
88,7
Pelno taškų: 88,7
Taiklumas: 50,3%
Vieta lygoje: 2
Geriausias pasiekimas: 96
Blogiausias pasiekimas: 79
Daugiausia pelno: Ignas Brazdeikis

„Mes, kaip klubas, naudos iš to negauname, bet iš mūsų yra noras atvesti didžiausią klubinio krepšinio renginį, – spaudos konferencijoje sakė „Žalgirio“ vadovas. – Ir dabar susiduriame su problemomis, organizuojant renginį. Eurolygai turi būti duoti įsipareigojimai, kad pažadai bus įvykdyti. Noriu padėkoti miesto savivaldybei, kad esame dalį sutarę ir pasitvirtinę, kad ta suma bus. Kita suma – arba iš Vyriausybės, arba iš Ministerijos, ar iš kitos savivaldybės, bet kol kas stringame. Esame mėtomi nuo vienos Ministerijos prie kitos. Po šiandienos konferencijos vėl rašysime raštus, nes tikrai yra istorinis šansas ir norisi įvykdyti visus reikalavimus. Sumos tikrai nėra didelės, o finalo ketvertas atsipirktų visai šaliai.

Reikia pabrėžti, kad jei ir viską įvykdysime, nėra garantijos, kad gausime teisę rengti finalo ketvertą. Tik atrodytume daug rimčiau kaip kandidatai.“

Pristatomojoje sezono konferencijoje Motiejūnas išsakė ir tikslus keliamus komandai 2022-2023 metų sezone.

„Norime laimėti LKL, norime laimėti taurę, o Eurolygoje žaidėjams buvo iškeltas tikslas eiti laimėti kiekvienas rungtynes. Tai, kas buvo pernai, netenkina. Buvo parodyta ir aptarta, kad mūsų paskutinė vieta pernai nėra ta, kur mes esame įpratę būti. Norime būti konkurencingi ir eisime kautis dėl pergalės kiekvienose rungtynėse“, – sakė Motiejūnas.

– Kada bus Eurolygos sprendimas dėl finalo ketverto ir kas yra pagrindiniai konkurentai?
– Nežinau, neturime informacijos, kas yra konkurentai. Dėl sprendimo įsivaizduojame, kad tai yra kelių savaičių klausimas, ilgai šie procesai nesitęs.

– Ilgus metus Eurolygoje Kaunas net nebuvo svarstomas tarp kandidatų rengti finalo ketvertą. Iš kur toks pasikeitimas?
– Kita valdžia. Kiekvienais metais į tas duris beldžiame, vis prašydavome. Mūsų, kaip klubo darbuotojų, tai yra viena svajonių. Šita arena yra pastatyta tokiems renginiams.

– Kalbant apie sezono startą, pernai sakėte, kad jau pasiruošime matėte blogus ženklus. Ką regite šiemet?
– Žiūrime optimistiškai. Lietuviškas pagrindas, treneriai lietuviai, treniruotės vyksta puikiai ir tikime gera ateitimi. Patys matote, kad kita energija, jauni žaidėjai, užsivedimas kitoks. Tikrai dar yra, ką tobulinti, bet su treneriais dirbame ir Paulius (Jankūnas) yra pasijungęs.

– Vasaros pabaigoje minėjote, kad pasiliekate galimybę stiprintis sezono metu. Kokios pozicijos dabar esate šiuo klausimu?
– Pozicija tokia, kad visi turi šansą. Dabar kalbėti, kad kažką reikia stiprintis, nenorime. Visi turi šansą ir jei klijuosimės ir visi pateisins lūkesčius, tai tikrai neieškosime, kuo pakeisti.

– Ar jau matosi daugiau pasikeitimų Eurolygoje, lygos vadeles perėmus Dejanui Bodirogai?
– Turėjome vieną susitikimą. Bendradarbiavimas bus dažnesnis ir važiuosime į priekį. Turime susiskaldymą tarp klubų, tai tas klausimas niekur nedingęs. Turime tarpusavyje susitarti ir vėl pradėti žiūrėti į vieną pusę bei padėti lygai augti. Manau, kad šitie vadovai yra pajėgūs potencialą išnaudoti.

– Pasirodė informacija dėl galimo projekto Dubajuje. Kiek yra realu, jog ten atsiras Eurolygos klubas?
– Nenoriu komentuoti. Yra kažkokie veiksmai, bet čia turėtų Eurolyga pasisakyti. Informacija yra tiksli, daugiau nežinome, gilinsimės, bus pateikta daugiau skaičių, vizijos ir tada matysime, kokios galimybės.

– Kaip planuojate šiemet keliauti į Eurolygos išvykas?
– Dauguma yra įtraukta užsakomųjų skrydžių, bet esame nusprendę, kad keliausime tomis kryptimis bendrai su visais, kur yra tiesioginiai skrydžiai. Miunchenas, Berlynas, Atėnai, kad sutaupytume. 

– Artūras Milaknis vasarą po ilgų metų paliko klubą, bet viešai jokio atsisveikinimo su juo nebuvo. Ar yra kažkas planuojama išskirtinio?
– Laukiame dar. Tikrai kažką darysime, bet laukiame pačio Artūro stotelės. Sakiau ne kartą, jis yra žalgirietis ir tas atsisveikinimas bus tik gal kaip su krepšininku ir jo tas žinias norėtųsi išnaudoti administracijoje.

– Kaip kitai klubo legendai, Pauliui Jankūnui, sekasi naujame vaidmenyje?
– Manau, kad puikiai. Žingsnis po žingsnio, ima visą informaciją, tobulėja ir mokosi. Visa tai, ko iš jo reikia. Jis yra atviras keistis, išmokti naują sritį ir kol kas esame labai patenkinti.

– Ar tai, kad „Žalgirio“ treneris yra ir Lietuvos rinktinės treneris, keičia klubo poziciją išleidžiant žaidėjus į atrankos langą?
– Tikrai ne. Treneris, kai dirba pas mus, rūpinasi komandos tikslais. Jeigu išleidimas kenks klubui, mes tikrai negalvojame tų žaidėjų išleisti.

– Bet sprendimas dėl artimiausio lango dar nėra priimtas?
– Uždrausti negalime, bet situacija nesikeičia. Rūpinsimės žaidėjų sveikata, mums reikia rodyti rezultatus, o ne sakyti, kad kažką išleidome ir nepykite, jei vėliau nesigaus.

– Atrodo, kad FIBA padarė kažkiek patogesnį tvarkaraštį artimiausiam langui. Ar čia sutapimas, ar kažkokie veiksmai jau yra daromi tarp FIBA ir Eurolygos?
– Kiek žinau, nauja valdžia dar nepradėjo bendradarbiavimo. Visada pasikeitimai yra naujos galimybės, kalbėti reikia su visais ir manau, kad pasikeitimas bus. Bet sakau, mes, kaip Eurolygos klubai, rūpinamės savo produktu ir žaidėjų sveikata. Mano galva, tas langas nelabai kažką keičia, nes gaunasi iš lėktuvo į rungtynes. Klausimą reikia spręsti iš esmės.

– Kaip yra su Eurolygos premijomis – kaip jos bus paskirstytos?
– Likome prie to pačio, kad 80 proc. yra televizinės teisės ir 20 proc. premijos už pasiekimus.

– Vasarą trys klubai pakeitė Rusijos komandas. Kaip matote Eurolygos pajėgumo paveikslą?
– Vakar matėte „Maccabi“ biudžetą. Pajėgumai labai išaugę ir yra kelios priežastys. Pirmiausia, dėl COVID-19 nedaug atvyko žaidėjų iš už Atlanto, pasiūla krepšininkų su Eurolygos patirtimi irgi buvo sumažėjusi ir tai pakėlė kainas.

Matome minusus „Barcelonos“ ir „Real“ biudžetuose. Tai niekur neveda, turime galvoti, kaip mažinti tas išlaidas. Po to gaunasi, kad šauname sau į kojas, kainas iškeliame. Pajėgumas tikrai padidėjęs ir į tą aštuntuką patekti darosi vis sunkiau.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (9)
Jei vietoj bermudų trikampio perimetre būtų Motiejukas nupirkęs gerą metiką, tai sakyčiau būtumėm konkurencingi ir apie top8 galvot. Bet motiejukui gyvent reik, tai geriau su mirusiu-legendiniu žalgiriečiu varkę prasukt ir nežinau, kodėl moterų lygos metiką pasiliko dar? gal irgi kokį atkatėlį prasuko PM?
2022-10-05
Atsakyti
geriausia pabaiga - eilinis bliovimas kad kiti turi daugiau pinigu. o pradzioj giriasi kad lietuviai sudaro pagrinda komandoj. iseina kad ne koka vadybininkas pauliunia - su uzsienieciais nesusitvarlo, niekas neklauso jo lietuvisku marazmu, bapkiu kalt ir nemoka. toli eisim
2022-10-04
-6
Atsakyti
jo 2022 sezone su 10 lemu uzeme trečią vieta siemet su 10,5 jims antrą
2022-10-04
-7
Atsakyti
Straipsnio antranste skambi su isaugusiu biudzetu.Cia tas pats kas prekybos centre apsiperki ta pati pirkiniu krepseliu bet sumoki daugiau nei pries metus bet gauni ta pati. Saukti garsiai butu galima kad isaugo biudzetas jei zaidejams butu daugiau sumokama nei pries metus
2022-10-04
+15
Atsakyti
asile tu kurwa jobana portugale zalgiriukas atstovauja Lietuva ir bando i ja pakelti joos ekonomika su final 4 krepsinio
2022-10-04
-21
Atsakyti
Tai yra privatus klubas....tegu kauno savivaldybė su auksiniu meru ir finansuoja...arenos statyta už valstybės ir euro pinigus,dalinai prisidedant savivaldybei praktiškai klubo reikmėms...ir dar aiškina,kad krepšinis išsilaiko be valstybės paramos...
2022-10-04
Atsakyti
hahaha, geras ir labai "pamatuojamas" tikslas eurolygoj. na o turint toki biudzeto skirtuma lietuviskoj smelio dezej Zalgiriui nera kas veikt prie bent kiek protingesnes vadybos(ko visiskai nebuvo pernai metais)
2022-10-04
Atsakyti
Skanus pompastiški pareiškimai bet dar prieš sezono startą net ir didžiausiems optimistams aišku kad komanda vilksis kažkur 12/14 vietoje
2022-10-04
-9
Atsakyti
O tai yra labai geras pasiekimas su musu biudzetu
2022-10-04
+12
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.