Mantas Kalnietis nesiruošė likti Kauno „Žalgiryje“, jeigu nepavyks atsistatyti po čiurnos traumos. Gynėjas dar vasaros pradžioje tai išdėstė Pauliui Motiejūnui. 

Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: zalgiris.lt

Pakilus lėktuvui Tel Avivo link, Mantas Kalnietis ir Edgaras Ulanovas atsistojo iš savų vietų ir pradėjo rinkti kompaniją žaidimams.

Ilgamečiai žalgiriečiai dairėsi aplink ir kalbino Kauno „Žalgirio“ krepšininkus pasijungti į bendrą laiką ir smagiau praleisti keturių valandų skrydį į Izraelį.

Lėktuvo viduryje susibūrė saujelė lietuvių, kuriuos žaidžiančius legionieriai stebėtojo iš šalies. Tokie susibūrimai – vienas būdų lipdytis naujam kolektyvui, tarp kurio skambiai girdisi veterano Kalniečio balsas.

„Nežinau, ar bėda, kad jie nėra mėgėjai žaisti pokerį, ar bijo pralošti pinigus. Kol kas žaidžia tik lietuviai, – juokdamasis tinklalapiui BasketNews Tel Avive pasakojo Kalnietis. – Legionieriai bando prisijungti prie lietuvių pagrindo. Turėjome ir bendrų vakarienių, ir bandome įtraukti į užklasinę veiklą, tokią kaip pokerio žaidimas. Iš tikrųjų viskas lipdosi natūraliai.“

Paulius Jankūnas kelissyk priėjo prie žaidžiančių krepšininkų ir užėmė stebėjo vaidmenį. Žaidėjo karjerą baigusi Lietuvos legenda patiria transformaciją prie darbo administracijoje.

Tarp ilgamečių žalgiriečių girdisi juokeliai, į Jankūną kreipiantis „direktoriumi“.

„Pareigos pridėjo rimtumo, nes anksčiau irgi buvo vienas iš tų žaidimo dalyvių, bet šiemet buvo atsisakęs“, – šypsojosi Kalnietis.

Paulius Motiejūnas iš aikštelės persikėlė dirbti į „Žalgirio“ administraciją
Paulius Motiejūnas iš aikštelės persikėlė dirbti į „Žalgirio“ administraciją
Nuotr. LKL

Persiformavusiame „Žalgiryje“ iš praėjusio sezono liko tik penki krepšininkai: Kalnietis, Ulanovas, Lukas Lekavičius, Karolis Lukošiūnas ir Tyleris Cavanaugh. Prie komandos prisijungė septyni nauji žmonės, taip pat du dubleriai Liutauras Lelevičius ir Motiejus Krivas.

Pastarieji nekeliavo į Eurolygos sezono atidarymą Tel Avive. Ketvirtadienį „Žalgiris“ į kovą stos nuo 21.05 val.

36-erių Kalnietis – labiausiai patyręs ir vyriausias „Žalgirio“ krepšininkas. Jis nuviliantį praėjusį sezoną baigė su dvejone, ar galės tęsti karjerą dėl čiurnos problemų. 

Buvęs Lietuvos rinktinės vedlys buvo kategoriškas dėl savo pozicijos ir nepuoselėjo jokių minčių įsikibti į dar metus galiojantį kontraktą su „Žalgiriu“. Kaunietis pabrėžė tai „Žalgirio“ vadovui Pauliui Motiejūnui dar birželio pabaigoje, kai nebuvo tikras, kaip viskas susiklostys. 

Dabar kaunietis džiaugiasi produktyvia reabilitacija vasarą ir kūno reakcija po krūvių sudėtingame komandos pasiruošime sezonui. 

Kalnietis stoja į „Žalgirio“ trečio įžaidėjo vaidmenį, yra pasiruošęs laukti ir kovoti dėl minučių gynėjų grandyje.

Tinklalapis BasketNews kalbėjosi su Kalniečiu apie dvejones dėl visavertiško žaidimo, „Žalgirio“ naujokus, vedlį Kazį Maksvytį ir klubo galimybes.

– Mantai, kas pačiam labiausiai patinka apie šitą „Žalgirį“? – BasketNews paklausė Kalniečio.
– Patinka, kad nuo sezono pradžios yra aiškumas, aiškios taisyklės. Matosi, kad gali tobulėti vien dėl to, jog gali matyti savo klaidas ir yra viskas išaiškinta. Jeigu aikštelėje suklysi, dažniausiai žinai, kad tai buvo tavo klaida ir nereikia dairytis į vienas kitą, kai nesupranti, kas už tai atsakingas.

– Anksčiau buvo chaoso?
– Sakyčiau, kad anksčiau trūko aiškumo. Aišku, dabar lengva kalbėti apie tai, ko trūko. Tačiau taisyklių žinojimas ir atsakomybių nešimas krepšininkui yra labai svarbu. Jeigu tu gauni velnių nuo trenerio ir nežinai, kaip turėjai elgtis toje situacijoje, tada yra blogai. Bet jeigu gauni velnių ir pats supranti, kad padarei kažką blogai, nes žaidėme pagal taisykles, o tu nesilaikei jų, tai tada turi būti reakcija į trenerio priekaištus.

– Kazys Maksvytis – didžiulio dėmesio centre, ypatingai po Europos čempionato, dabar naujas Eurolygos iššūkis. Kaip, jūsų akimis, sekasi treneriui, ar jaučiasi aplinkinio triukšmo įtaka?
– Nežinau, neįlįsiu į jo vidų. Nekalbu apie tai, ką jis galvoja. Bet natūralu, kad nėra lengva būnant ant dviejų karščiausių kėdžių Lietuvos krepšinyje. Atsakyti, kaip jam sekasi, dar labai sunku. Kaip sakau, mes visi labai gražūs rugpjūtį-rugsėjį, kol neprasidėjo rimčiausi iššūkiai. Taktiškai per treniruotes viskas atrodo gerai. Reikia viską perkelti į aikštelę. Ne visada viskas visiems pavyksta tiek žaidėjams, tiek treneriams, kai atsiranda stresas, spaudimas, žaibiškas greitis ir rungtynių dinamika. Tai – visiškai kitokie dalykai nei pasiruošime.

Galime prieš rungtynes susidėlioti, kaip norime žaisti, kaip elgsimės, bet rungtynės iš savęs yra visai kas kita. Lengviau yra pasakyti prieš rungtynes, kaip žaisime, arba po rungtynių, kas buvo blogai. Bet tai ir yra menas rungtynių metu viską susidėlioti tiek žaidėjams, tiek treneriams. Tada pasirodo tikrasis veidas.

Kazys Maksvytis pasitinka debiutą Eurolygoje
Kazys Maksvytis pasitinka debiutą Eurolygoje
Nuotr. LKL

– Maksvytis praėjusį sezoną prisijungė prie komandos, kai buvo likęs tik vietinis frontas, bet stresinių situacijų netrūko, sezonas baigėsi nuviliančiai. Ar galima sakyti, kad likęs lietuvių branduolys ir treneris jau kažkiek pažįsta vieni kitus įtempčiausiais momentais?
– Gal Ulė pažįsta jį, gal kažkas kitas, kas daugiau dirbęs su juo. Visiems kitiems žaidėjams, manau, viskas prasideda iš naujo. Maksvyčiui prisijungus, Eurolyga buvo pasibaigusi, sezonas buvo labai keistas: aukštyn ir žemyn, o tiksliau – žemyn. Turbūt nei mes labiau pažinome trenerį, nei treneris mus. Kitas sezonas yra visai kita istorija. Dabar prasideda tikrasis darbas.

– Diskutuojame, kad Eurolygos aštuntukas-dešimtukas dar labiau sustiprėjo, komandose nutūpė iš Rusijos išvykę solidūs žaidėjai. „Žalgiris“ komplektavosi pagal savo piniginę. Kaip jūs bendrai žiūrite į „Žalgirio“ galimybes nuveikti kažką šiame turnyre?
– Vėlgi, žvalgomės tik į save, nes patys turime daug reikalų, kuriuos reikia išspręsti. Bendrai žiūrint matai, kokie žaidėjai pasirašo sutartis, bet neįsigilini į sudėtis, kaip sekasi jiems ikisezoninėse rungtynėse ir panašiai. Ant popieriaus gali būti vienaip, bet kaip žaidėjams seksis susiklijuoti, yra visai kas kita. Taip pat ir dabartinis varžovas „Maccabi“, kur pasikeitė daug amerikiečių. Tikrai net neabejoju, kad ir jie turi problemų. Kaip seksis jiems susilipdyti ir viską įgyvendinti sezono metu, tai irgi yra klausimas. 

Mūsų pirmas žvilgsnis yra į save – tiek į žaidėjus, tiek, kaip mačiau, treneriai patenkinti mūsų treniruočių procesu, kaip dirbame ir einame į priekį. Ar to užteks, kad būtume konkurencingi Eurolygoje, parodys laikas.

– Užsiminėte, kad patys turite daug reikalų. Kokie dar yra neišspręsti klausimai?
– Kartais galbūt nesurandame geriausių metimų, kai pas mus situacija gynyboje tikrai pasitaisė. Mes, kaip komanda, esame daug kur fiziškesni, agresyvesni ir viskas yra neblogai. Puolime kai kuriose metimų selekcijose mums reikėtų išgyvendinti tam tikrus dalykus. Jeigu mes mesime neparuoštus metimus, galime gauti greitų atakų, ko, pavyzdžiui, „Maccabi“ ir nori. Rungtynių planas yra įvelti juos į žaidimą penki prieš penkis. Būtent metimų selekcija ir klaidų nedarymas – vieni prioritetų, kas padėtų įgyvendinti planą.

– Maksvytis buvo paakcentavęs žemą tritaškių pataikymo procentą ir vylėsi, kad tai netaptų komandos veidu. Jūsų nuomone, tai susiję su paminėta metimų selekcija ar visgi „Žalgiriui“ trūksta talento atakuojant iš toli?
– Neužfiksuočiau, kad trūksta talento. Galbūt neturime labai daug išreikštų metikų, bet yra daug žmonių, kurie gali įmesti. Aišku, gal nėra labai stabilūs snaiperių procentai. Bet jeigu nuo geros gynybos susikursi geresnius ir laisvesnius metimus, pataikymo procentas pakils automatiškai. Ką būtent kalbėjau apie metimų selekciją, pataikymo procentas pas mus gal būna žemas, nes metame neparuoštus ar skubotus metimus.

Mantas Kalnietis vasarą paskyrė čiurnos reabilitacijai
Mantas Kalnietis vasarą paskyrė čiurnos reabilitacijai
Nuotr. Kauno Žalgiris

– Kaip paties fizinė būklė ir čiurnos situacija?
– Pasibaigus sezonui po truputį pradėjau daryti reabilitaciją. Sportas nebuvo kažkoks labai aktyvus, bet būtent tos vasaros man ir reikėjo. Buvo daug klaustukų, kas ir kaip bus toliau. Realiai tik liepos pabaigoje pradėjau jausti, kad jau, jau situacija gerėja, bet vis tiek buvo neramu. Labai didelis skirtumas yra tarp mėgėjiško sporto vasarą ir pasirengimo sezonui stovyklos. Buvo klaustukų, kaip išgyvensiu, bet praėjau sunkias treniruotes tą mėnesį, kai nebuvo rinktinės žaidėjų. Nesugriuvau, viskas gerai (šypsosi).

– Kada pats sau atsakėte į klausimą dėl tolimesnio žaidimo?
– Birželio pačioje pabaigoje susitikau su Pauliumi Motiejūnu ir kaip visą laiką pasikalbėjome labai aiškiai. Pasakė, kad man nebus nutiestas raudonas kilimas ir turėsiu pats viską išsikovoti. Taip pat paklausė, kokia yra situacija su čiurna, o aš pasakiau, jog situacija yra prasta. Pasižiūrėsiu, kaip per vasarą pavyks susitvarkyti. Jeigu pavyks, viskas tvarkoje, važiuoju toliau. Jeigu ne, sakiau, jog nebūsiu tas, kuris negalėdamas judėti tiesiog bus komandoje.

– Dabar pačiam tenka trečiojo įžaidėjo vaidmuo, turbūt toks, koks buvo numatytas dar prieš praėjusį sezoną. Kokį paties vaidmenį formuoja treneris Maksvytis? Galbūt su koncentracija į darbo procesą su kitais gynėjais?
– Iš tikrųjų nebuvo kažkokio mūsų pokalbio. Tiesiog vasarą buvo leista suprasti, kad arba imi trečio įžaidėjo vaidmenį bent jau sezono pradžioje ir prisitaikai, arba nelabai kitaip išeina. Klubas tiesiog norėjo stipresnių žaidėjų, kad nepasikartotų praėjęs sezonas, ir man buvo numatytas toks vaidmuo. Turėjau dvi galimybes: arba sutikti su šituo ir kovoti aikštelėje, arba, kaip sakau, visą laiką gali eiti į tą komandą, kuri yra be ambicijų ir žaisti po 30 minučių. 

Pasirinkau esamą variantą. Aišku, kaip sportininkui, nėra labai lengva ir smagu sėdėti ir laukti to šanso. Kadangi taip užsibrėžiau, būtent laukiu savo pasirodymų ir progų. Turiu prisitaikyti prie tokio vaidmens. Per karjerą esu buvęs situacijose nuo lyderio iki to žmogaus, kurio net neregistruoja, todėl žiūriu į tai labai optimistiškai. Svarbiausia, kad esu sveikas, ir turiu būti pasiruošęs. Sezonas yra beprotiškai ilgas su daug rungtynių, todėl tikrai sulauksiu šansų. Tiesiog reikia pasinaudoti jais ir užsitarnauti daugiau laiko.

– „Žalgiris“ performavo priekinę liniją, prie kurios prisijungė Rolands Šmits, Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis. Kokių galimybių komandai suteiks šitie krepšininkai?
– Iš tikrųjų išvykęs Joshas Nebo ir atvykęs Hayesas – panašūs žaidėjai. Su Hayesu galime gintis visiems besikeičiant ginamaisiais, dabar turime kūnų ir perimetre. Iš esmės Birutis gal daugiau žaidžia nugara, bet abudu centrai yra pikenrolo žaidėjai. Hayesas prideda atletiškumo, Birutis kitaip ginantis irgi su savo ūgiu gali išgąsdinti gynėjus ir pakeisti jų metimų trajektoriją. Svarbu, kaip jie įsilies į komandą ir prisidės prie bendro rezultato.

– „Žalgiris“ perimetre pasipildė individualiai stipriais Keenanu Evansu ir Ignu Brazdeikiu. Kuo išsiskiria šie naujokai?
– Patinka šitų dviejų žmonių fiziškumas, taip pat Arno Butkevičiaus ir Rolando Šmito. Pirmas signalas turbūt buvo LKL. Pažiūrėkite, kaip mes pernai pradėjome sezoną, su pratęsimais, buvo tąsymasis. Šiemet viskas vyksta daug užtikrinčiau. Nacionaliniu lygiu viskas atrodo neblogai, bet dabar pasitikrinsime, kaip mes atrodome Europos kontekste.

– Brazdeikis matosi, jog išsiskiria savo stiliumi, kelionėje į Tel Avivą – tvarkingi akinukai nuo saulės. Kaip sekasi šitą vyrą pratinti prie lietuviškos kultūros?
– Labai nesistengiame, žmogus užaugęs kitoje kultūroje ir reikia suprasti jį. Mums, tokiems kuklesniems žmonėms, yra keista, nes esame augę kitaip. Bet per tiek metų įpranti, jog yra visokių žmonių. Man jokio skirtumo. Esmė, kaip jis atrodys aikštelėje. 

– Buvo kalbėta, kad seniai neturėjome tokio žmogaus rinktinėje. Kaip pačiam Brazdeikio galimybes, kurias jis gali pasiūlyti savo žaidimu?
– Labai teigiamas įspūdis. Kaip ir kiekvienas žaidėjas, turi daug pliusų ir minusų, bet iš esmės tai yra krepšininkas, kuris gali pakeisti rungtynių eigą. Ignas – pirmas žmogus po Lino Kleizos, kuris praktiškai bet kada gali susikurti normalų metimą. Tada tik klausimas – jis įmes ar ne. Šiaip atakos tęsinys dažniausiai būna logiškas. 

Tikrai labai reikalingi tokie žaidėjai, ypatingai šių dienų Eurolygoje, kur dominuoja switch-all gynyba ir reikės tokias situacijas spręsti jam vienam. Vėlgi, dabar trenerių darbas yra duoti jam ir laisvės, ir tuo pačiu suprasti, kad bus skautinimas, spaudžiamasi prie jo. Jis turi mokėti ir nusimesti kamuolį, kai komanda sudvigubina gynybą prieš jį.

– Kokiose situacijose, jūsų akimis, Brazdeikis nukenčia ir prie ko jam reikia taikytis?
– Turbūt tose situacijose, kuriose išryškėja skirtingi Europos ir NBA taisyklių traktavimai. Galų gale, dviguba gynyba. NBA negali ir gynyboje baudos aikštelėje stovėti tris sekundes, dėl ko yra daugiau kelių ir galbūt niekas tavęs nedvigubins. Europoje susispaudžia ir yra neįprasta, kad atrodo prasiveržei pro savo žmogų, o čia jau yra siena. Jam reikia prisitaikyti būtent prie tokių dalykų, kas jam ir yra rodoma. Lėktuve į Tel Avivą sėdėjo Tutis (Tautvydas Sabonis – aut. past.) ir rodė, kur reiktų patobulėti. Bet iš esmės žiūriu labai teigiamai. Būnant tokio amžiaus ir žinant, kokioje aplinkoje užaugai, tikrai yra labai sunku pritapti ir būti tikrai svarbiu rinktinės žaidėju.

„BasketNews.lt podkastas“:

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (17)
A tai kiek gauna trečias komandos įžaidėjas?
2022-10-07
Atsakyti
ghghfyh
200 - 500 tūkstančių kaip nieko.
2022-10-07
Atsakyti
aha
Rungtynes pralosta,kas is to,Dimsos metimas paskutinis fantastiskas
2022-10-06
-1
Atsakyti
5 zvaigzduciu
seneliu prieglauda 🎪
2022-10-06
+1
Atsakyti
dar sazona savo koja kripuodamas,ir akis isputes,palups euriuku ir zalgirio!!
2022-10-06
+4
Atsakyti
Jonas
ar jis tempia dar zaliu lygi ?
2022-10-06
+10
Atsakyti
hmm
rubinej tempia to pakaks
2022-10-08
Atsakyti
Jj
jei siandien isbegs i aikstele dvi trys minutes ir prasys keitimo.o komandos draugai uz kojos tures partempt iki suoliuko.
2022-10-06
-2
Atsakyti
Jau sita grajoka motiejunas galetu pats paslet nuo zurnalistu.
2022-10-06
+4
Atsakyti
Karaimas
lkle nors vienas dalykas gerai kad nebe JKL,nes mes tikri krepsinio fanai, to,,rastingumo,, nesupratom ir tarpusavyje vadindavom juoduku krepsinio lyga
2022-10-06
-1
Atsakyti
9l82qgXqRQ50 FANTASY
2022-10-06
-3
Atsakyti
p. Malinauskai, kas yra
"tvarkingi akinukai nuo saulės..."?
2022-10-06
+14
Atsakyti
Čia užsienietis korespondentas?
"-– Mantai, kas pačiam labiausiai patinka apie šitą „Žalgirį“?"
2022-10-06
+7
Atsakyti
Anonimas
idomus interviu, aciu!
2022-10-06
+3
Atsakyti
Jankūnas
"ir užėmė stebėjo vaidmenį."
2022-10-06
+4
Atsakyti
Really
tai juk vakar buvo sutriuskinimas ryto kaska susimasei su dienom
2022-10-06
+2
Atsakyti
Šiandien lauks sutriuškinimas
2022-10-06
-8
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.