Naujojo „Žalgirio“ skausmai

Lukas Malinauskas
BasketNews žurnalistas iš Tel Avivo (Izraelis)
2022-10-07 11:02

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos starte gavo krūvą pamokų – nuo komandinės jėgos svarbos iki žaidimo svarbiausiais ir pergalę lemti galinčias momentais.

Nuotr.: zalgiris.lt

Kazys Maksvytis virė iš pykčio, kai išlengvintas Kauno „Žalgirio“ penketukas aidint pirmojo kėlinio sirenai prasileido Darruno Hilliardo taškus.

Edgaras Ulanovas pakeitė Luką Lekavičių, Karolis Lukošiūnas – Rolandą Šmitą, aikštelėje liko Tyleris Cavanaugh, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius.

„Žalgirio“ štabas jau kurį laiką pirmojo kėlinio pabaigoje ragino auklėtinius stabdyti Tel Avivo „Maccabi“ žaidėjus komandinėmis pražangomis, kurių kauniečiai teturėjo dvi.

Paskutinėje ketvirčio atakoje Wade’as Baldwinas per tris sekundes persivarė kamuolį ir nusimetė Hilliardui. „Maccabi“ amerikietis individualiais veiksmais susikūrė erdvę metimui ir taikliu dvitaškiu pelnė 30-ą šeimininkų tašką.

Maksvytis siuto šalia šoninės linijos ir nužvelgė grįžtančius auklėtinius. Prieš pašėlusiai žaidusią „Maccabi“ vien per pirmąjį kėlinį liko neišnaudotos dvi progos sustabdyti varžovų atakas.

„Kas susiję su neišnaudotomis pražangomis – blogai, baisu, – po rungtynių komentavo Maksvytis. – Gauname 30 taškų per kėlinį ir liekame su dviem pražangomis.“

Taškų lenktynėse pirmajame ketvirtyje kauniečius gelbėjo puikiai startavęs Kevarriusas Hayesas, kuris sumetė 11 iš 27 komandos taškų.

Žalgiriečiai antrajame kėlinyje prasižengė penkissyk: paskutinė – Butkevičiui įsirėžus į iš toli krepšį atakavusį Rafi Menco, kuris realizavo visas tris baudas ir sumažino žalgiriečių pranašumą (48:46).

Trečiajame ketvirtyje į giliausią duobę kritęs „Žalgiris“ susirinko keturias komandines pražangas.

„Trečiajame kėlinyje ties viduriu galėjome keletą kartų prasižengti, atimti taškus, – pažymėjo Maksvytis. – Mes nesubaudavome, leidome jiems įmesti bei užbaigti atakas dėjimais. Nedovanotina. Kai tiek dovanų atiduodi varžovams, pralaimi rungtynes.“

Keenano Evanso taiklus dvitaškis 21-ąją minutę suteikė kauniečiams keturių taškų persvarą (50:46), tačiau iki tol demonstruotas žaidimas puolime apgriuvo ir „Maccabi“ smogė spurtu 19:3.

„Žalgiris“ per beveik penkių minučių atkarpą dėl klaidų prarado keturias atakas. Ignas Brazdeikis pirmasis buvo pakeistas Tomu Dimša, o po to štabas nuo suolo pakėlė tris krepšininkus.

Lekavičius stojo vietoje pagrindinio įžaidėjo Evanso, kuriam vadovaujant komanda staigiai sustojo.

„Leidome jiems išsimesti gerus metimus, jie susirinko toli atšokusius kamuolius, – nesėkmingą atkarpą komentavo Evansas. – Tada įsijungė ir jų sirgaliai, kurie suteikė papildomos energijos.“

Maksvytis po rungtynių apeliavo į išsibalansavusį Evansą.

„Manau, kad įžaidėjui neturi būti staigmena, jeigu jį spaudžia per visą aikštę , – sakė Maksvytis. – Reikia tą spaudimą įveikti bei įvesti komandą į derinį. Šito nepadarėme. Kadangi buvome tokie statiški puolime, dėl šito nukentėjome.“

Ulanovas pabrėžė problemą, jog komandą prasčiausiame trečiajame kėlinyje nusmukdė pernelyg individualūs žalgiriečių veiksmai.

„Trečias kėlinys buvo labai prastas, pradėjome žaisti po vieną, – teigė „Žalgirio“ kapitonas. – Manau, kad mūsų bėda, kuri kartais išlįsdavo ir LKL – norime kiekvienas pasiimti ant savęs.

Kalbėjomės, kad prieš „Maccabi“ metimų pasirinkimas yra labai svarbu – neforsuoti ir žaisti iki tikro metimo. Tai tikrai neblogai pirmoje rungtynių pusėje veikė. Turėjome ilgas atakas ir žaisdavome iki tikro metimo, su prasiveržimais ištampydavome gynybą.“

Brazdeikis ne sykį užstrigo baudos aikštelėje sulaukęs kelių varžovų priežiūros. Krepšininkas sutrikdavo ir nesurasdavo išeities nusimesti kamuolį. „Žalgirio“ debiutantas suklydo 4 kartus – daugiausiai komandoje.

„Prieš tokią atletišką komandą bandyti užsibaigti tarp 2-3 varžovų yra savižudybė“, – akcentavo Ulanovas.

„Žalgiris“ atliko vos 8 rezultatyvius perdavimus, iš kurių 5 – dar iki ilgosios pertraukos, kai 48 taškus surinkusi komanda minimaliai buvo priekyje (48:46). Maksvyčio auklėtiniai pusšimčio taškų ribą beveik pasiekė pataikę vos 2 tritaškius iš 10.

Tuo metu Lorenzo Brownas per pirmuosius du kėlinius išdalino 7 rezultatyvius perdavimus, o finišavo su 11 ir dvigubu dubliu (13 tšk., 11 rez. perd., 20 naud. bal.).

Rezultatyviausiai pas žalgiriečius žaidęs Evansas sėkmingai asistavo tik sykį ir du kartus suklydo.

„Jaučiu, kad mes dedame žingsnius į priekį, – apie tarpusavio supratimą kalbėjo „Žalgirio“ naujokas. – Galvoju, kad gerai pasirodėme pirmose Eurolygos rungtynėse. Šitas pralaimėjimas negali mūsų palaužti. Turime judėti į priekį.“

„Žalgiris“ demonstravo pavyzdingą charakterį, kai iš smukdančios duobės kelissyk artėjo prie „Maccabi“ per 4-6 taškus. Komandą įkvėpė sėkmingas Dimšos įsijungimas. Gynėjas per trečią ir ketvirtą kėlinius surinko 10 iš 35 ekipos taškų.

„Tomas buvo tas žmogus, kuris veržėsi po krepšiu, – auklėtinio atkarpą po ilgosios pertraukos komentavo Maksvytis. – Iš pradžių gal Ignas Brazdeikis buvo toks. Vėliau nebeliko, visi žaidėme ties tritaškio linija ir buvome per daug pasyvūs, o Tomas tai darė gana gerai ir padėjo mums grįžti.“

Ignas Brazdeikis antroje mačo dalyje pataikė 1 metimą iš 5 ir įmetė 2 taškus
Nuotr. zalgiris.lt

Brazdeikis antroje susitikimo pusėje įmetė 2 taškus, pataikęs 1 dvitaškį iš 5. Bendrai Eurolygos debiutantas surinko 8 taškus (4/10 metimai), 5 atkovotus kamuolius ir 4 naudingumo balus.

Atrodė, jog viena iš keturių klaidų įvyko dar iš nepajautimo siauresnės aikštelės Europoje.

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje Dimšos ir Butkevičiaus iniciatyva laimėjo atkarpą 8:0 ir grįžinėjo iš dviženklio deficito (61:65). Spurtą galėjo pratęsti Brazdeikis, kuris sulaukęs perdavimo aikštės kampe išsimetė tritaškį, bet mynė šoninę liniją.

Kamuolys skrodė tinklelį, tačiau teisėjas neįskaitė taškų dėl taisyklių pažeidimo.

Ketvirtajame kėlinyje varžovus galiausiai pavijęs „Žalgiris“ turėjo bent dvi progas įgyti pergalingą persvarą. Pirmoje atakoje Evansas lyg dairėsi į Hayesą po krepšiu, bet pastebėjo atsilaisvinusį Dimšą.

Solidžiai žaidęs gynėjas pašokdino Bonzie Colsoną ir susikūrė progą tritaškiui, tačiau metimas nelietė lanko.

„Žalgiris“ paskutinėje „Maccabi“ atakoje privertė Browną besibaigiant išpuolio laikui išsimesti tolimą tritaškį ir apsigynęs turėjo 24 sekundes savo atakai.

Maksvytis šalia šoninės linijos signalizavo Evansui žaisti pikenrolą su Hayesu. Įžaidėjas užtruko organizuoti ataką ir likus keturioms sekundėms nusimetė kamuolį Butkevičiui.

„Turėjome šansą pabaigoje, bet blogai sureagavome į likusį laiką ir nesusikūrėme metimo“, – sakė Evansas.

„Evansui pasakiau po rungtynių, jog jis nebijotų imtis ant savęs tokiais sunkiais momentais, – dėstė Maksvytis. – Paprasčiausiai, kai tu atsilieki vienu tašku (83:84), nereikia laukti atakos laiko pabaigos, nes vėliau nebeturėsi šansų pasitaisyti. Reikia atakuoti pasitaikius pirmai progai.“

Į du oponentus atsimušęs Butkevičius akimirkai prarado kamuolio kontrolę, bet vėl jį sugavęs iš chaoso išsimetė metimą. Taiklų, tačiau jau pasibaigus pagrindiniam laikui.

„Treneris lyg liepė žaisti du prieš du, vėliau sakė man sužaisti ant ūselio, nes mane Darrunas Hilliardas dengė, – apie chaotišką pabaigą kalbėjo Ulanovas. – Gavosi improvizacija, o galiausiai ir laikas baigėsi. Taip, jeigu Evansas yra su kamuoliu, tai turėjo būti agresyvesnis.

Kita vertus, gal to organizuotumo pritrūko ir visiems penkiems žaidėjams išsiaiškinti, kokį derinį žaidžiame. Gavosi lengvas bardakėlis. Ne taip turėtų atrodyti paskutinė ataka.“

„Žalgiris“ po Eurolygos starto iš Tel Avivo išsiveža du puolime sėkmingus kėlinius ir kovingą sugrįžimo atkarpą. Paleista gera proga paguldyti 25,7 mln. eurų biudžeto klubą ir gauta krūva pirmųjų pamokų naujajam žalgiriečių kolektyvui.

Atrinkti (0) Visi (13)
Zee
evansas jau dabar matyti, kad yra silpnas įžaidėjas. cia bus problemų, nes daznai atliko neteisingus sprendimus ir šiaip atrodė pasimetęs, ypac gale rungtynių. taip pat pasirodė, kad tingi gintis. individualiai gan stiprus, bet tik tiek. hayes atrodė kosmiskai, kaip elitinis EL aukštaūgis. aukstas iq, greitos kojos, ilgos rankos, visur beveik speja recoverinti, kovojantis. jeigu puse tiek išlaikys, tai bus labai geras pirkinys. latvis tai dar matosi barsos sistemoje gyvena - baime padaryt neteisinga sprendimą is saro iaugusi i kraują ir žaidžia kaip role playeris, o ne kaip pagrindinis 4 numeris. reikes persilauzti, bet vilčių yra. brazdeikis tai klaidžioja mintimis. talento yra daug, bet turi norėti ir pats mokintis. jau per EC jis kokius 10 kartu uzmyne šonine liniją mesdamas tritaškį, tai vakar vel tas pats... na suprantu, kad nba aikštė didesnė, bet negi taip sunku išmokti.
2022-10-07
-2
Lygis jų ne tas
Man asmeniškai jokio skirtumo, nes tikėtis iš komandos ne paskutinės vietos eurolygoje yra naivu. Ypatingai kai visiškai neinvestuoji į trenerių štabą. Tai dabar iki naujų metų ieškos "pagerėjimo ženklų" o tada dėlios kaip čia patekti į top 8. Iš tuščio į kiaurą. Dugnas bus konkretus.
2022-10-07
-4
21
tas tęses dešimtmečiais, tiesiog "krepšinio šalies" atstovams labai sunku įvertinti kas ir kaip ir t.t. o realybė ir lieka realybė. mąstančių ir viską adekvačiai vertinančių aplamai mažumą.
2022-10-10
laris
Man iš aukstaūgių ne tik birutis prastai atrodė, bet ir cavanaugh. Turiu dėl jo abėjonę nuo pat jo pasirašymo, bet nors jis pernai lošė gerai, vis tiek tai buvo silpnas žalgiris. man jis toks kazkoks netikras. Kai kada gali buti geras, bet kartais ir tragiskas. Ne is tu kur gali labai pasitiketi. Manau kol laisvi singleto, evans ir kiti aukštaūgiai, žalgiriui reiktų stiprintis pasiliekant galimybę pasirašyti ir gynėją/snaiperį vietoj lukošiūno.
2022-10-07
+8
Gerai kad pralaimėjo žalgiris taip ir toliau žali... dabar laukia du pralaimėjimai Lietkabeliui ir Olympiakos komandoms puiku.
2022-10-07
-15
Faktas
Maksvytis out! D. Kairys welcome!
2022-10-07
-20
Tuščias straipsnis, jokios papildomos info ar analizės. Kas peržiūrėjo žalgiriečių interviu, tai viskas perpasakota čia. Nu gal čia straipsniukas "menkai" krepšiniu besidominančiam, kurių čia abejoju ar yra. Tai prie straipsnio pridėkit BN-.
2022-10-07
+35
UspasPsichas
Vidutinio bnews skaitytojo krepsinio domejimasis yra sedejimas ant sofos su bambaliu rankose ir nuolatinis staugimas ant televizoriaus, butent tokiems sis straipsnis ir skirtas.
2022-10-07
-7
Rr
man payiko, kad kai atrode jog viskas, isejo kiti zaidejai ir vel sugrazino i kova. turim lygiavercius zaidejus. bet tas nesugebejimas subauduoti kai reikia sunervino, ir del to pralosem.
2022-10-07
+2
Prastas straipsnis, nieko naujo nepasakyta
2022-10-07
+18
Zurnalistui
o nedasyla kad macabis ant tiek tragiskas buvo su begalviu treneriu ir 0 gynyba, bet Z ir tokiu aplinkybiu neuzteko kad kaip nors isspausti nors haipas eina kaip puikiai kivojo ir VOS nelaimejo :)