„Gargždų“ narys Giedrius Staniulis į savo buvusios komandos krepšį įmetė 13 taškų.

Nuotr.: LKL

„Šiauliai“ (1-2) trečiuoju bandymu iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Antano Sireikos auklėtiniai svečiuose 78:76 (14:18, 23:16, 19:19, 22:23) palaužė „Gargždus“ (0-3), kuriems tai trečiasis pralaimėjimas paeiliui.

Tiksint paskutinėms 120 sekundžių Kyle'as Mangas padidino „Šiaulių“ persvarą iki 7 taškų (74:67), tačiau gargždiškius gelbėjęs Giedrius Staniulis pelnė 4 taškus paeiliui (71:75). Tada Martynas Varnas prametė, bet „Gargždai“ šansu nepasinaudojo – puolime suklydo, tad teko prasižengti.

Prie baudų metimo linijos stojęs Donatas Sabeckis neklydo, tačiau Joshas Newkirkas likus 11 sekundžių pateikė atsakymą (73:77). „Gargždai“ vėl prasižengė, Arminas Urbutis pataikė tik vieną baudą, o Julius Kazakauskas tritaškiu gaivino „Gargždų“ viltis (76:78).

Visgi „Šiauliams“ pavyko saugiai išsimesti kamuolį ir galop triumfuoti.

„Pirmoji pergalė. Graži ar negraži, sunki ar nesunki, bet tai yra pergalė ir tuo belieka džiaugtis. Aš ir žaidėjai supranta, kad dar laukia daug darbo“, – po rungtynių sakė treneris Sireika.

Rungtynių komentarai:

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Sabeckis, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 15 taškų (3/4 dvit., 2/5 trit., 3/3 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos bei 21 naudingumo balas.

„Skaudus pralaimėjimas, nes lyg ir kovojome ketvirtajame kėlinyje su energijos pliūpsniu, – po mačo kalbėjo „Gargždų“ treneris Paulius Juodis. – Labai sunku laimėti rungtynes, kai nepataikome baudų ir padarome 19 klaidų.“

„Gargždams“ Julius Kazakauskas per 32 minutes pelnė 12 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, padarė 3 klaidas bei surinko 18 naudingumo balų.

Staniulis į savo buvusios komandos („Šiauliai“) krepšį per 18 minučių įmetė 13 taškų (5/9 dvit., 3/6 baud.).

„Gargždai“: Marius Runkauskas 19 (5/7 trit.), Giedrius Staniulis 13 (5/9 dvit., 6 atk. kam.), Julius Kazakauskas 12 (2/4 trit., 5 atk. kam.), Samas Thompsonas (4/7 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.) ir Joshas Newkirkas (2/9 trit., 9 rez. perd., 4 kld.) po 10.

„Šiauliai“: Donatas Sabeckis 15 (2/5 trit., 9 rez. perd., 5 kld.), Martynas Varnas (9/10 baud., 6 rez. perd., 5 kld.) ir Kyle'as Mangas (5/7 dvit., 0/5 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.) po 13, Bryce'as Douvieras 10 (4/5 dvit., 2 blok.), Arminas Urbutis ir Danielis Baslykas (2/2 trit.) po 9.