Po pralaimėtų rungtynių Kauno „Žalgiriui“ Rimas Kurtinaitis džiaugėsi auklėtinių kova, tačiau atskleidė, kad komandai trūksta lyderio savybių turinčio krepšininko ir geresnių sprendimų gale.

Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Alytaus „Wolves“ ekipa parodė charakterį ir kelis kartus grįžę iš dviženklio deficito, Kauno „Žalgiriui“ nervus tampė iki pat rungtynių pabaigos. 

Po rungtynių alytiškių vyr. treneris Rimas Kurtinaitis pasidžiaugė auklėtinių charakteriu, tačiau pripažino – „Žalgirio“ pergalė buvo pelnyta. Kaip pagrindinę priežastį strategas išskyrė žalgiriečių gebėjimą žaisti rungtynių pabaigas. 

„Norėčiau pasveikinti „Žalgirį“, kaip ir minėjau prieš rungtynes, jie žaidžia gerą atkarpą tiek Eurolygoje, tiek LKL. Nežiūrint į tai, kad buvo gera kova, jie laimėjo pelnytai, – pasakojo Kurtinaitis. – Jie moka žaisti rungtynių pabaigas, susikuria papildomų situacijų, atkovoją nenumatytą kamuolį, išprovokuoja baudą ar pataiko sunkų metimą.

Žaidėjai ir komanda yra aukščiausios klasės. Kalbant apie mūsų vyrus, džiaugiuosi energija ir parodytu charakteriu, aišku, pradžia buvo sunkoka, „Žalgirio“ autoritetas padarė savo. Mes ilgai įeidinėjome į rungtynes, tačiau vėliau viskas buvo neblogai. Atėjus galui reikia sužaisti kruopščiai. To padaryti nesugebėjome ir turime tokį rezultatą.“

– Po tokių rungtynių tikriausiai yra daugiau pozityvo negu negatyvo?
– Man nėra skirtumo pralaimėti 1 tašku, ar 30 taškų. Pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Tuo labiau, kad mes tiek su „Žalgiriu“, tiek su „Rytu“ žaidėme lygiai, tačiau gale nesugebame padaryti gerų sprendimų. Nesu tikras ar galime kažką padaryti, žaidėjas pats iš savęs turi jausti pasitikėjimą ir lyderystę. Deja, šiuo metu mes to pasigendame. Sunku pasakyti ar šias savybes galima išugdyti, ar su jomis yra gimstama. Mes žinome ant ko reikia dirbti. Žaidėme lygiai su viena geriausių Eurolygos komandų, aišku, žinome, kaip sunku yra po dvigubos Eurolygos savaitės, tačiau reikia pasidžiaugti neblogomis rungtynėms.

– Šiandien jūs prasižengėte 27 kartus, žalgiriečiai – 19. Ar davėte daugiau kontakto, ar skyrėsi pražangų traktavimas? 
– 
Nenoriu liesti teisėjų, manau, kad kai kuriuos momentus buvo galima sušvilpti kitaip. Prieš rungtynes reikalavau iš žaidėjų nenusileisti fiziškumu, visi žinome, kad nesame super kūnai, tačiau įjungus visas savo galias galima pasikauti. Deja, paskutines dvi minutes mums to pritrūko. Kovojome, kiek galėjome, galiu pasakyti, kad atidavėme visas jėgas, šiuo metu mūsų pajėgumas yra toks.

– Naudojote labai daug spaudimo nuo galinės linijos. Kiek jėgų tai reikalauja?
– 
Mes ta linkme dirbome visą sezoną. Gal todėl sezono pradžioje buvo sunkus žaidimas, visi suprantame, kad nebuvo smagumo mūsų žaidime. Tačiau dabar esame šiek tiek nuėmę krūvius, turime pagrindą ir galime spausti visas 40 minučių. Taip, tas atsiliepia taiklume, tačiau turime priversti kentėti save. Nematau kito kelio, kaip padaryti lygiavertę komandą su pirmaujančiomis ekipomis mažai dirbant.

– Jūsų spaudimas veikė neblogai, tačiau vietomis „Žalgiris“ iš jo susikurdavo lengvas progas, kokia to priežastis?
– 
Esmė yra, kad kai kurie žaidėjai neatliko savo veiksmų. Jei viskas būtų gerai laimėtume ne tik prieš „Žalgirį“. Jie padarė 18 klaidų, manau, kad net Eurolygoje jie dažnai nesuklysta tiek kartų. Bėda buvo, kad nepasinaudojome tomis klaidomis.

– Kokį bendrą vaizdą šiemet jums palieka „Žalgiris“? 
– Jie turi gerą savybę, kuri dažniausiai yra sunkiai ugdoma. Jie žaidžiant galus nežiūri į rezultatą, kaunasi iki galo. Jie patys iš savęs yra kariukai. Kazys (Maksvytis) tikrai nemelavo sakydamas, kad malonu treniruoti tokią komandą. Net sunkiu laiku jie kovoja vienas už kitą, griūna dėl kamuolio. To pasigedau iš kai kurių savo vyrų rungtynių pabaigoje.

Komentarai:
ryklys ant bicepso
stalius aiškiai ne savo rogėse su šitais ciucikais. norėtųsi matyt jį prie rimtesnės komandos vairo
2022-11-29
-1
Atsakyti
Anonimas
truksta lyderio savybiu turincio krepsininko o tai filipinas ka?
2022-11-29
Atsakyti
nei lyderis, nei krepsininkas, tiesiog filipinietis
2022-11-29
Atsakyti
Lolol
kur dingo klausimas apie aukštaūgio paieškas?
2022-11-28
+2
Atsakyti
Kurtis
Charizma Kurčio;
2022-11-28
Atsakyti
Dv
Kurtis gerai strategavo, nuors centrs stiprus papildomas but gerai. Del tu patyciu per sias rungtynes, but gerai kas rastų ir įdėtų i Youtube.
2022-11-28
+1
Atsakyti
Lietuva
Žalgiris turbūt buvo atsipalaidavęs, bet gale parode charakterį. Kas įdomu - kuris portalas pirmas parasys apie tai, kad per sias rungtynes buvo tyčiojamasi is buvusiu Zalgirio žaidėjų kaip siose rungtynėse 1 ar 2 kelinyje vienas komentatorius pavadino Corey Becką Keikažodziu (!!!), o kitas pritarė. tai netoleruotina. bet speju bnews gins saviškį ir nieko apie tai nerašys.
2022-11-28
Atsakyti
tai tiske ir čeponis kai kartu komentuoja daznai stumia ant Žalgirio nes issizeide kad fanai aiskina kad ji kita pusę palaiko,tai erzina žiūrinčius
2022-11-29
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.