NCAA šiemet suspindęs Gediminas Juozapaitis turi vienintelį pasą ir jis yra Lietuvos.

Nuotr.: Southern Georgia
Nuotr. Southern Georgia

Gediminui Juozapaičiui rugsėjį suėjo 24-eri, tačiau jis tik šį sezoną savo tritaškių salvėmis atkreipė plačiosios Lietuvos krepšinio auditorijos dėmesį. Visgi daugeliui kilo klausimų, ar apskritai snaiperis turi lietuvišką pasą?

Gediminas Juozapaitis

Gediminas  Juozapaitis
Pozicija: SG, SF
Amžius: 24
Ūgis: 193 cm
Svoris: 95 kg
Gimimo vieta: Palanga, Lietuva

Viešai pateikiamoje informacijoje 193 cm gynėjo gimimo vieta nurodoma Londonas, be to, pristatomas jis ne lietuviams įprastu vardu, o Gedimino trumpinimu – Gedi Juozapaitis.

BasketNews susisiekus su krepšininku, Gediminas aiškina – jis gimė ir augo Palangoje ir tik vėliau su šeima persikėlė gyventi į Londoną.

Dabar Juozapaitis žaidžia paskutinį savo sezoną aukščiausiame NCAA divizione ir po jo ruošiasi pradėti profesionalo karjerą. Dabar Meino universitete jis yra vienas komandos lyderių, fiksuodamas 14,1 taško ir 3,4 atkovoto kamuolio vidurkius.

„Išvažiavau iš Lietuvos, kai man buvo 10 metų, tuomet su šeima persikėlėme gyventi į Londoną, – BasketNews savo istoriją pasakojo Juozapaitis. – Rimčiau pradėjau žaisti krepšinį būdamas 14 metų, bet kai augau Palangoje, mėgėjiškai lankydavau treniruotes „Naglio“ sporto mokykloje.

Tiesa, daug kartų į Lietuvą nebuvau grįžęs po išvažiavimo į JAV. Per šiuos penkerius metus buvau parvykęs gal tik kartą.“

Nors Juozapaitis prisipažino, kad į Lietuvą grįžta retai, nes jo visi artimieji dabar gyvena Londone, jis gimtosios šalies kalbos nepamiršo ir ją naudoja užtikrintai, o jo lietuvybę tik įtvirtina vienintelis turimas pasas.

Dar praėjusią vasarą Juozapaitis galėjo tapti geriau pažįstamas Lietuvos krepšinio bendruomenei. BasketNews žiniomis, Lietuvos studentų rinktinės treneris Aurimas Matulevičius Juozapaitį žadėjo kviesti į komandą, tačiau universiada buvo atšaukta.

Mintyse Juozapaitis jau matavosi Lietuvos studentų rinktinės marškinėlius, kas jam būtų prilygę svajonės išsipildymui.

„Būtų buvusi labai įdomi patirtis, girdėjau apie tai, – apie buvusią realią galimybę atstovauti Lietuvai kalbėjo Juozapaitis. – Visada norėjau, kaip ir kiekvienas lietuvis, kautis už Lietuvą. Tai man būtų labai didelė garbė.

Visur, kur einu Amerikoje ir pasakau, kad esu iš Lietuvos, visi sako: „O, mačiau filmą „Kita svajonių komanda“. Ir visi apie tai šneka. Supranti, kokia garbė būtų žaisti už Lietuvą. Nesvarbu, kokia rinktinė pakviestų, svarbiausia Lietuvos užrašas ant marškinėlių.“

Nuotr. Southern Georgia

Vis dėlto Juozapaitis jau anksčiau buvo atsidūręs Lietuvos jaunimo rinktinių trenerių radare.

Tado Sedekerskio, Arnoldo Kulbokos ir Gyčio Masiulio kartos žaidėjas, gyvendamas Londone, grįžinėdavo į Lietuvoje daromas krepšinio stovyklas. Jis tinklalapiui BasketNews papasakojo istoriją, ko pritrūko, kad prisijungtų prie 1998 m. gimimo kartos rinktinės čempionatuose.

„Pamenu, buvau nuvažiavęs į Šarūno Marčiulionio akademijos stovyklą, kai man buvo 16 metų. Jie mane pasikvietė, žaidžiau tuomet ir rungtynes, dar laimėjau kažkokį medalį. Buvau komandoje su rinktinės žaidėjais, žaidžiau prieš juos ir jaučiau, kad pritampu. Po to man sakė, kad galėčiau žaisti už bendraamžių rinktinę, bet turiu rungtyniauti Lietuvoje. Pasakiau, kad visas mano gyvenimas dabar Londone ir nesikelsiu atgal. Taip ir neišėjo man daugiau nieko su Lietuvos jaunimo komandomis“, – prisiminė Juozapaitis.

Buddy Hieldu dar nuo jo studentavimo laikų besižavintis Juozapaitis tritaškius NCAA realizuoja geriausiai savo konferencijoje – 51,2 proc. tikslumu.

Apskritai Juozapaitis iš per rungtynes bent po 5 tritaškius išmetančių žaidėjų visoje šalyje pagal pataikymą yra 9-tas. Įspūdinga? Įspūdinga, bet dar viskas gražiau pasidaro, kai išgirsti sunkų Gedo kelią iki to.

„Pirmus dvejus metus žaidžiau antrame NCAA divizione, – sunkią pradžią JAV prisiminė Juozapaitis. – Antrajame savo sezone turėjau apie 20 taškų vidurkį ir buvau gal ketvirtas šalyje pagal tritaškių tikslumą. Po tų metų supratau, kad laikas kilti į aukštesnį lygį, sulaukiau daug pasiūlymų iš aukščiausio diviziono ir pasirinkau Pietų Džordžijos universitetą. Bet iškart tą vasarą gavau traumą, nežaidžiau tris mėnesius. Visgi pabaigiau ten universitetą ir turėjau pasirinkimą, ar pradėti profesionalo karjerą, ar dar metus žaisti NCAA.

Pirmiausia, norėjau pats sau įrodyti, jog galiu geriau žaisti aukščiausiame divizione. Tikrai žinojau, kad galiu geriau, persikėliau į Meiną ir dabar žaidžiu čia paskutinius savo metus.“

Nuotr. Southern Georgia

Magistrinį darbą pasaulio politikos tema rašantis Juozapaitis jau nusprendė, jog kitą sezoną nori pradėti profesionalo karjerą ir kas ten žino, galbūt karjeros vingiai grąžins jį į Lietuvą.

„Tikrai noriu žaisti profesionaliai kitais metais. Ar Lietuvoje, ar bet kur kitur, kur tik pasiūlys“, – patikino snaiperis.

Faktas, jog dabartinis sėkmingas žaidimas NCAA atkreips tiek agentų, tiek komandų dėmesį, bet kaip pats Juozapaitis pristato save jo pasirodymų nemačiusiems krepšinio gerbėjams?

„Universitete žaidžiu antru, trečiu ir ketvirtu numeriu. Kur reikia, ten žaisiu. Mano žaidimo stilius sukasi aplink tritaškį, bet taip pat mėgstu veržtis link krepšio, kurti žaidimą iš pikenrolų. Profesionaliame krepšinyje matau save žaidžiant antru ir trečiu numeriu“, – sakė Gedi.

Praėjusį savaitgalį pirmą kartą istorijoje NCAA „Hall of Fame“ nusprendė surengti JAV studentų lygos rungtynes Londono O2 arenoje.

Nuotr. instagram

Čia buvo sužaistos dvejos NCAA rungtynės, o vienose iš jų žaidė ir Juozapaičio atstovaujama Meino universitero „Black Bears“.

Nors lietuvio komanda dramatiškai pralaimėjo (61:62) ir per aštuntą sezono mačą patyrė ketvirtą nesėkmę, Juozapaitis po rungtynių vis tiek turėjo dėl ko šypsotis.

„Pirmą kartą mano šeima gyvai mane matė rungtyniaujantį studentų krepšinyje, nes niekada nebuvo atvykusi į JAV. Tikrai buvo daug emocijų“, – pokalbį su BasketNews baigė Juozapaitis.

Komentarai:
asas
Didieji patriotai kurie puolat ant TOBIO..noriu priminti kad pagal taisykles leidzia tik 1 naturalizuota paca pasiimti ir jau ji turite - brazdeiki..visi neprinaturalizuosit!!
2022-12-09
-19
Atsakyti
Ceska
o kas mire kad jis gedi?
2022-12-09
-12
Atsakyti
Jo universitetas tik 235 vietoje salyje, plius zaidejas jau metuose. LKL be sansu bet kurioje komandoje kita sezona. Geriausiu atveju NKL antros puses komanda pasikviestu uz maista zaisti. Su tokiais straipsniais profesionaliu komandu neapgausi.
2022-12-09
-16
Atsakyti
Negrybauk. Nors ir univero reitingas žemas, bet pasakyk ar tu žinai bent vieną gynėją lietuvį su gerais stats NCAA1 per paskutinius kokius 10-12 metų? aplamai daugelis lietuvių nepaisant pozicijos dažnai būna statistai NCAA, bet iki LKL lygio užsikabina ir tampa neblogais žaidėjais. Šiemet Nevėžio Marcinkevičius iš antro divizo atėjo ir tai traukia rotacijos žaidėjo lygį, o čia 14 pts žaidėjas iš pirmo divizo. NKL neįperka tokio lygio žaidėjų. Tas pats Šilutės Warren atėjo su kelių taškų vidurkiu iš NCAA1 ir dominuoja. Kiti legionieriai iš vis ateina iš NCAA2 ar NAIA ir tai gerai atrodo. Aš tau garantuoju 100%, jeigu nesugalvos pasirinkti žaisti užsienyje pamatysim jį LKL
2022-12-09
+20
Atsakyti
Anonimas
letas bet metimas labai rimtas atrodo, ir as ji tas toks ne standartinis hasitation move. Gali kazkas gautis
2022-12-08
+9
Atsakyti
Kurtis
Tikrai nežinomas. Iš straipsnio panašu, kad agentas pamokėjo bnews kad parašytų, bet čia nieko blogo kai objektyvu (kas nevisuomet būna pvz. pokalbiuose su Motiejūnu). O meta vaikinas drąsiai. Ir įspūdis, lyg naglsnis nei koks Sirvydis (kuris nei poros sezonų niekur negali ten pat atlošti, bent kol kas). Ir naglumo turi iš įrašų sprendžiant, ir charakterį. Bus matyt kas išaugs iš jo. Turėtų būti lengviau adaptuotis Lietuvoje nei Brazdeikiui.
2022-12-08
-8
Atsakyti
:D
Matai reikia jam bnews straipsniu kai NCAA losia ir daug didesne auditorija ji ten seka nei, kad Lietuvoje, bet kaip visad lietuviai su savo topiniais komentarais :DDDDDDDDDDDDDD
2022-12-09
+18
Atsakyti
Metimas panašaus į Milo, bet atrodo dar lėtesnis nei Milas. LKL OK tikrai pažaistų, bet aukščiau sunkiai galima įsivaizduoti.
2022-12-08
+5
Atsakyti
Santjago ultra
visi, kurie atbuna ncaa 4 metus panasiai 23 ir pradeda profu karjeras. tiek sharas, kauke, songas ar karnis. kauke is viso pradejo nuo galil hapoel, tada bonos telekom, buvo ir shudrytis dar, tada italijos klubelis ir pagaliau uzkope iki rimto sienos montepaschi. 28 metai jam buvo kai iki eurolygos uzkope klubo.
2022-12-08
+21
Atsakyti
24 tai senas diedas bet pagal mus tai perspektyvus
2022-12-08
+2
Atsakyti
tame ir esme, kad jie netobulėja sededami ant suolo gerau žemesniam lygi ir žingsnis po žingsnio kilt aikštin gaut laiko daug ir tobulėti visapusiškai gal lukosiunas gali but kaip milaknis grįsti aisku ne i prienus ,o į jonava užsidėti ir vėl į Žalgirį ? pocius taip buvo daug traumuotas ir top univere buvo, bet jis buvo nulinis 0000. kas dėl lukosiuno pas Žalgiris kaltas, kad tokias sutartis duoda ,realiai nieko neparodžiusiam žaidėjui ir dar ilgalikes ....kur tau žaidėjas atsisakys tokiu babkiu ...
2022-12-08
+1
Atsakyti
Anonimas
Kaip aš apie jį tik dabar sužinojau :O Reikės pradėt sekti :)
2022-12-08
+1
Atsakyti
Anonimas
i Zalgiri ji !
2022-12-08
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.