Kauno „Žalgiris“ kertinėje atkarpoje su „Real“ puolime atkovojo tris kamuolius, iš kurių du priklausė per galvas lipusiam Arnui Butkevičiui. Puolėjas dar ir perėmė vieną kamuolį. Rolands Šmits sugėrė Walterio Tavareso smūgį, o šis epizodas „Žalgiriui“ atnešė auksinius keturis taškus.

Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta

Kauno „Žalgirį“ iš klampynės su Madrido „Real“ per paskutines penkias minutes į pergalingą kelią išvedė šio sezono žalgirietiškas mentalitetas.

Fotogalerija

Mario Hezonjai įskraidinus trečią savo tritaškį, Ispanijos čempionai dar kartą lygino rezultatą (66:66) ir stabdė kauniečių mėginimą laužti rungtynes.

Edgaras Ulanovas klydo sužaisdamas vienas prieš vieną, Kevarriusas Hayesas metė netiksliai mėgindamas susikurti erdvę po krepšiu. „Žalgirio“ arenoje aidėjo gilus atodūsis.

Tačiau staigiai jį keitė plojimai, kuriuos iššaukė ir komandą tuoj pat pulti grąžino Arnas Butkevičius. Žalgirietis užklupo Mario Hezonją, kuris sugriebęs kamuolį gynyboje sustojo vos akimirkai.

Butkevičius iškovojo ginčą, o per jį – ir kamuolį „Žalgiriui“. Tyleris Cavanaugh netaikliai atakavo iš toli, bet šeimininkams – dar vienas šansas, sukurtas Butkevičiaus ištraukus kamuolį virš Džanano Musos galvos.

„Žalgirio“ išpuolis galop baigėsi Rolando Šmito taškais, kuriuos latvis susirinko pats sužaidęs agresyviai ir pasinaudojęs uždirbtu antruoju šansu.

Per beveik trijų minučių atkarpą „Žalgiris“ puolime atkovojo tris kamuolius, iš jų du priklausė Butkevičiui. Taip pat ir perimtas kamuolys.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai spurtavo 10:1 ir susikrovė pergalingą pranašumą (76:67).

„Kalbėjome prieš rungtynes, jog mūsų noras ir pastangos turi būti kur kas didesnės, kad laimėtume, – spaudos konferencijoje savo žodį pradėjo Maksvytis. – Tiesiog būti tokiems, koks yra „Žalgiris“. Tokie ir buvome, ir nusipelnėme pergalės.“

Rungtynių žaidėjas
Keenan  Evans
EFF
25
Keenan Evans
Taškai 20
Taiklumas 6-11
Atkovoti kamuoliai 5
Rezultatyvūs perdavimai 2

Toks „Žalgiris“ – lipantis varžovams per galvas, eidamas keliais ir aukojantis savo kūnus.

Butkevičius (196 cm ūgis) po savuoju krepšiu kovojo dėl kamuolio su 25 centimetrais aukštesniu Tavaresu (221 cm). Teoriškai šansų nėra, bet žalgirietis susirakinęs rankomis stūmė milžiną nuo kamuolio. 

Laurynas Birutis kitoje atakoje atkovojo kamuolį puolime ir netrukus buvo apsuptas trijų „Real“ žaidėjų. Puolėjas laisvinosi ir klupo ant kelių, bet iškišo perdavimą ties tritaškiu pasirodžiusiam Tyleriui Cavanaugh. Trys taškai į amerikiečio bei „Žalgirio“ sąskaitą.

„Norėčiau, kad toks kovingumas būtų visada, – tęsė Maksvytis, paminėjęs Butkevičiaus užkratą komandai. – Arnas kalba gana nedaug, bet daro daug. Kalbos – viena, bet mato pavyzdį, jog Arnas griūna į užribį traukdamas kamuolį, kitas žaidėjas daro sprintą, kad paimtų kamuolį ir panašiai. Šiemet turime tokių kovingų žaidėjų. Arnas sužaidė vienas geresnių savo rungtynių Eurolygoje. Jis nusipelnė to ir tikiuosi, kad ir daugiau turės tokių rungtynių.“

„Realiai, rungtynes nulėmė tokie kovingi epizodai, – sakė Ulanovas. – Ne taškai ar dar kažkas, bet būtent niekieno kamuoliai 50 prieš 50. Kažkas dairosi, o mūsiškiai ima ir atkovoja. Kai rungtynėse lieka pora minučių ir rezultatas yra apylygis, viskas gali pakrypti į bet kurią pusę. Vos ne kaip 11 metrų baudiniai (šypsosi).“

Butkevičius per 28 minutes surinko 10 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 19 naudingumo balų. Tai buvo geriausios puolėjo rungtynės šio formato Eurolygoje.

Pergalingą finišą „Žalgiriui“ nulėmė Rolando Šmito pasiaukojimas. Aukštaūgis rungtynėse kentėjo nuo Walterio Tavareso, kai gavo du blokus. Visgi lemiamu metu per kraują triumfavo latvis.

Jis prilipo prie kamuolį puolime atkovojusio „Real“ bokšto, kuris alkūnės mostu kirto žalgiriečiui į veidą. Ant jo pasirodė kraujas, pasipylęs iš žaizdos po prakirstu paakiu.

Rolando Šmito veidą vėl papuošė žaizda
Rolando Šmito veidą vėl papuošė žaizda
Nuotr. Dainius Lukšta

Tavaresas buvo nubaustas nesportine pražanga, Šmitą pakeitęs Tyleris Cavanaugh pataikė baudas, Keenanas Evansas pridėjo dvitaškį ir per Šmito išprovokuotą epizodą „Žalgiris“ susirinko keturis taškus. Pranašumas staigiai padvigubėjo iki aštuonių taškų (74:66).

„Rolands paaukojo savo kūną ir prisiėmė tą smūgį bei išprovokavo nesportinę pražangą, – sakė Tyleris Cavanaugh, surinkęs 15 taškų. – Tai buvo labai svarbus epizodas. Jeigu pasižiūri, jis mums atnešė 4 taškus. Tai pakeitė rungtynių eigą. Šioje komandoje turime kietų vyrukų ir jie šiandien tai parodė. Visi kovojo: Rolands, Arnas, Ulanovas. Mes parodėme daug kovos ir širdies.“

„Rolands Šmits nepabijojo pastatyti savo veido, – auklėtiniu didžiavosi Maksvytis. – Jis galėjo atsitraukti ir Wateris Tavaresas galėjo įmesti du taškus, bet jis atsistojo ir tai buvo svarbus momentas. Jis prisiėmė kontaktą ir Tavaresas gavo baudą, tokie pavyzdžiai įkvepia komandą ir varo į priekį.“

Šmits po rungtynių „Žalgirio“ rūbinėje ramino susirūpinusius dėl savo sveikatos ir tikino, jog tikriausiai pavyko išvengti lūžių. Momentas atsipirko žaizda ant veido, tiesa, jau nebe pirmąja. 

Aukštaūgiui po kairiąja akimi buvo vos tik spėjusi išgyti mėlynė, kurią įstatė kova su Vitorijos „Baskonia“ vyrais. 

Tavaresas – puikiai pažįstamas Šmitui nuo etapo „Barcelonoje“, kai latvis luposi su centru principinėse dvikovose su „Real“. 

Rolands Šmits atakavo Walterį Tavaresą
Rolands Šmits atakavo Walterį Tavaresą
Nuotr. Erikas Ovčarenko/BNS

Šmits trečiajame kėlinyje įsidrąsino atlikti dėjimą per Tavaresą, bet užsidirbo bloką. Žalgirietis spinduliavo pasitikėjimu, jog nereikia nieko bijoti, kad ir koks yra tavo varžovas.

„Gautas blokas man nė kiek nerūpi, – tinklalapiui BasketNews pasisakė Šmits. – Galbūt kažkas mąsto, jog oi čia tave blokuoja Tavaresas, bet vienintelis būdas žaisti prieš jį yra rodyti kietą kovą.

Jeigu blokuos, tai blokuos. Nieko nepadarysi, nes jis yra geriausias šiame aspekte. Walteris yra toks didelis ir jeigu prieš jį žaisi minkštai, jis tikrai tave blokuos. Žaidžiant kietai, jis gali gauti pražangą, o kokį sykį ir įkrausi per jį.“

„Žalgiris“ kentėjo likęs vos su vienu kūrėju Keenanu Evansu, kurį kaip išgalėdami varžovai atkirtinėjo nuo žaidimo, bet gynėjas pelnė 20 taškų ir surinko 25 naudingumo balus.

Komanda atliko tik 12 rezultatyvių perdavimų: vieną – per pirmąjį kėlinį, tris – per trečiąjį.

Kauno komanda demonstravo charakterį prieš elitinį Europos klubą ir guldydama didesnius kūnus puolime susirinko 15 kamuolių, penkis iš jų per ketvirtą kėlinį. Antraisiais šansais pelnyta 16 taškų.

Po 11 „Real“ klaidų surinkta 17 taškų. Tuo metu ribotą organizaciją puolime turėjęs „Žalgiris“ prarado penkis kamuolius – mažiausiai šį sezoną.

Kai Evansas likdavo atkirstas, daugiausiai kamuolį valdė Ulanovas, išmetęs 16 metimų – asmeninis rekordas Eurolygoje. Kapitonas kartu su Evansu svaidė kosminius tritaškius ir abudu pelnė 39 taškus iš 81.

„Buvusiems aikštelėje tikrai sakiau: „Žaiskite drąsiau, nesidairykite, nelaukite. Čia nėra nieko baisaus.“ – kalbėjo Ulanovas. – Tas pats momentais buvo rungtynėse su Stambulo „Anadolu Efes“. Taip, jie – čempionai, bet esame va šitie surinkti žmonės ir šiai dienai turime, kiek turime. Geriau jau pramesti ir žinosi, kad prametei, nei nepasiimti tos atsakomybės.“

Tyleris Cavanaugh pelnė 15 taškų
Tyleris Cavanaugh pelnė 15 taškų
Nuotr. D.Lukšta

Ledus atakuodamas iš toli pralaužė Šmits, kuris Eurolygoje pro šalį sviedė 13 tritaškių paeiliui. Galop pataikęs į „Real“ krepšį latvis atsipūtė ir ironiškai žvelgė į savo ištiesus delnus.

„Pagaliau įkrito, – tinklalapiui BasketNews sakė Šmits. – Reikia toliau dirbti ties metimais ir realizuoti juos kituose mačuose.“

Cavanaugh antrąkart per trejas rungtynes sumetė 15 taškų, kai prieš tai vos kartą buvo pasiekęs dviženklę pelnytų taškų ribą (antrajame ture 12 taškų į Pirėjo „Olympiakos“ krepšį).

„Man labai reikėjo tokių rungtynių, – teigė sunkią sezono pradžią patyręs Cavanaugh. – Stengiesi pasikelti pasitikėjimą savimi. Kiekvienas šioje rūbinėje labai daug dirba. Labai smagu ir individualiai gerai sužaisti. Nemeluosiu ir nesakysiu, kad nebuvo smagu pataikyti į krepšį. Tačiau svarbiausia, jog padėjau komandai iškovoti pergalę.“

Apribotas „Žalgiris“ be Luko Lekavičiaus ir Igno Brazdeikio atsitiesė po trijų pralaimėjimų serijos. Kauniečiai paguldė antrą Ispanijos grandą ir vienus iš Eurolygos lyderių.

„Mums labai reikėjo pergalės, kad pasijaustume geriau po tos nesėkmingesnės serijos, – sakė Šmits. – Ypatingai padeda laimėjus prieš tokias komandas kaip „Real“.

„Charakteris buvo fantastika, tikėjimas nepaisant kelių pralaimėjimų iš eilės, nepaisant, jog rotacijoje nėra žmonių, – po saldžios pergalės prieš „Real“ dėstė Ulanovas. – Kažkoks spaudimas gali atsirasti, bet taip ir turi būti. Negalime galvoti apie pralaimėjimą, negalime galvoti apie pergalę. Turime žiūrėti tik į kitas rungtynes.

Kitą savaitę (penktadienį) – Miuncheno „Bayern“ iššūkis sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje.

Eurolygos komandų rikiuotę galite rasti paspaudę čia.

Edgaro Ulanovo komentaras po rungtynių:

Tylerio Cavanaugh komentaras po rungtynių:

Komentarai:
:)
Oho koks straipsnis... O iš tikrųjų eilinė komanda, kuri kol kas net visų keikiamo Šilerio 2020-2021 sezono rezultato (17-17) nepranoksta.
2022-12-17
-2
Atsakyti
Kitą savaitę praloš,vėl su žemėm maišys
2022-12-16
-1
Atsakyti
Petras
bl mane stebina bnet zurnalistai taip vadinami. Zalgiris pralaimi - straipsniai kaip komanda gelbeti, kaip komanda skesta ir pan. Laimejo pries Reala - Viskas, zalgiris lipa per galvas, aukoja kunus, antzmogiai. Bnet zurnalistai pagal menesiniu sindroma dirba, yra menesines - zalgiriui kaput, nera menesiniu - zalgiris ateities komanda))
2022-12-16
+9
Atsakyti
Napieras
Tiksliau siulomas Eurolygos komandom
2022-12-16
-1
Atsakyti
xxx
Realiai iškritus Lukui,su vienu esam įžaidėjų, reikia mąstyti,kas jeigu traumą gaus Ewans tarkim ir pan
2022-12-16
-1
Atsakyti
xxx
Manau vertėtų imti Napier,nes dauguma komandų stiprinasi gi
2022-12-16
Atsakyti
Anonimas
gal motiejunas pats isbegs i aikste
2022-12-19
-1
Atsakyti
nujo
Napieras game changeris, jeigu siūlo, vadinasi įperkas. Jei tiko Paskaliui, mums juo labiau tinka, tačiau negi gadinsi komandos chemiją?:))
2022-12-16
+3
Atsakyti
5 kelinis
Siulomas Sh. Napieras
2022-12-16
-3
Atsakyti
Zalgiris
Zalgiris laimes ir pries Lietkabeli 💚👊
2022-12-16
+4
Atsakyti
x
na ką kabelis turi šansų savaitgalį
2022-12-16
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Kauno Žalgiris
Madrido Real
38%
26/68
Metimai iš žaidimo
43%
27/63
41
Atkovoti kamuoliai
38
12
Rezultatyvūs perdavimai
18
5
Perimti kamuoliai
3
86%
18/21
Baudų metimai
67%
10/15
16
Pražangos
19

Rungtynių žaidėjai

Keenan  Evans
20 PTS
6/11 FG
6/7 FT
Dzanan  Musa
22 PTS
8/18 FG
3/6 FT
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
7 REB
Walter  Tavares
7 REB
2 DREB
5 OREB
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
2 AS
Sergio  Llull
5 AS
0 TO
20 MIN
Keenan  Evans
25 EFF
67% 2P%
40% 3P%
Dzanan  Musa
16 EFF
50% 2P%
38% 3P%