Nuotr.: LSKL
Nuotr. LSKL

Gruodžio 17 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos penkerios rungtynės. Kuršėnuose A diviziono galiūnui „Omega-Taurui“ teko gerokai paplušėti kovoje su vietiniais „Grafų Furniture“ krepšininkais, o Kaune susirungė dviejų miesto universitetų komandos.

Galingai startavę „Grafų Furniture“ krepšininkai pratęsime nusileido „Omega-Taurui“

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (5-7) namų aikštelėje 98:106 (28:20, 14:26, 20:24, 31:23, 5:13) pralaimėjo Kauno r. „Omega-Taurui“ (11-2).

Su trenksmu rungtynes pradėjusi „Grafų Furniture“ komanda nurūko toli į priekį – per 7 minutes įgijo 18 taškų persvarą (23:5). Tačiau „Omega-Tauras“ neketino pasiduoti ir jau antrojo ketvirčio pabaigoje pavijo ir pralenkė varžovus (41:40).

Visą antrąją rungtynių pusę kuršėniškiai praleido kvėpuodami „Omega-Taurui“ į nugarą. Likus vos minutei, Kauno rajono ekipa pirmavo 4 taškais (92:88), bet Gražvydas Mockus išprovokavo varžovų pražangą ir realizavo 3 baudos metimus, sumažindamas skirtumą iki minimalaus.

Po pusės minutės tas pats Mockus prasižengė ir leido Edvinui Vaupšui įrašyti vieną tašką į „Omega-Tauro“ sąskaitą (91:93). Tiksint paskutinėms sekundėms taiklus Tito Pažarausko dvitaškis išgelbėjo „Grafų Furniture“ ir išplėšė pratęsimą. Tačiau jame Kuršėnų krepšininkai neprilygo svečiams – šie užmėtė varžovus tritaškiais metimais ir parsivežė pergalę.

„Omega-Tauro“ ekipoje įspūdingai pasirodė Edvinas Jezukevičius. Žaidėjas gerai viršijo savo sezono vidurkius – per 28 minutes pelnė 35 taškus (12/14 dvit., 1/3 trit., 8/9 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 45 naudingumo balus.

„Grafų Furniture“ gretose 29 naudingumo balus surinko Edvinas Daunys, per 31 minutę pelnęs 18 taškų (6/9 dvit., 0/1 trit., 6/8 baud.), atkovojęs 10 kamuolių ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus.

Kauno universitetų derbyje KTU beveik pavijo VDU

Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai (5-8) išvykoje rezultatu 74:71 (24:11, 18:19, 13:14, 19:27) įveikė Kauno technologijos universiteto komandą (3-11).

Po kelių minučių artimos kovos VDU ekipa rezultatyvia atkarpa 16:1 susikrovė 13 taškų persvarą (24:11). Antrajame ir trečiajame kėliniuose KTU nebeleido varžovams atitrūkti dar toliau, tačiau prisivyti jų taip pat nesugebėjo – skirtumas svyravo nuo 7 taškų (35:28) iki 15 taškų (49:34, 51:36).

Paskutiniajame kėlinyje KTU jaunuoliams ėmė šypsotis sėkmė – rezultatyvios atakos leido jiems sparčiai vytis priešininkus ir likus mažiau nei pusei minutės komandas teskyrė 1 taškas (72:71). VDU krepšininkas Nojus Vainoras taikliu baudos metimu pridėjo savo ekipai 1 tašką. Tiksint paskutinėms sekundėms KTU krepšininkai prametė dvitaškį bei tritaškį ir neišsigelbėjo nuo pralaimėjimo.

VDU komandą į pergalę vedė Titas Matevičius, per 23 minutes pelnęs 13 taškų (3/7 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 16 naudingumo balų.

Luko Šimkaus auklėtinių gretose rezultatyviausias buvo Dominykas Černius, kuris per 33 minutes pelnė 16 taškų (5/11 dvit., 6/9 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Permainingose rungtynėse Prienuose „Biržai“ nurungė šeimininkus

BC „Biržai“ (7-6) išvykoje rezultatu 89:72 (21:18, 23:15, 23:15, 22:24) nugalėjo Prienų „Labas GAS-KKSC“ krepšininkus (2-12).

Jau pirmajame ketvirtyje biržiečiai pirmavo solidžiu 12 taškų skirtumu (19:7). „Labas GAS-KKSC“ ekipa spurtu 0:11 antrajame kėlinyje rezultatą persvėrė savo naudai (21:22). Iškart po to „Biržai“ pradėjo žaisti itin rezultatyviai ir į ilgąją pertrauką išėjo su 11 taškų persvara (44:33).

Trečiojo ketvirčio pradžioje prieniškiai atkovojo 6 taškus (45:40), tačiau netrukus vėl leido varžovams įgyti didelę persvarą – kėlinio pabaigoje ji siekė 21 tašką (65:44). „Labas GAS-KKSC“ iki rungtynių pabaigos nebepriartėjo prie „Biržų“ ir turėjo pripažinti jų pranašumą.

Vytautas Saulis geriausiai pasirodė „Biržų“ komandoje. Žaidėjas per 34 minutes pelnė 26 taškus (10/12 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko net 42 naudingumo balus.

O štai trenerio asistentas Darius Griškėnas pagal naudingumo balus liko antras: jis per 30 minučių pelnė 13 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

„Labas GAS-KKSC“ ekipoje 20 taškų (4/8 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.) pelnė Ernestas Mankauskas. Žaidėjas per 38 minutes taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir užsidirbo 26 naudingumo balus.

Kiti rezultatai:

LCC tarptautinis universitetas (7-6) – Plungės „Olimpas“ (4-7) 102:75 (28:19, 26:23, 22:15, 26:18);

Kauno „Žalgiris-3“ (4-9) – Akmenės r. „Patriots“ (6-7) 66:86 (18:31, 16:9, 15:30, 17:16).