Keenanas Evansas ir Rolands Šmits buvo įvertinti devynetais, o Kevarriusas Hayesas sulaukė žemiausio pažymio – trejeto.
Neišnaudotų galimybių metas. Taip galima apibūdinti Kauno „Žalgirio“ apsilankymą Monake, pasibaigusį pralaimėjimu 82:84.
Didžiąją rungtynių dalį kontroliavusio „Žalgirio“ žaidimas pakriko paskutinėmis minutėmis, bet kauniečiai vis tiek paskutine ataka galėjo bent išplėšti pratęsimą, tačiau ji nepavyko.
Žalgiriečius ir vėl į priekį traukė Keenanas Evansas. Amerikietis žaidė protingai ir per 34 minutes surinko 17 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus, 8 išprovokuotas pražangas ir 24 naudingumo balus.
Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą paskutinėse Eurolygos rungtynėse šiais metais.
Keenanas Evansas – 9 balai
34 min., 17 tšk. (1/2 dvit., 3/6 trit., 6/8 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam., 2 kld., 4 praž., 8 išpr. praž., 24 naud. balai.

Buvo naivu tikėtis, kad Evansas sužais antrą kosminį mačą paeiliui, bet jis vis tiek buvo „Žalgirio“ vedlys. Jis savo sprendimų neskubino, žaidė kantriai ir pataikė metimus Mike'o Jameso stiliumi. Įspūdingas lyderis, kuris toliau sugeba susikurti sau metimus atšokus atgal po driblingo, taip gali daryti tik dar keli Eurolygos elitiniai žaidėjai. Kauniečiai vėl strigo, kai Keenanas atsisėsdavo ant suolo, bet jis negali žaisti 40 minučių. Tris kartus gynėjas prasižengė prie bonuso ir čia vienintelis akmenėlis į lyderio pusę, nes po ketvirtosios nuobaudos jam atsisėdus ant suolo sekė labai brangiai „Žalgiriui“ kainavęs prarastas kamuolys. Paskutinėje atakoje Evansas buvo gerai atkirstas nuo kamuolio dėl Alpha Diallo gynybos ir negalima kaltinti amerikiečio, jog neprisiėmė paskutinės atakos.
Rolands Šmits – 9 balai
29 min., 18 tšk. (2/4 dvit., 3/3 trit., 5/5 baud.), 5 atk. kam., 2 kld., 4 išpr. praž., 20 naud. balų.

Rūlė grįžo ir tai padarė dar pirmajame kėlinyje. Per jį latvis surinko dviženklį taškų skaičių, ko nebuvo padaręs Eurolygoje ilgiau nei mėnesį. Apskritai, tai buvo antros Šmito rezultatyviausios rungtynės šį sezoną, o jo +/- rodiklis buvo ne tik didžiausias savo komandoje, bet ir iš visų rungtyniavusių – +9. Kai taip žaidžia Šmits, žymiai lengviau strateguoti puolimą treneriams, kurie gauna patikimą žaidėją priekinėje linijoje. Paskutinis jo metimas skriejo pro šalį, bet veikiausiai jis buvo išmestas po laiko.
Tomas Dimša – 6 balai
19 min., 8 tšk. (1/2 dvit., 2/3 trit.), 1 atk. kam., 3 praž., 4 naud. balai.

Dimšos tritaškis ketvirtojo kėlinio pabaigoje buvo labai svarbus ir apskritai gynėjas atrodė geriausiai po dviejų „Žalgirio“ lyderių Monake, žiūrint į abi aikštės puses. Aišku, brangiai kainavo du Yakuba Outtara tritaškiai trečiojo kėlinio pabaigoje, kai Dimša nuėjo giliai į pagalbą, bet čia galėjo būti ir „Žalgirio“ rizikos.
Karolis Lukošiūnas – 5,5 balo
17 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/2 trit.), 1 rez. perd., 3 praž., 3 naud. balai.

Lukošiūnas gavo gerų minučių ir tikrai jomis neblogai pasinaudojo. Iškart smeigė tritaškį be dvejonių ir išsitraukė nematytą žaidimo elementą savo repertuare – dvitaškį po driblingo. Ir gynyboje sykį buvo jo labai gera pagalba, kai griuvo ant kamuolio. Vienintelis apmaudus epzidoas – po Evanso bloko iš akiračio pamestas Elie Okobo ir gautas tritaškis.
Arnas Butkevičius – 5,5 balo
18 min., 3 tšk. (0/1 dvit., 1/4 trit.), 5 atk. kam., 3 praž., 3 naud. balai.

Ne kiekvieną Eurolygos vakarą pamatysi Jamesą be tikslaus metimo iš žaidimo, o Butkevičius turbūt labiausiai prie to prisidėjo, nors, žinoma, buvo labai svarbūs komandiniai veiksmai. Gynybą vėl matėme elitinę, bet puolime šį kartą Arnas perlaikydavo kamuolį, o ir sprendimų priėmimas nebuvo aukščiausio lygio.
Edgaras Ulanovas – 5 balai
26 min., 12 tšk. (2/7 dvit., 0/2 trit., 8/8 baud.), 2 rez. perd., 3 kld., 5 išpr. praž., 7 naud. balai.

Šaltakraujiškai sumestos baudos – smagu, tačiau 2 tikslūs metimai iš 9 – nebe taip smagu. Kaip Jameso praktiškai nematysi be tikslaus metimo Eurolygos rungtynėse, taip ir Ulanovo be atkovoto kamuolio, bet būtent Monake įvyko abu šie retai regimi dalykai. Kapitonui nebuvo lengva, o brangiai kainavo ne tik neužtikrintumas paskutinėje atakoje, bet ir prieš tai bandymas persivaryti kamuolį į kitą aikštės pusę ir sekusi klaida.
Laurynas Birutis – 5 balai
20 min., 10 tšk. (4/7 dvit., 2/3 baud.), 7 atk. kam., 1 kld., 12 naud. balų.

Statistiškai tai buvo geriausias Biručio mačas per Eurolygos karjerą. Taip, Donta Hallo užcentravimas ir taškai su pražanga ir pakartojimai po netikslių metimų – gražu, bet... Bet tai buvo puikus atspindys, kokie skaičiai gali būti apgaulingi. „Žalgiris“ pasirinko rungtynių pabaigą žaisti su Laurynu ir tai buvo gynybos bėda. Sunku suvokti, kaip 213 cm ūgio bokštas baudos aikštelėje nė kiek nesutrukdo varžovų perimetro linijos krepšininkams. Taip pat matėme centro neužtikrintų epizodų, atakuojant krepšį iš gerų pozicijų, o skersam perdavimui lemiamomis minutėmis nerandu kito žodžio nei kad „katastrofa“.
Ignas Brazdeikis – 4 balai
14 min., 3 tšk. (1/4 dvit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 1 rez. perd., 4 naud. balai.

Sezono pradžioje net ir Brazdeikiui priimant blogus sprendimus, į jį žiūrėjome kaip į vieną komandos lyderių ir jis stabiliai rinko dviženklius taškų skaičius. Dabar jau tapo normalu matyti kelioliką Igno minučių, pralakstant šalia rungtynių ir niekuo neišsiskiriant. Iggy vėl rinkosi sudėtingus metimus, iškart buvo užatakuotas dukart Diallo, o pabaigoje tas pats oponentas ir įbėgo į baudos aikštelę jam už nugaros.
Kevarriusas Hayesas – 3 balai
19 min., 4 tšk. (2/6 dvit.), 4 atk. kam., 2 kld., 1 blk., 3 praž., 0 naud. balų.

Jei ne toks prastas Hayeso žaidimas, paskutinėmis minutėmis aikštėje tikrai nebūtume matę Biručio. Kevarriusas iš pradžių smagiai nuteikė dėjimu ir bloku Jamesui, bet viso mačo metu Donatas Motiejūnas su juo darė, ką norėjo, o vėliau amerikietis lietuvio ir buvo išvestas iš kantrybės bei rinkosi kvailas pražangas puolime. Negana visų nesėkmių, Hayesas svarbiu momentu laisvas iš po krepšio tiesiog neįdėjo kamuolio. Liūdesys.
Ačiū, kad mus skaitote! Mes jums turime dar daugiau turinio.