Vienas nacionalinės rinktinės trenerių Valdemaras Chomičius į Lietuvą grįžo aukštai pakelta galva – jo vadovaujama Lietuvos klubų rinktinė kelionę po Kiniją baigė įspūdinga pergale B.Stankovičiaus taurės varžybose.

Namo V.Chomičius grįžo ir su laimėta taure, ir su trimis krepšininkais, kurie prisijungs prie pajūryje stovyklaujančios pagrindinės šalies rinktinės. Apie įspūdžius rinktinės treneris pasakojo „rinktine.lt“ tinklalapiui.

Į Lietuvos rinktinę buvo surinkti krepšininkai, kurie sutiko vasarą praleisti ne paplūdimyje, o krepšinio aikštelėje
Nuotr. sina.com
 Treneri, rinktinės rezultatai labai geri. Ar tą patį galėtumėte pasakyti ir apie žaidimą?
- Būkime atviri: ekipos, kuri žaidė Kinijoje, gal net negalėtume vadinti antrąja rinktine. Į ją subūrėme krepšininkus, kurie sutiko vasarą praleisti ne paplūdimyje, o krepšinio aikštelėje ir atstovauti Lietuvai. Juolab kad dauguma iš jų nebuvo pagrindiniai savo klubų žaidėjai.

Nenusivyliau nė vienu iš jų. Juolab kad į Kiniją išvykome pasitreniravę vos vieną savaitę ir labai intensyviai padirbėję, nes per trumpą laikotarpį reikėjo ir derinius išmokti, ir gynybą bei puolimą suderinti. Vyrų noras žaisti kompensavo spragas, kurių nepavyko išvengti.

Komandos žaidimas gerėjo kiekvieną dieną, nors pirmąjį turnyrą laimėjome sunkiai. Vis dėlto antrajame, kuriame užėmėme trečiąją vietą, pajautėme, jog stokojame fizinio pasirengimo.

Gerai, kad prieš Boriso Stankovičiaus turnyrą turėjome laiko šiek tiek atsipūsti ir pasitreniruoti. Jei ne atokvėpis, abejoju, ar būtume nepristigę jėgų principiniam mačui su argentiniečiais ir paskutinei dvikovai su Angolos rinktine.

V.Chomičiaus nuomone, M.Lukauskis pasirodė gerai
Nuotr. sina.com
Kurie krepšininkai Jus labiausiai nustebino?
– Prieš susirenkant žaidėjams aš nelabai gerai žinojau Martyną Andriukaitį. Žinojau, kad jis žaidė Alytuje, šiek tiek „Žalgiryje“, o kaip jam sekasi Prancūzijoje – ne. Kinijoje jis labai gerai atsiskleidė. Šauniai kovojo po krepšiais. Nors matėsi, kad jau yra pavargęs, tačiau rungtyniaudavo iš paskutiniųjų.

Mindaugas Lukauskis irgi pasirodė labai gerai. Nebijojo imtis atsakomybės lemiamais rungtynių momentais. Drąsiai verždavosi ir gerai gynėsi.

Povilas Čiukinas, nors nelabai sėkmingai atakavo nuo baudos metimų linijos, tačiau naudingai žaisdavo gynyboje, blokuodavo priešininkų metimus.

Tačiau matosi, kad šiems žaidėjams trūksta žaidybinės praktikos. Jie per mažai rungtyniauja.

 Teko žaisti su su tokiomis komandomis kaip Naujoji Zelandija, Argentina, Kinija. Su šiais varžovais kartais turėdavo rimtų problemų net pagrindinė rinktinė. Ar dabar varžovai buvo silpni, ar Jūs labai stiprūs?
– Patys matėte. Tik vienas varžybas laimėjome daugiau kaip dvidešimties taškų skirtumu. Kitose reikėdavo kautis iki galo. Reikia pasakyti, kad buvo susibūręs geras trenerių kolektyvas. Buvome iš skirtingų komandų, niekada kartu nedirbę, ir visi turėjome savų idėjų, kaip reikėtų rungtyniauti.

Nežiūrint į tai, mums pavyko rasti bendrą kalbą. Išsikėlėme sau tikslą laimėti kuo daugiau rungtynių. Galbūt šis aiškus tikslas uždegė ir žaidėjus lemiamais rungtynių momentais.

V.Chomičius tikina, kad Kinijoje didžiau- sią įspūdį jam paliko Didžioji kinų siena
Nuotr. „BasketNews.lt
Į Lietuvą atsivežate tris žaidėjus, kurie tęs darbą su pagrindine rinktine. Kas lėmė, kad pasirinkote būtent šiuos krepšininkus?
– Vidui Ginevičiui reikia geresnio fizinio pasirengimo, jam pravers padirbėti Aleksandro Kosausko stovykloje. Jis, kaip ir Simonas Serapinas bei Saulius Kuzminskas, čia, Lietuvoje, reikalingi dėl žaidėjų skaičiaus, kad rinktinės treniruotės, jai pradėjus pratybas su kamuoliu, būtų visavertės.

Kai grįš antroji ekipa, iš jos siūlysiu M.Lukauskį, M.Andriukaitį, Giedrių Gustą ir P.Čiiukiną, nes ir šie krepšininkai įrodė esą verti būti kandidatais į nacionalinę komandą.

 Prie ko buvo sunkiausia prisitaikyti Kinijoje?
– Išbandymų netrūko, ypač dėl maisto. Nebuvo dienos, kad kuris nors rinktinės žaidėjas nesiskųstų negalavimais. O didžiausią įspūdį paliko Didžioji kinų siena. Pasiekęs jos viršūnę, pasijunti tikru didvyriu.

Šioje šalyje viešėjau pirmą kartą. Nenusivyliau. Žmonės nuoširdūs, paslaugūs. Trūkumas tik tas, kad jie nemoka užsienio kalbų, net anglų, todėl kyla problemų ne tik taksi ar restoranuose, bet ir viešbučiuose. Girdėjau, kad kinų valdžia išleido įsakymą dėl privalomo mokymosi anglų kalbos kai kurių tarnybų darbuotojams, nes 2008 metais Kinijoje vyks olimpinės žaidynės.

Borislavas Stankovičius (antras iš kairės) sveikina Lietuvos komandos vyr. trenerį V.Chomičių, laimėjus jo vardo taurę
Nuotr. sina.com
Labai nustebino tai, kad Kinijoje visi važiuoja be taisyklių. Kas pirmas įvažiavo į sankryžą, to ir pirmenybė, tačiau avarijų nekyla. Kelionės metu mačiau tik du ar tris eismo įvykius.

 Gal teko išgirsti organizatorių ir kitų dalyvių atsiliepimus apie Lietuvos rinktinę ir jos žaidimą? Ar iš pradžių nepajutote jų nusivylimo, kad į Kiniją išvyko ne stipriausia šalies komanda?
– Kinai daug klausinėjo apie mūsų komandą, teiravosi, kodėl joje nėra visų stipriausių krepšininkų, kaip rengiamės Europos čempionatui. Beje, Kinijos krepšinio specialistai bei mėgėjai vis dar prisimena Saulių Štombergą.

Be to, Kinijos rinktinę treniruojantis Jonas Kazlauskas spaudos konferencijose ne kartą sakė, kad visos iš Lietuvos atvykstančios komandos yra pajėgios, nes jos yra iš krepšinio šalies.

 Esate dalyvavęs daugelyje krepšinio turnyrų įvairiose šalyse. Kokia Jums pasirodė kinų krepšinio organizacinė pusė?
– Pusė bėdos... Visuose turnyruose trūko informacijos. Tai nebūdavo video magnetofono, tai kasetės su vaizdo įrašu. Kartais būdavo problemų su kambariais. Bet į tai mes nekreipėme daug dėmesio. Visiems pasitaiko.

Stankovičiaus taurės varžybose netrūko incidentų. Puerto Riko ir Argentinos žaidėjų konflikto epicentre, šioms rungtynėms teisėjavęs, Romualdas Brazauskas
Nuotr. sina.com
Susidomėjimas krepšiniu Kinijoje vis didėja. Stipri šios šalies klubų lyga, joje daugėja pajėgių legionierių, nestinga ir perspektyvių savų žaidėjų.

 Kaip Jūs vertinate pačią idėją burti klubų rinktinę?
– Jei būtų mano valia, suburčiau ne vieną, o kelias klubų rinktines ir tegul jos dalyvauja įvairiuose turnyruose. Žaidėjų, manau, pakaktų. Pamatytume, koks mūsų rezervas, kurie krepšininkai nepalūžta patekę į sunkias sąlygas – ilgą varžybų maratoną, skirtingas laiko juostas.

 Ar po šios išvykos galima sakyti, kad šis sumanymas pasiteisino?
– Taip. Neabejoju, kad kelionė į Kiniją buvo naudinga tiek žaidėjams, tiek treneriams. Tokiuose turnyruose įžvelgi žaidėjų galimybės, jų psichologinį pasirengimą, atsiskleidžia kitos savybės.

Juk nepakviesi į pagrindinės komandos treniruotes iškart 30 žaidėjų.


Rodyti komentarus
2005-08-04 22:47
viskas i + jie daugiau uždirbo nei isleido juk laimejo100 000 zaideju premijoms teko 30 procentu
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-08-04 18:14
idomu kiek tos keliones po turnyrus ir ivairias laiko juostas kainuotu ir kas uz tai moketu bablo? Gal zinot kiek kelione i Kinija kainavo?
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2005-08-04 17:26
Protingai kalba, neveltui jau kelinti metai dirba treneriu, o ir rinktinei daug padeda. Nors vienas nepabijojo ir ivardijo zaidejus, kurie kazka doro nuveike toje Kinijoje...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 3

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas