Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) artėja mainų lango pabaiga. Visi mainai užsidarys vasario 9 d., tad klubai jau pradeda žvalgytis, kaip sustiprinti komandą ar įgyti naujokų biržos šaukimų ateičiai.
Tinklalapis BasketNews pristato penkis žaidėjus, kurie neišsikovoja svarbaus vaidmens NBA lygoje ir artimoje ateityje potencialiai galėtų grįžti į Europą.
Goga Bitadzė (Indianos „Pacers“)
Bitadzė 2019-ųjų naujokų biržoje buvo pasirinktas pirmame rate, aštuonioliktu šaukimu, tačiau kartvelui svarbesnio vaidmens komandoje išsikovoti nepavyksta.
Šį sezoną 23-ejų 211 cm ūgio centro minutės krito nuo 14 min. iki 9 min. Panašu, kad „Pacers“ ateities planuose jaunojo aukštaūgio nemato. JAV žiniasklaidoje pasirodė gandai, kad Indianos ekipa Bitadzei ieško naujos komandos ir tikisi jį išmainyti iki mainų lango pabaigos.
Bitadzė šį sezoną per 9 minutes vidutiniškai renka po 3,3 taško ir 2,3 atkovoto kamuolio. Ant parketo kartvelas pasirodė 21 susitikime.
Kartvelas turi neblogą judesių arsenalą ir gerai žaidžia baudos aikštelėje. Tačiau tuo pat metu krepšininkui smarkiai trūksta mobilumo, o tai yra pagrindinė priežastis, dėl ko Bitadzei sunku tikėtis daug minučių NBA lygoje.
Bitadzė jau įrodė, kad Europoje gali būti ryškia figūra. 2018-2019 m. sezone kartvelas atstovavo Podgoricos „Budučnost“ ekipai, kuri rungtyniavo Eurolygoje. Joje Bitadzė būdamas vos 19-os fiksavo 12,1 taško, 6,4 atkovoto kamuolio, 1,2 rezultatyvaus perdavimo bei 16,3 naudingumo balo.
Leandro Bolmaro (Jutos „Jazz“)
Bolmaro 2020-aisiais taip buvo pirmojo rato šaukimas. Argentinietį 23-uoju šaukimu pakvietė Niujorko „Knicks“, tačiau teises į jį išmainė Minesotos „Timberwolves“ klubui.
Visgi po naujokų biržos 201 cm ūgio puolėjas dar vieneriems metams liko „Barcelonos“ komandoje. Visgi panašu, kad tai argentiniečiui nepadėjo.
Pirmaisiais metais NBA lygoje Bolmaro ant parketo žengė 35 sykius, per kuriuos vidutiniškai žaisdavo po 6 minutes bei rinkdavo po 1,4 taško ir 1,2 atkovoto kamuolio.
Vasarą 22-ejų žaidėjas atsidūrė didžiulių mainų, kuriuose dalyvavo ir Rudy Gobertas, dalyviu. Bolmaro nutūpė Jutos „Jazz“ gretose, tačiau panašu, kad Jutos komandai jis buvo reikalingas tik sulyginti algas norint sėkmingai atlikti mainus.
„Jazz“ jau dabar nusprendė nepratęsti sutarties su argentiniečiu artėjančiam sezonui. Ant NBA parketo Bolmaro šį sezoną žengė 12 kartų ir vidutiniškai fiksavo po 0,3 taško. Vasarą argentinietis bus laisvuoju agentu.
Atstovaujant „Barcelonos“ ekipai 2020-2021 m. sezone Bolmaro Eurolygoje fiksavo 2,9 taško, 1,3 rezultatyvaus perdavimo ir 2,6 naudingumo balo vidurkius.
Goranas Dragičius (Čikagos „Bulls“)
Jei ankstesni du krepšininkai sąraše buvo jauni ir nerandantys vietos po saule, tai šis atvejis visiškai kitoks.
Įžaidėjas iš Slovėnijos stipriausioje planetos lygoje rungtyniauja nuo 2008-ųjų. 2014-aisiais krepšininkas tapo labiausiai patobulėjusiu žaidėju, o 2018-aisiais išrinktas į „Visų žvaigždžių“ rungtynes.
Daugelį metų Dragičius buvo vienu iš geriausių užsieniečių NBA lygoje. Šį sezoną slovėnas rungtyniauja Čikagos „Bulls“ gretose, tačiau rezultatai lūkesčių kol kas nepateisina.
Dragičius vasarą taps laisvuoju agentu, o gegužės mėnesį jam sueis 37-eri. Po daugelio metų praleistų NBA lygoje galbūt laikas grįžti į Europą.
Jo brolis Zoranas rungtyniauja Liublianos „Cedevita Olimpija“ komandoje. Susivienijimas su broliu atrodo, kaip tobula karjeros pabaiga.
Grįžimas į Vitorijos „Baskonia“ ekipą, kurioje žaidė NBA lokauto metu 2011-aisiais, tikriausiai taip pat pradžiugintų ne vieną Europos krepšinio faną.
Danilo Gallinari (Bostono „Celtics“)
Po Gorano Dragičiaus – dar vienas veteranas. Italas, kuriam rugpjūtį sueis 35-eri, vasarą su Bostono ekipa pasirašė dvejų metų sutartį.
Deja, bet būdamas Italijos nacionalinės rinktinės stovykloje Gallinari patyrė kryžminių kelio raiščių traumą, dėl kurios 208 cm ūgio puolėjas praleis visą sezoną.
Vasarą Gallinari galės pasirinkti: tapti laisvuoju agentu ar sezonui pratęsti sutartį su „Celtics“ ekipa ir uždirbti 7 mln. JAV dolerių.
Pratęsti sutartį atrodo, kaip logiškiausias sprendimas, tačiau italui atsisakius galimybės rungtyniauti Bostone, būtų įdomu jį išvysti Europoje po daugybės metų praleistų NBA lygoje.
Gallinari ne kartą yra sakęs, kad norėtų baigti karjerą Milano „Emporio Armani“ komandoje, kurioje jis užaugo kaip žaidėjas.
Nepaisant amžiaus ir per karjerą patirtų traumų, Gallinari vis tiek būtų brangus Eurolygos žaidėjas. Jo talentui puolime vis dar sunku prilygti, o jo įgūdžiai metant iš tolimos distancijos būtų itin svarbus papildymas Milano ekipai.
Juanas Hernangomezas (Toronto „Raptors“)
Po sėkmingo Europos čempionato, kuriame ispanas iškovojo aukso medalį ir tapo finalo MVP, Hernangomezas sukirto rankomis su „Raptors“ dėl metų trukmės kontrakto.
Tačiau „Raptors“ sezonas iki šiol buvo labai nuviliantis, o mainų langui artėjant prie pabaigos, kai kurie pagrindiniai komandos žaidėjai gali būti išmainyti.
Ispano vaidmuo šiame sezone yra labai nepastovus. Kartais Hernangomezas visiškai iškrenta iš rotacijos, tačiau galiausiai vėl randa vietą joje.
27-erių 206 cm ūgio krepšininkas šiame sezone vidutiniškai rungtyniauja po 15 minučių, per kurias fiksuoja 3,1 taško ir 3,1 atkovoto kamuolio vidurkius.
Visi žino, koks svarbus Hernangomezas gali būti FIBA krepšinyje. Ne kartą matėme, kaip sėkmingai puolėjas žaidė su Ispanijos rinktine, tačiau atrodo, kad NBA lygoje ispano lubos yra rotacijos žaidėjas.
Sezono pabaigoje Hernangomezas bus laisvasis agentas ir turės priimti sprendimą dėl savo ateities.
ENBAS:
Prenumeruokite BasketNews ir naršykite be reklamų.