Caveris surinko 26 taškus, o „Wolves“ pirmą kartą klubo istorijoje įveikė „Žalgirio“ krepšininkus (80:75).

Nuotr.: LKL

Skambią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje iškovojo Alytaus „Wolves“ (13-5).

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 80:75 (23:17, 16:16, 19:19, 22:23) įveikė Kauno „Žalgirio“ (15-3) krepšininkus, kuriems tai buvo penktoji nesėkmė paeiliui.

Kauniečiams negalėjo padėti traumuotas Isaiah Tayloras (kojos raumuo), o alytiškiams – Jeffery Tayloras (čiurna).

Alytaus komandai Ahmadas Caveris per 30 minučių pelnė 26 taškus (9/11 dvit., 1/3 trit., 5/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 32 naudingumo balus.

Kauniečiai pirmą kartą šiame LKL sezone pralaimėjo antrą kartą iš eilės. Tokia pati situacija susiklostė ir praėjusiame sezone bei 2014-2015 m. pirmenybėse.

Pirmoje mačo pusėje madas diktavo „Wolves“, kurie antrojo kėlinio viduryje įgijo 9 taškų pranašumą (32:23).

Visgi kauniečiams prieš pertrauką pavyko sumažinti skirtumą (33:36), tačiau Adas Juškevičius tritaškiu į rūbine nunešė alytiškiams 6 taškų pranašumą (39:33).

Vienu metu trečiajame kėlinyje po Ado Juškevičiaus ir Caverio baudų alytiškiai susikrovė 14 taškų pranašumą (52:38), tačiau „Žalgiris“ atsakė spurtu 14:6 ir prieš lemiamą ketvirtį po Igno Brazdeikio dvitaškio sumažino skirtumą iki 6 taškų (52:58).

Likus 4 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Rolands Šmits tritaškiu persvėrė rezultatą (66:65), tačiau netrukus Mindaugas Lukauskis ir Kristupas Žemaitis įsmeigė po tritaškį bei likus mažiau nei 2 minutėms įgijo 5 taškų pranašumą (75:70).

Tuomet iniciatyvos ėmėsi Lukas Lekavičius, kuris pelnė 5 taškus paeiliui ir likus minutei sumažino skirtumą iki 2 taškų (75:79), tačiau Eigirdas Žukauskas pataikė dvitaškį, kauniečiai neužpuolė ir šeimininkai triumfavo.

„Pavyko išgauti žaidėjų energijos maksimumą, kokio ir tikėjausi ir ko mums nepavyko padaryti praėjusiose rungtynėse su „Žalgiriu“, – sakė Kurtinaitis. – Esame akcentavę, kad mes galime pralaimėti, galime laimėti, bet esmė yra tokia, jog mes turime aikštelėje išsikrauti maksimaliai, ką mes ir padarėme.“

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Lekavičius, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 16 taškų (4/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 1 atkovotas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 21 naudingumo balas.

Kazys Maksvytis iškart norėjo atsiprašyti savo sirgalių tiek už šios dienos pasirodymą, tiek ir už ilgą pralaimėjimų seriją.

„Sveikinimai vilkų komandai su pergale. Nesu patenkintas, kaip komanda atėjo į rungtynes ir turiu atsiprašyti fanų už tokią ilgą pralaimėjimų seriją, – spaudos konferenciją pradėjo Maksvytis. – Nemanau, kad tai yra, ką mes treniruojamės su „Žalgiriu“.

„Wolves“: Ahmadas Caveris 26 (9/11 dvit., 5/6 baud., 6 rez. perd., 32 naud.), Adas Juškevičius 19 (5/8 trit., 5 kld.), Eigirdas Žukauskas 12 (2/5 trit., 6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16 (4/4 dvit., 2/3 trit.), Kevarriusas Hayesas (4/5 dvit., 6 atk. kam.), Rolands Šmits, Laurynas Birutis (4/4 dvit., 5 atk. kam.), Ignas Brazdeikis ir Edgaras Ulanovas (5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 8, Dovydas Giedraitis 7 (2/3 trit., 4 kld.).