Lietuvos jaunės Europos pirmenybėse startavo pergales prieš kroates
Nuotr. FIBA Europe
Pergalingai Europos jaunių (iki 18 metų) merginų čempionatą penktadienį (08.05) pradėjo Lietuvos krepšininkės. Vengrijoje vykstančiose pirmenybėse jos 67:60 (16:9, 14:15, 13:16, 24:20) įveikė bendraamžes iš Kroatijos.

Lietuvės pirmavo visą rungtynių laiką, nė karto į priekį neleisdamos išsiveržti kroatėms. Sužaidus 4 minutes lietuvės pirmavo 8:7, tačiau spurtavo 12:2 ir antrojo ketvirčio pradžioje įgijo dviženklę persvarą – 20:9.

Antrojo kėlinio pabaigoje kroatėms pavyko priartėti iki 22:24, tačiau 6 taškus be atsako pelniusios lietuvės vėl atitrūko – 30:22.

E.Sarapaitė buvo viena rinktinės pergalės kalvių
Paskutinę rungtynių minutę kroatėms vėl pavyko priartėti iki 2 taškų (57:59), tačiau jos, likus žaisti 30 sekundžių, buvo nubaustos nesportine pražanga. Keturis taškus baudų metimais pelniusios lietuvaitės įtvirtino pergalę.

Lietuva: Greta Lukšytė 18 (5 perimti kamuoliai), Eglė Sarapaitė 15, Laima Rickevičiūtė 13, Gintarė Petronytė 9 (14 atkovotų kamuolių), Indrė Dudėnaitė 8, Julita Bungaitė 4 (6 atk. kam.).

Kroatija: D.Balič 14, R.Salopek 12, A.Misura 11 (6 rezultatyvūs perdavimai), L.Ivankovič 10 (18 atk. kam.).

Lietuvės šeštadienį (08.06) žais su rusėmis. C grupėje, be lietuvių, kroačių bei rusių, taip pat kovoja Bulgarijos krepšininkės. Dvi geriausios pogrupio rinktinės iškops į ketvirtfinalį. Iš viso čempionate dalyvauja 16 komandų.

2005-08-06 01:02