Tik Ignas Brazdeikis ir Arnas Butkevičius buvo įvertinti aukščiau penketo.
Kauno „Žalgiris“ po triumfo taurės varžybose išgyveno sunkias pagirias Madride. Karališkasis klubas namie 96:69 nušlavė žalgiriečius.
Fotogalerija
Kauno klubui tai buvo didžiausia sezono nesėkmė. Prieš tai didžiausiu skirtumu buvo pralaimėta namuose Stambulo „Anadolu Efes“ – 60:86.
Rezultatyviausiai „Žalgiryje“ žaidęs visus taškus pirmoje mačo pusėje surinkęs Ignas Brazdeikis. Jis per 21 minutę pelnė 16 taškų, atkovojo 4 kamuolius, 5 sykius suklydo ir surinko 14 naudingumo balų.
Tinklalapio BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas išdalino žalgiriečiams pažymius už pasirodymą Ispanijos sostinėje.
Ignas Brazdeikis – 7 balai
21 min., 16 tšk. (6/10 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 5 kld., 14 naud. balų.

Brazdeikis nuostabiai pradėjo rungtynes ir atrodė, kad sužais karjeros mačą. Gynyboje jis terorizavo Rudy Fernandezą bei užsibaigė metimus tiek kaire, tiek dešine rankomis. Su gerais sprendimais mačą pradėjęs Ignas vėliau pradėjo klysti ir antroji rungtynių pusė buvo tokia blanki, kaip „Žalgirio“ trys kėliniai. Džiaugsmų Madride – labai mažai, bet du Brazdeikio kėlinius paimsime kaip ryškiausią.
Arnas Butkevičius – 6 balai
16 min., 8 tšk. (2/2 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), 2 per. kam., 12 naud. balų.

Butkevičius buvo antras naudingiausias komandos žaidėjas, bet reikia pripažinti, jog didžiąją dalį savo balų jis susirinko, kai rungtynėse jau buvo viskas aišku. Arnas pasižymėjo labai gražiu prasiveržimu ir metimu prasukus kamuolį, tačiau „Žalgirio“ komandinė gynyba neveikė, tad ir Arno pagrindinis darbas nebuvo nuveiktas sėkmingai.
Lukas Lekavičius – 5 balai
16 min., 8 tšk. (1/2 dvit., 2/5 trit.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 1 kld., 8 naud. balai.

Madride nebuvo nė vieno žaidėjo, kuris sukontroliuotų rungtynes, ir Lukas nėra išimtis. Lekavičiaus statistiką pakėlė du pataikyti laisvi tritaškiai, bet gynyboje varžovai naudojosi savo fiziškumu prieš lietuvį.
Tomas Dimša – 5 balai
14 min., 6 tšk. (3/6 dvit., 0/1 trit.), 1 rez. perd., 2 kld., 4 naud. balai.

Rungtynių žaidėjas | |
![]() |
EFF
20
|
Dzanan Musa | |
Taškai | 17 |
Taiklumas | 6-9 |
Atkovoti kamuoliai | 5 |
Rezultatyvūs perdavimai | 1 |
Dimša labai sėkmingai įsijungė į rungtynes ir be jokių baimių atakavo Walterį Tavaresą. Vis dėlto visa pasaka pasibaigė su „Žalgirio“ pirmu kėliniu ir Tomas taip pat išnyko iš rungtynių. Po pertraukos gynėjas dar norėjo pasižymėti įspūdingu dėjimu, bet to jam neleido padaryti oponentas.
Rolands Šmits – 4,5 balo
23 min., 7 tšk. (2/5 dvit., 1/3 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 4 praž., 2 naud. balai.

Šmits tritaškiu pradėjo mačą, bet tai neužkūrė Rūlės lygio pasirodymui. Vėliau latvis strigo prieš augalotus varžovus ir čia jo fizinės jėgos nepavyko išnaudoti. Tiesa, tokiuose mačuose, kai varžovai turi tvirtą centrą, Rolands šioje pozicijoje jau ne pirmą kartą atrodo užtikrinčiau nei tikrieji kauniečių vidurio puolėjai.
Isaiah Tayloras – 4,5 balo
19 min., 8 tšk. (1/4 dvit., 2/2 trit.), 1 rez. perd., 2 kld., 4 naud. balai.

Tayloras irgi startavo tritaškiu, bet tai ir buvo vienintelis teigiamas dalykas iki ketvirtojo kėlinio, kuriame amerikietis gavo daugiau šansų palakstyti. Žaidybinio ritmo trūksta, bet būtent nuo Isaiah įsiliejimo į komandą priklausys, ar „Žalgiris“ rimtai kėsinsis į atkrintamąsias. Metimas nėra stiprioji įžaidėjo pusė, tad smagu, jog jis pataikė abu tritaškius. Tai ateityje atvers daugiau kelių veržiantis link krepšio.
Achille Polonara – 4 balai
18 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/3 trit.), 6 atk. kam., 2 rez. perd., 7 naud. balai.

Dar vienos rungtynės, kai Polonara surenka stabilią savo statistikos eilutę. Sakoma, kad stabilumas – profesionalumas. Deja, norėtųsi kitokių skaičių. Metimo fazėse pasimatė, kaip italui trūksta užtikrintumo. Jis tikrai nėra panašus į Italijos rinktinės Polonaros versiją. Laiko jau praėjo nemažai, tad galima pradėti kelti klausimus, ar apskritai „Žalgiryje“ išvysime gražųjį Achille veidą?
Kevarriusas Hayesas – 4 balai
17 min., 4 tšk. (2/6 dvit., 0/1 baud.), 4 atk. kam., 4 praž., 1 naud. balas.

Visus keturis kamuolius Hayesas atkovojo puolime, bet, deja, nelabai, ką iš jų pavyko išspausti. Kevarriusas yra parankus oponentas Tavaresui gynyboje, tad nelabai kaip Kazys Maksvytis galėjo išnaudoti amerikietį aikštėje.
Laurynas Birutis – 3 balai
19 min., 5 tšk. (2/6 dvit., 1/2 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 1 naud. balas.

Kaip ir visas „Žalgiris“, taip ir Birutis rungtynes pradėjo ambicingai – užtikrintais taškais per Tavaresą. Visgi vėliau Laurynui trūko greičio gynyboje, buvo daugiau blogų nei sėkmingų stepoutų, o puolime pranašumų tiesiog nesimatė. Įsiminė epizodas, kai centras sukiojosi tol, kol galiausiai gavo bloką nuo Vincento Poirier, kuris net nepašoko nuo parketo. Iš viso 213 cm ūgio žalgirietis gavo tris blokus.
Dovydas Giedraitis – 3 balai
12 min., 2 tšk. (1/2 dvit.), 1 atk. kam., 2 naud. balai.

Giedraitis buvo vienintelis žalgirietis, kurio +/- rodiklis buvo teigiamas (+1), bet tai daugiau atsitiktinumas, nei geras jo žaidimas. Dovis puolime niekuo neišsiskyrė, o gynyboje įsiminė antrojo kėlinio pabaigoje į stiprią pusę praleistas Gabrielis Deckas ir gauti taškai su pražanga. Belieka tikėtis, kad lietuvis nepatyrė rimtos traumos.
Edgaras Ulanovas – 2 balai
21 min., 3 tšk. (0/2 dvit., 3/5 baud.), 2 atk. kam., 2 kld., 1 naud. balas.

Iš Ulanovo šiemet komandoje tikimės daugiausiai, o jis pripratino prie stabilumo, tad po tokio pasirodymo – toks ir įvertinimas. Jau nuo pradžių Edgaras perlaikydavo kamuolį puolime ir nesusikurdavo sau metimų. 2 išmesti lyderio metimai per 21 minutę daug ką pasako, o dar ir gynyboje buvo vargas tiek su Decku, tiek ir likus ne prieš tiesioginį oponentą. Viliamės, kad tai – tik trumpas kapitono stabtelėjimas ir kitą savaitę vėl matysime seną gerą Ulę.
Paremkite BasketNews ir mes atsidėkosime dar geresniu turiniu.