Komandinis žaidimas vėl lėmė Lietuvos rinktinės pergalę. Ankstų šeštadienio rytą Lietuvos laiku žaidę pirmąsias pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionato rungtynes, lietuviai Argentinoje 97:81 (21:16, 20:16, 33:16, 23:33) palaužė Puerto Riko komandą.

Pietų Amerikos atstovai lietuviams priešinosi tik per pirmąjį kėlinį. Įpusėjus rungtynėms ekipas skyrė 9 taškai (41:32), o po trijų kėlinių skirtumas išaugo iki 26 taškų (74:48).

R.Seibutis buvo vienas Lietuvos rinktinės pergalės kalvių
„Rungtynes pradėjome nervingai ir negalėjome žaisti savo stiliumi. Pakeitėme kai kuriuos žaidėjus ir strategiją, taip susikraudami 20 taškų persvarą“, – po rungtynių kalbėjo rinktinės treneris Ramūnas Butautas.

Nors Puerto Rikas sugebėjo sumažinti savo deficitą iki 10 taškų, per likusias dvi rungtynių minutes Lietuva pergalės iš rankų neišleido. „Pabaigoje paleidome vadžias ir puertorikiečiai priartėjo. Visgi raktas į pergalę buvo gera mūsų gynyba. Sėkmingai stabdėme varžovų lyderius Peterį Ramosą ir Jose Barea“, – tikino R.Butautas.

Aiškaus lyderio neturinti Lietuvos rinktinė vėl pasiekė pergalę dėl komandinio žaidimo. Penki rinktinės nariai pelnė dviženklį taškų skaičių. Be to, krepšininkai itin sėkmingai stabdė varžovų vidurio puolėją Peterį Ramosą, per 22 minutes pelniusį 5 taškus (1/11 dvitaškių) ir 5 sykius prasižengusį.

„Negalėjome įvykdyti žaidimo plano iki antros mačo pusės. Pabaigoje Puerto Rikas sugrįžo į rungtynes, o mes praradome žaidimo kontrolę. Visgi esame patenkinti, kad puikiai žaidėme gynyboje“, – po mačo pareiškė lietuvių lyderis Artūras Jomantas.

Lietuva: Artūras Jomantas 21 taškas (19 minučių 7/8 dvitaškių), Renaldas Seibutis 20 (7/8 dvitaškių, 6 atkovoti kamuoliai), Paulius Jankūnas 12 (11 atk. kam.), Stepas Babrauskas 11 (2/8 tritaškių), Jonas Mačiulis 11 (2/8 dvitaškių, 5 atk. kam.), Michailas Anisimovas 11 (5 atk. kam.), Vaidotas Pridotkas 5, Darius Šilinskis 4, Marius Prekevičius 2, (Gediminas Navickas, Antanas Kavaliauskas, Rolandas Alijevas).

Puerto Rikas: Jose Bareo 19 (4/10 dvitaškių, 3/9 tritaškių), Luisas Lopezas 15, Rafaelis Santana 13, Javieras Rosasas 13.

„Po didžiosios pertraukos prametėme daug baudų metimų. Apskritai mūsų puolimas šiandien nebuvo geras, – tikino puertorikiečių treneris Carlosas Calcano. – Pabaigoje bandėme naudoti presingą, tačiau to nepakako. Mums trūko Peterio Ramoso, o jeigu jis pelno tik 5 taškus, mums dėl pergalės kovoti yra itin sunku“.

Puertorikiečių lyderis J.Barea pareiškė, jog lietuviai šiandien tiesiog buvo geresni. „Mums nesisekė ir negalėjome atrasti to žaidimo, kokį turime demonstruoti“, – kalbėjo J.Barea.

Lietuvos rinktinė įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (48-33). Be to, lietuviai net 34 taškus surinko nuo baudų metimo linijos ir pataikė 8 dvitaškiais daugiau nei varžovai (27/49 dvitaškių prieš 19/49).

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkai žais šįvakar. 21 val. 30 min. jų varžovai bus amerikiečiai, kurie pirmą turnyro dieną nepasigailėjo Kinijos jaunimo.

2005-08-06 23:22