„Rytui“ liko vienas scenarijus, kuriuo vilniečiai gali patekti į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

Nuotr.: FIBA

Vilniaus „Rytas“ (1-3) FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape patyrė triuškinamą nesėkmę Vokietijoje ir itin susikomplikavo savo situaciją kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai trečiąjį kėlinį pralaimėjo 20 taškų skirtumu ir 72:99 (15:26, 22:15, 13:33, 22:25) nusileido Bonos „Telekom Baskets“ (4-0) ekipai, kuri užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Po šios nesėkmės „Rytas“ nebeturi teorinių šansų grupėje užimti pirmąją vietą. Į ketvirtfinalį pateks dvi geriausios grupės ekipos iš keturių.

„Rytas“ grupėje po ketverių rungtynių turi 1 pergalę, o vilniečiams kovoje dėl ketvirtfinalio liko galimybė aplenkti tik Manresos BAXI su Martinu Gebenu.

„Rytui“ reikia įveikti Stambulo „Bahcesehir Koleji“, o Manresos klubą – bent 14 taškų pranašumu. Jeigu susiklostys toks scenarijus, o BAXI pralaimės prieš Bonos klubą, tuomet į ketvirtfinalį pateks „Rytas“.

Jeigu BAXI įveiks „Telekom Baskets“, tuomet vilniečių rezultatai nieko nebelems.

„Rytas“ vertėsi be koją pasitempusio Evaldo Kairio, kuris liko Vilniuje. Prieš rungtynes sostinės klubas paskelbė, kad atsisveikina su puolėju Jarvisu Williamsu.

Pagrindiniu vidurio puolėju buvo Martynas Echodas, o jį keitė Gytis Masiulis.

Būtent jėgos po krepšiu trūkumą Žibėnas išskyrė po rungtynių, tačiau tuo pat metu ir negailėjo kritikos savo auklėtiniams už kovos nebuvimą.

„Sveikinimai Bonos komandai. Labai gera komanda, kuri demonstruoja gerą žaidimą tiek Vokietijos čempionate, tiek FIBA Čempionų lygoje. Mes bandėme su jais konkuruoti, du kėlinius laikėmės. Antroje pusėje jie geriau kovojo dėl kamuolių, geriau už mus bėgo. Mums labai trūko dydžio, neturėjome poros aukštaūgių.

Tai mus labai paveikė. Negalėjome kontroliuoti atšokusių kamuolių tiek puolime, tiek gynyboje. Tai padarė didžiulę įtaką rungtynėms, nes Bonos ekipa iš antrųjų šansų surinko 22 taškus ir tai didžiąja dalimi nusprendė rungtynes.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Aš, kaip treneris, esu nusivylęs mūsų pasirodymu antroje pusėje, nes pasidavėme per anksti. Tai yra nepriimtina“, – dėstė Žibėnas.

„Rytas“ antrąjį kėlinį laimėjo 22:15 ir po pirmosios mačo pusės atsiliko tik 4 taškų deficitu – 37:41.

Visgi trečiąjį kėlinį Bonos klubas laimėjo 20 taškų pranašumu (33:13) ir išsprendė rungtynių likimą.

Pralaimėjimas 27 taškų skirtumu – didžiausias „Rytui“ šį sezoną. Prieš tai skaudžiausia vilniečių nesėkmė buvo prieš Tenerifės „Lenovo“, kai buvo nusileista 15 taškų deficitu.

Kitą trečiadienį (kovo 15 dieną) „Rytas“ svečiuose susidurs su pergalių dar neturinčia Stambulo „Bahcesehir Koleji“ (0-4). Būtent prieš ją Žibėno kariauna iškovojo vienintelę pergalę.

„Telekom Baskets“: T.J. Shortsas 22 (7 rez. perd.) Javontae Hawkinsas 20 (4/6 trit.), Collinas Malcolmas 16 (5/6 dvit.), Finnas Delany 14.

„Rytas“: Martynas Echodas 14 (5/8 dvit.), Marcusas Fosteris ir Elvaras Fridrikssonas po 12, Gytis Masiulis 10 (3/7 trit., 5 atk. kam.), Margiris Normantas 9, Benedekas Varadi 7.