Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ 72:65 nugalėjo Brešos „Germani“ ir pirmą kartą klubo istorijoje pasiekė penkių pergalių seriją Europos taurėje. Panevėžiečiai A grupėje dalinasi 3-5 vietomis su Venecijos „Umana Reyer“ ir Ulmo „Ratiopharm“ bei turi šansą pakovoti dėl namų aikštės pranašumo atkrintamosiose.
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (9-7) pirmą kartą klubo istorijoje pasiekė penkių pergalių seriją Europos taurėje. Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje 72:65 (18:17, 20:12, 14:19, 20:17) įveikė Brešos „Germani“ (7-9) ir pasiekė visų laikų komandos rekordą.
Iki šiol jų geriausias pasiekimas buvo užfiksuotas praėjusiame sezone, kai Panevėžio komanda namuose laimėjo keturis sykius iš eilės.
Šį kartą 3 iš 5 pergalių buvo pasiektos svečiuose, o tai – taip pat naujas komandos rekordas. Prieš tai „7bet-Lietkabelis“ svečiuose buvo daugiausiai laimėjęs du sykius iš eilės. Tai padarė irgi praėjusiame sezone.
Po šios pergalės Panevėžio klubas A grupėje dalinasi 3-5 vietas su Venecijos „Umana Reyer“ ir Ulmo „Ratiopharm“ bei turi šansą pakovoti dėl namų aikštės pranašumo atkrintamosiose.
Po dviejų kėlinių svečiai iš Panevėžio susikrovė 9 taškų persvarą (38:29), tačiau po ilgosios pertraukos spurtavę italai kirpo atsilikimą iki vieno taiklaus metimo (46:48).
Vis tik ketvirtojo kėlinio pradžioje Mantas Rubštavičius sumetė baudas, o Stefanas Peno ir Jamelas Morrisas smeigė po tritaškį bei panevėžiečių persvara tapo dviženklė (60:50).
Per paskutines 8 minutes šeimininkai nebepriartėjo arčiau nei per 6 taškus, o „7bet-Lietkabelis“ pratęsė pergalingą žygį.
Rungtynių apžvalga:
Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Nikola Popovičius, kurio sąskaitoje per 20 minučių buvo 11 taškų (4/8 dvit., 3/4 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, klaida bei 13 naudingumo balų.
Nesėkmingai mačas susiklostė Jamelui Morrisui, kuris pataikė vos 2 iš 7 tritaškių. Jo sąskaitoje – 9 taškai (0/1 dvit., 2/7 trit., 3/5 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimus, 3 klaidos bei 5 naudingumo balai.
„7bet-Lietkabelis“ kovą po lenta laimėjo 44:28.
Brešos komandai Christianas Burnsas per 18 minučių pelnė 7 taškus (3/5 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.
Praėjusioje tarpusavio dvikovoje pergalę 79:70 taip pat šventė Panevėžio klubas.
Panevėžiečiams liko dvejos reguliariojo sezono rungtynės Europos taurėje – namuose su Bursos „Frutti Extra“ ir išvykoje su Badalonos „Joventut“.
„Germani“: Johnas Petrucelli 17 (3/7 dvit., 3/5 trit., 4 per. kam., 5 kld.), Aleksėjus Nikoličius 11 (2/5 trit.), C.J. Massinburgas (1/7 trit.), Tai Odiase (3 blok.), Nicola Akele ir Christianas Burnsas (8 atk. kam.) po 7.
„7bet-Lietkabelis“: Nikola Popovičius 11 (4/8 dvit., 7 atk. kam.), Gediminas Orelikas 10 (2/3 trit., 4 kld.), Jamelas Morrisas 9 (2/7 trit., 5 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius (4 rez. perd.) ir Gyorgy Golomanas po 8.
Prenumeruokite BasketNews ir naršykite be reklamų.