Labiausiai vertę pasikėlusių Eurolygos žaidėjų sąraše – Dariusas Thompsonas, Mathiasas Lessortas, Giannoulis Larentzakis, Chrisas Jonesas, Bonzie Colsonas, Jonah Mathewsas, Luca Vildoza ir Filipas Petruševas.

Nuotr.: BN iliustracija
Nuotr. BN iliustracija

Eurolygos sezonas artėja prie kulminacijos, o pavasaris klubų vadovams reiškia intensyvių darbų pradžią. Laikas modeliuoti sudėtis kitam sezonui, nepaisant to, kaip pasibaigs šis.

Šį sezoną metamos baudos

79%
14,2
Pataiko: 14,2
Taiklumas: 79,3%
Vieta lygoje: 8
Geriausias pasiekimas: 28
Blogiausias pasiekimas: 6
Daugiausia pataiko: Keenan Evans

BasketNews, konsultuodamiesi su puikiai krepšinio rinkas išmanančiais agentais bei Eurolygos klubų žmonėmis, trečią sezoną paeiliui atrinko stipriausios Senojo žemyno lygos komandų krepšininkus, kurie per šiuos metus procentaliai, atsižvelgiant į dabartines algas, labiausiai keliasi rinkos kainą ir vasarą gali tikėtis ženkliai solidesnių atlyginimų.

Tekste visas dėmesys skiriamas Eurolygos žaidėjams, o kitą savaitę jūsų laukia analogiškas straipsnis apie LKL krepšininkus.

Tekste bus pateikti tiek dabartiniai krepšininkų mėnesiniai atlyginimai (gali būti 10-15 procentų paklaida), tiek algos, į kurias jie taikysis vasarą.

* Žaidėjų algos pateikiamos jau atskaičius mokesčius.

** Į kai kurių žaidėjų situacijas žiūrima hipotetiškai, kaip į laisvųjų agentų, ir vertinama jų rinkos kaina, nors kai kurie yra susaistyti su klubais ilgalaikiais kontraktais.

*** Sąraše tikrai būtų žalgirietis Keenanas Evansas, kuriuo, BasketNews žiniomis, iki traumos domėjosi penktadalis NBA klubų. Vis dėlto Achilo sausgyslės trauma pakeitė situaciją ir vietoje virš milijono galėjusios siekti algos ji turėtų išlikti panaši, kaip šį sezoną – apie 600 tūkst. eurų.


Giannoulis Larentzakis

Nuotr. Dainius Lukšta

Dabartinė mėnesinė alga: apie 20-25 tūkst. eurų

Neįtikėtina, kokį proveržį šį sezoną padarė graikas. Būtų galima pagalvoti, sekant jo progresą šį sezoną, kad tai yra jaunas krepšininkas, bet jam rugsėjo mėnesį sueis jau 30 metų.

„Olympiakos“ vietiniams vaidmens krepšininkams didelių pinigų niekada nemoka, tačiau šį sezoną Larentzakis tapo viena kertinių klubo sėkmės dalių – yra antras komandoje pagal pelnomus taškus ketvirtuose kėliniuose.

Praėjusią savaitę Kaune galėjome įsitikinti, ką 196 cm ūgio krepšininkas sugeba ir gynyboje. Tokie žaidėjai, kurie duoda tritaškį ir solidžiai ginasi, Eurolygoje yra paklausi prekė.

Jau dabar Larentzakis kalbasi dėl kontrakto pratęsimo su „Olympiakos“ ir praktiškai neabejojama, kad jis liks komandoje, bet klubas turės dvigubai padidinti atlyginimą.

Tikru X faktoriumi tapęs Larentzakis paslepia Isaiah Canaano prastą sezoną „Olympiakos“ ir dėl dabartinio graiko vaidmens išpildymo klausimų nekyla. Būtų įdomu, ar tokiame lygyje Larentzakis sugebėtų persiorientuoti į pagrindinio atakuojančio gynėjo vaidmenį.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 40-50 tūkst. eurų


Dariusas Thompsonas

Nuotr. Sonia Canada/Euroleague Basketball via Getty Images Europe

Dabartinė mėnesinė alga: 55 tūkst. eurų

Vasarą Thompsonas ilgą laiką buvo arti persikėlimo į „Žalgirį“, bet Ignui Brazdeikiui nusprendus vykti žaisti į Europą, kauniečiai patikėjo lietuvio galimybėmis ir pasitraukė iš kovos dėl amerikiečio parašo.

O amerikiečio sezonas yra fenomenalus... Eurolygos rezultatyvių perdavimų lyderis yra pagrindinė priežastis, kodėl „Baskonia“ toliau intensyviai kovoja dėl atkrintamųjų.

Eurolygos debiutantas iškart prisitaikė prie aukštesnio lygio, nors dar praėjusio sezono pradžioje Krasnodaro klubas svarstė jį atleisti dėl nepateisinamų lūkesčių. Neįtikėtina, kaip krepšinyje greitai viskas gali apsiversti.

Eurolygoje įžaidėjo pozicija išlieka problematinė, tad neabejojama, jog vasarą Thompsoną medžios grandai, o vienas tokių – perimetre talento stokojantis Madrido „Real“.

Gerą ūgį turintis ir gintis gebantis Thompsonas bus vienas geidžiamiausių žaidėjų vasarą, bet nenustebintų, jei jis liktų Vitorijoje. Baskai turi galimybių pakelti jam atlyginimą iki maždaug milijono eurų už sezoną.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 100-150 tūkst. eurų


Bonzie Colsonas

Nuotr. Sonia Canada/Euroleague Basketball via Getty Images Europe

Dabartinė mėnesinė alga: apie 40-45 tūkst. eurų

2021 m. Čempionų lygos ir Prancūzijos lygos MVP pagaliau gavo šansą Eurolygoje ir iškart įrodė, kad čia turėjo atsidurti anksčiau.

Colsonas įspūdingai prisistatė prieš „Žalgirį“, vėliau jo žaidimas bangavo, bet nuo antrojo reguliariojo sezono rato jis demonstruoja topinio Eurolygos lengvojo krašto skaičius – 14,1 taško ir 19 naudingumo balų vidurkiai.

27-erių krepšininkas turi galiojančią sutartį su „Maccabi“ ir kitam sezonui, tad turėtų likti Tel Avive ir, galbūt, realiai toks sezonas stipriai jo atlyginimo nepakels dėl esamų įsipareigojimų.

Tokio stiliaus puolėjai kaip Colsonas po įžaidėjų pozicijos yra paklausiausia prekė Eurolygoje ir neabejojama, kad jo atlyginimas galėtų būti net arti milijono eurų, jei jis turėtų vienos iš Europos valstybių pilietybę.

Įdomu, kad Colsonas anksčiau buvo rimtai svarstytas „Žalgirio“, bet tą vasarą, kai galimybę atvykti amerikiečiui buvo realiausia, kauniečiai iš Stambulo susigrąžino Edgarą Ulanovą.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 60-70 tūkst. eurų


Mathiasas Lessortas

Nuotr. Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images

Dabartinė mėnesinė alga: 50 tūkst. eurų

Praėjusį sezoną Lessortas trumpai šmėžtelėjo Eurolygoje ir tuomet dar kartą patvirtino apie jį buvusią nuomonę – dominuojantis Europos taurės žaidėjas, bet nelabai kuo išsiskiriantis stipriausiame Europos turnyre. Ilgai Tel Avive prancūzas netruko ir tai jam išėjo į naudą.

„Partizan“ greitai pritapęs centras dominavimą Europos taurėje perkėlė į Eurolygą, kurioje fiksuoja net geresnius rodiklius – 12,6 taško, 7,1 atkovoto kamuolio ir 19,9 naudingumo balo.

Savo laiku ryškiu talentu laikytas Lessortas vienu metu tobulėti buvo pristojęs, bet Željko Obradovičius padarė savo darbą – iš centro išsireikalavo maksimalaus atsidavimo ir atskleidė stipriąsias jo puses, duodamas jam absoliutų pasitikėjimą.

Tai, kokį atsidavimą Belgrade demonstruoja aukštaūgis, yra sunkiai pakartojama – jis maksimaliai yra įsitraukęs į bendravimą su fanais, po pergalių kartu dainuoja, o laisvu laiku net dalyvauja sirgalių vestuvėse.

Vasarą sutartį pratęsęs Lessortas bent dvigubai pasikėlė algą per šį sezoną ir tikrai bus medžiojamas didžiųjų klubų. Visgi matant jo meilę „Partizan“ ir Belgrado klubo finansines galimybes pastaraisiais sezonais, didelis šansas, kad Lessortas liks komandoje, jei tik ji išsaugos vietą Eurolygoje.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 100-130 tūkst. eurų


Chrisas Jonesas

Nuotr. Valencia Basket/Miguel Angel Polo

Dabartinė mėnesinė alga: apie 70-75 tūkst. eurų

Žaidėjas, kurio „Žalgiris“ vasarą norėjo, turbūt, labiausiai. Prisikalbinti Joneso į Kauną nepavyko, kur jam buvo žadėta pagrindinio žaidėjo vaidmuo, bet jis vis tiek turi puikų sezoną.

„Valencia“ jau dabar siūlo amerikiečiui naują kontraktą, bet nėra aišku, ar Ispanijos klubas liks Eurolygoje. O ir skubėti Jonesui niekur nereikia – vasarą jam Eurolygos klubų dėmesio netrūks.

Lyderio savybes ne tik aikštėje, bet ir už jos turintis gynėjas žaidžia netgi geresnį sezoną nei Vilerbane – 14,2 taško, 4,6 rezultatyvaus perdavimo ir 16 naudingumo balų.

29-erių įžaidėjas tik 3 kartus šį sezoną nepelnė bent 9 taškų per Eurolygos mačą. Toks stabilumas yra aukščiausio lygio įrodymas.

Vienintelis didžiųjų Eurolygos klubų klausimas – Joneso sveikata. Krepšininką šiemet persekiojo pasikartojančios problemos su keliu. Jei tai bus išspręsta, Joneso žaidimo lygis neabejotinai yra vertas milijono eurų už sezoną.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 90-110 tūkst. eurų


Jonah Mathewsas

Nuotr. IMAGO/PanoramiC-Scanpix

Dabartinė mėnesinė alga: 20 tūkst. eurų

ASVEL praėjusią vasarą atliko daug keistų ėjimų, bet bent jau Mathewso pasikvietimas yra pasiteisinęs.

Dar praėjusį sezoną Mathewso kontraktą iš Vloclaveko „Anwil“ norėjo išpirkti Stambulo „Fenerbahče“, o vasarą juo domėjosi ir Milano „Emporio Armani“. Visgi Mathewsui viskas susidėliojo teisingai ir debiutas ASVEL leido atkreipti dar didesnį Eurolygos klubų dėmesį.

Solidžia gynyba ir technišku metimu pasižymintis 25-erių amerikietis tikrai yra Eurolygos medžiaga, todėl jau dabar jo stovykloje jaučiamas susidomėjimas iš kitų komandų. O ir antrasis sezonas jam bus lengvesnis, tad tai Eurolygos vidutiniokams yra patraukli investicija.

Mathewsas vis dar yra augantis žaidėjas ir tai dar kartais pasimato jo sprendimų priėmimuose. 10,4 taško ir 6,9 naudingumo balo nėra kažkas įspūdingo, bet gebėjimas rinkti taškus, gynyba ir jaunas amžius yra tai, kas jo rinkos vertę kelia mažiausiai dvigubai.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 40-50 tūkst. eurų


Luca Vildoza

Nuotr. Srdjan Stevanovic/Euroleague via Getty Images

Dabartinė mėnesinė alga: 80 tūkst. eurų

NBA neįsitvirtinęs argentinietis jau sezonui prasidėjus grįžo į Europą, kur Belgrado „Crvena Zvezda“ atgaivino krepšininko pasitikėjimą savimi.

Per keturis sezonus Vitorijoje Eurolygoje užsirekomendavęs gynėjas Belgrade nušvito dar naujomis spalvomis, nors etapas NBA buvo absoliučiai nepavykęs.

Po etapo Milvokyje Vildozos stovykla neplanavo iškart grįžti į Europą, bet Belgrado klubas sugebėjo įkalbėti gynėją. Jis „Crvena Zvezda“ klube įrodė, kad gali būti ne tik patikimas įžaidėjas, šalia turint vedlį, bet ir pats tapti lyderiu.

Prie komandos prisijungus Facundo Campazzo 27-erių argentiniečio rodikliai šiek tiek nusimušė, bet parodytas bendras vaizdas iki tol leido įtvirtinti savo pozicijas rinkoje stipriau, nei jos buvo prieš išvykstant į NBA.

Vildoza turi galiojančią sutartį su „Crvena Zvezda“, bet jam dėmesį rodo Atėnų „Panathinaikos“. Graikijos klubas vėl darys didžiulę sudėties pertvarką ir jei nuspręs lipdyti komandą aplink Vildozą, gali ryžtis sudrebinti rinką, pasiūlydamas argentiniečiui bent jau 1,5 karto didesnį atlyginimą.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 120-150 tūkst. eurų


Filipas Petruševas

Nuotr. Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images

Dabartinė mėnesinė alga: 25 tūkst. eurų

Šis sezonas Petruševui tapo reabilitaciniu po nesėkmės Stambulo „Anadolu Efes“, kur jaunasis talentas neužsitarnavo Ergino Atamano pasitikėjimo. Sprendimas grįžti į gimtinę pasiteisino.

2021 m. 50-asis NBA naujokų biržos šaukimas priminė, koks yra puolimo talentas, o Duško Ivanovičiaus schemose net buvo pradėtas daugiau naudoti ketvirtoje pozicijoje.

Serbui dar tik 22-eji ir vasarą jis turėtų dominti užsienio Eurolygos klubus, kurie gali patikėti jam pagrindinio priekinės linijos žaidėjo vietą.

BasketNews žiniomis, praėjusią vasarą Petruševas galėjo atsidurti „Žalgiryje“, bet kauniečiai pasirinko Lauryno Biručio kandidatūrą. Akivaizdu, kad artėjančią vasarą Petruševo alga „Žalgirio“ kontekste siektų jau pagrindinio komandos aukštaūgio atlyginimą.

Universalumą puolime šiemet pademonstravęs Petruševas artimiausiais metais turi gerinti savo įgūdžius gynyboje. Būtent akivaizdūs trūkumai gynyboje jį stabdo nuo įsitvirtinimo elitinėje Eurolygos komandoje.

Ko gali tikėtis vasarą? apie 50-70 tūkst. eurų

Komentarai:
vien per lietuviskuma nebus top8... uz tuos pacius pinigus vietoi Brazdeikio Thomsonas vietoi Birucio Petrusevas ir top8 butu buve...
2023-03-21
+10
Atsakyti
o kur Ulanovas? Juk milijono žaidėjas:)))
2023-03-21
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Darius Thompson

Darius  Thompson
Darius  Thompson
MIN: 26.58
PTS: 12.28 (55.41%)
REB: 3.06
AS: 6.56
ST: 1.66
BS: 0.47
TO: 2.69
GM: 32