„Rytas“ laimėjo lemiamas FIBA Čempionų lygos rungtynes 96:95, tačiau to nepavyko padaryti reikiama 13 taškų persvara ir vilniečiai užbaigė sezoną Europoje. Fosteris surinko 27 taškus.

Nuotr.: FIBA

Vilniaus „Rytas“ (3-3) įnirtingai kovėsi lemiamame FIBA Čempionų lygos mače, tačiau sostinės ekipai nepavyko laimėti reikiama persvara ir žygis Europoje baigėsi. Giedriaus Žibėno auklėtiniai 96:95 (23:22, 21:30, 30:18, 22:25) įveikė Manresos BAXI (3-3) ekipą, tačiau baigė kovas „Top 16“ etape.

Vilniečiams šį mačą reikėjo laimėti bent 13 taškų persvara. J grupėje „Rytas“ liko trečias.

Likus 8 minutėms iki mačo pabaigos vilniečiai po Evaldo Kairio taškų įgijo 9 taškų pranašumą (79:70), o likus 5 minutėms po Kendale‘o McCullumo baudos metimo „Ryto“ persvara pasiekė reikiamą – 13 taškų (87:74).

Netrukus BAXI atsakė spurtu 10:4 ir po Dani Perezo tritaškio likus 2 minutėms „Ryto“ pranašumas sumenko iki 7 taškų (91:84).

Situaciją dar pablogino Margirio Normanto nesportinė pražanga. Adamas Waczynskis sumetė baudas ir likus mažiau nei 2 minutėms iš „Ryto“ persvaros liko vos 4 taškai (91:87).

Vilniečiai mačo pabaigoje bandė gelbėtis ir nestandartiniais būdais. Likus 10 sekundžių ir „Rytui“ pirmaujant 3 taškais (96:93), vilniečiai specialiai neišsimetė kamuolio. Pasak Žibėno, tai buvo daroma norint išplėšti pratęsimą ir 13 taškų pranašumą susikurti per papildomas 5 minutes. Paklaustas, ar tai yra nesportiškas elgesys, specialistas turėjo tvirtą nuomonę.

„Kas to nedarytų? Pasakykite man. Parodykite komandą. Visų pirma, tai nėra labai dažnas atvejis krepšinyje. Visos komandos iki vienos tai darytų. Koks mums tikslas laimėti vienu arba septyniais taškais? Mes jau buvome sutarę, kad jeigu likus minutei pirmausime kažkur 4 taškais, tikrai tų 9 taškų nepadarysime per 40 sekundžių.

Dar bandėme kažkiek tai daryti su keliais gerais sustabdymais gynyboje. Tikėjomės, kad jie prames baudas, jie baudas įmetė, mes tritaškių savų neįmetėme ir viskas. Buvo vienintelis šansas griebtis kažko. Mums rezultatas yra svarbiausias ir kiekviena komanda tą darytų. Dienos pabaigoje visi nori laimėti. Ar noras laimėti yra nesportiškas elgesys? Taisyklės neleidžia sau patiems mesti į krepšį, nes tai yra techninė pražanga.

Rezultatyvūs perdavimai 4

Taisyklės neleidžia statyti už rungtynes. Su šitais fanais mes norėjome patekti toliau ir buvome verti eiti toliau. Reikia būtinai žaidėjams atiduoti žiauriai daug pagarbos. Mumis daug kas netikėjo ir mus daug kas nurašė. Buvome labai arti. Visos kitos komandos buvo mums už nugaros“, – teigė strategas.

Visgi planas nepasiteisino. Manresos ekipa likus 1,8 sekundės sumetė abi baudas ir šansų specialiai išplėšti pratęsimo nebeliko. Žibėnas atskleidė, jog susiklosčius situacijai, jeigu antroji Devino Robinsono bauda nebūtų taikli, treneris svarstė mesti į savo krepšį.

„Aš teisėjo paklausiau, kad jeigu mes įmetame į savo krepšį, ar tai yra techninė pražanga? Jis atsakė: „Jeigu jūs tai darote tyčia, tai yra techninė. Jeigu netyčia pamušame kamuolį, taškai įskaitomi. Tai buvo dar vienas iš variantų. Tai yra labai nestandartinė situacija ir Marcusas buvo paklaustas to paties klausimo, ar ne per vėlai prasižengėme specialiai neišsimetę. Taip, buvo daug miskomunikacijos, nes tokios situacijos mes nesame turėję“, – teigė strategas.

Nuo pralaimėjimo sostinės ekipos neišgelbėjo Marcusas Fosteris, kuris per 31,5 minutės surinko 27 taškus (6/8 dvit., 5/9 trit.), 3 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 6 klaidas ir 24 naudingumo balus.

„Tai buvo linksmos rungtynės, – spaudos konferencijoje su sūnumi glėbyje kalbėjo Fosteris. – Žinojome, kad bus labai sunku, nes turėjome laimėti rungtynes didele persvara. Jeigu būtume geriau pradėję, tai dabar šiek tiek kitaip kalbėtume po rungtynių. Tačiau labiau negaliu didžiuotis komanda, kurią turime šį sezoną. Palyginus pradžią ir dabar – smarkiai patobulėjome.

Prisimenu, kad iš pradžių niekas mūsų nematė labai aukštai, tačiau dabar turėjome progą patekti tarp aštuonių geriausių komandų. Jeigu galėtume sužaisti tas rungtynes iš naujo, manau, kad turėtume šansą žengti į aštuntuką. Didžiuojuosi, kad padarėme didelę pažangą.“

Debiutiniame savo mače Justinas Gorhamas per 19 minučių surinko 3 taškus (1/1 dvit., 1/2 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 4 pražangas ir 5 naudingumo balus.

BAXI gretose lietuvis Martinas Gebenas per 18,5 minutės pelnė 4 taškus (2/3 dvit., 0/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 7 naudingumo balus.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 27 (5/9 trit., 4 rez. perd., 6 kl.), Elvaras Fridrikssonas 14, Martynas Echodas 12, Margiris Normantas 10, Gytis Masiulis ir Kendale‘as McCullumas po 7.

BAXI: Jerrickas Hardingas 23 (4/6 trit.), Devinas Robinsonas 22 (8 atk. kam.), Dani Perezas 11, Guillemas Jou 9.