Jamelas Morrisas likus 1,3 sekundės iki mačo pabaigos pataikė pergalingą metimą, o jo atstovaujamas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ 88:85 palaužė Bursos „Frutti Extra“. Dėl namų aikštės pranašumo kovojantys panevėžiečiai dalinasi 3-4 vietas su Ulmo „Ratiopharm“. Jiems liko paskutinės reguliariojo sezono rungtynės su Badalonos „Joventut“.

Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Likus 1,3 sekundės iki rungtynių pabaigos Jamelas Morrisas smeigė pergalingą metimą, o jo atstovaujamas Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-7) išplėšė svarbią pergalę Europos taurėje. Dėl namų aikštės pranašumo kovojantys Nenado Čanako auklėtiniai Panevėžyje 88:85 (23:24, 12:19, 31:22, 22:20) palaužė praėjusio sezono finalininkę Bursos „Frutti Extra“ (7-10).

Rezultatyvūs perdavimai 7

Po ilgosios pertraukos užsikūrę panevėžiečiai dviženklį deficitą (35:45) likus pustrečios minutės iki mačo pabaigos pavertė į 7 taškų persvarą (83:76).

Tačiau netrukus Bursos ekipos krepšininkai vėl persvėrė rezultatą savo naudai (83:82). Tada Gediminas Orelikas įmetė dvitaškį, leidusį panevėžiečiams išsiveržti į priekį, bet kitoje aikštės pusėje Derekas Needhamas lygino rezultatą – 85:85.

Likus 19 sekundžių kamuolį savo rankose turėjo šeimininkai. Per paskutinę ataką atsakomybės ėmėsi Morrisas, kuris smeigė pergalingą tritaškį, o svečiai iš Bursos per 1,3 sek. nebeišsigelbėjo.

Pergalingas metimas:

„Tai – beprotiška. Tokiose situacijose stengiuosi išlikti kuo ramesnis, – BasketNews tinklalapiui sakė šaltakraujišką tritaškį įmetęs 30-metis gynėjas. – Treniruojuosi ir sunkiai dirbu, kad galėčiau atlikti tokius metimus. Kai turi tokį trenerio ir komandos draugų pasitikėjimą, tai dar labiau pasitikiu savimi. Tai man padeda tokiose situacijose.“

Po šios pergalės panevėžiečiai su 10 pergalių ir 7 pralaimėjimais dalinasi 3-4 vietas su Ulmo „Ratiopharm“. „7bet-Lietkabeliui“ liko vienerios Europos taurės reguliariojo sezono rungtynės su Badalonos „Joventut“.

Tai buvo šeštoji iš eilės Panevėžio komandos pergalė Europos taurėje, o tai – naujas klubo visų laikų rekordas. Iki šiol jų geriausias pasiekimas buvo penki laimėjimai.

Daugiausia pataiko: Onuralp Bitim

„7bet-Lietkabelis“ paskutinėse Europos taurės reguliariojo sezono namų rungtynėse užfiksavo lankomumo rekordą – „Kalnapilio“ arenoje susirinko 3485 žiūrovai.

Iki šiol daugiausiai žiūrovų Europos taurės rungtynėse Panevėžyje šį sezoną buvo prieš Badalonos „Joventut“ – 2688.

Panevėžio komandos herojus Morrisas per 27 minutes pelnė 21 tašką (3/5 dvit., 4/6 trit., 3/4 baudų metimai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Naudingiausią karjeros pasirodymą Europos taurėje surengęs Gabrielius Maldūnas per 18 minučių surinko 12 taškų (6/6 dvit., 0/1 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 2 perimtus kamuolius, 2 klaidas bei 17 naudingumo balų.

Iki šiol jo geriausias pasiekimas buvo 16 naudingumo balų rodiklis Europos taurėje.

Bursos ekipos gretose išsiskyrė Needhamas, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 21 taškas (2/3 dvit., 4/7 trit., 5/7 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 21 (4/6 trit., 7 rez. perd.), Kristianas Kullamae (2/3 trit., 4 rez. perd.) ir Gabrielius Maldūnas (6/6 dvit., 5 atk. kam.) po 12, Nikola Popovičius (6 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas (6/6 baud.) po 9, Gyorgy Golomanas 8 (6/7 baud.), Paulius Murauskas 7.

„Frutti Extra“: Derekas Needhamas 21 (4/7 trit., 5/7 baud., 7 rez. perd., 4 kld.), Onuralpas Bitimas 15 (2/5 trit.), Anthony Clemmonsas (3/7 trit.) ir Zach as Auguste'as (6/8 dvit., 6 atk. kam., 2 blok.) po 14, Davidas Dudzinski 12 (4/4 dvit.).