Giedrius Žibėnas atskleidė, jog klaidomis „Rytas“ paskutinėmis sekundėmis bandė išplėšti pratęsimą, kad galėtų 13 taškų pranašumą susikrauti per pridėtą atkarpą. Strategas taip pat atviravo, jog buvo svarstymų atakuoti į savo krepšį.

Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA
Nuotr.: FIBA

Vilniaus „Rytas“ likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos turėjo reikiamą 13 taškų pranašumą (87:74), leidusį vilniečiams žengti į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias, tačiau Manresos BAXI pabaigą sužaidė šaltakraujiškai ir tai užbaigė sostinės ekipos sezoną Europoje (96:95).

Fotogalerija

Giedrius Žibėnas po mačo padėkojo savo žaidėjams ir teigė, jog bilietą į atkrintamąsias kainavo ne trečiadienio mačas, o pati pirmoji „Top 16“ dvikova Manresoje, kurią „Rytas“ pralaimėjo 59:72.

„Sveikinimai Manresos komandai, kuri pateko į atkrintamąsias. Jie to nusipelnė. Liūdniausia visų laikų pergalė mums. 1 taško persvara, galėjo būti ir daugiau. Bet kad ir kaip būtų, to neužteko. Mes bandėme išplėšti pratęsimą, bet mums nepavyko. Šiandienos rezultatas nėra blogas, žinant, kad Manresos ekipa praėjusį sezoną žaidė FIBA Čempionų lygos finale. Ji yra treniruojama vieno labiausiai gerbiamų Ispanijos trenerių. Tai nėra didžiulė gėda mums, bet kas skaudu, kad likome devinta komanda iš 32 visoje Čempionų lygoje.

Vyšnia ant torto būtų patekimas į atkrintamąsias. Buvome labai arti. Ta energija, kurią fanai mums davė nuo pirmo ginčo kamuolio... Mes buvome verti žaisti kitame etape. Kad patektume ten, mums reikia rodyti daugiau stabilumo.

Tiesą sakant, šiandien atidavėme viską. Tačiau, kad patektume į „Top 8“, mums reikėjo atiduoti visas jėgas visose rungtynėse. Išvykoje Manresoje to nepadarėme. Tai skiria mus nuo patekimo į atkrintamąsias“, – sakė Žibėnas.

Tiesa, vilniečiai mačo pabaigoje bandė gelbėtis ir nestandartiniais būdais. Likus 10 sekundžių ir „Rytui“ pirmaujant 3 taškais (96:93), vilniečiai specialiai neišsimetė kamuolio. Pasak Žibėno, tai buvo daroma norint išplėšti pratęsimą ir 13 taškų pranašumą susikurti per papildomas 5 minutes. Paklaustas, ar tai yra nesportiškas elgesys, specialistas turėjo tvirtą nuomonę.

Rungtynių žaidėjas
Marcus  Foster
EFF
21
Marcus Foster
Taškai 27
Taiklumas 11-17
Atkovoti kamuoliai 3
Rezultatyvūs perdavimai 4

„Kas to nedarytų? Pasakykite man. Parodykite komandą. Visų pirma, tai nėra labai dažnas atvejis krepšinyje. Visos komandos iki vienos tai darytų. Koks mums tikslas laimėti vienu arba septyniais taškais? Mes jau buvome sutarę, kad jeigu likus minutei pirmausime maždaug 4 taškais, tikrai tų 9 taškų nepadarysime per 40 sekundžių.

Dar bandėme kažkiek tai daryti su keliais gerais sustabdymais gynyboje. Tikėjomės, kad jie prames baudas, jie baudas įmetė, mes tritaškių savų neįmetėme ir viskas. Buvo vienintelis šansas griebtis kažko. Mums rezultatas yra svarbiausias ir kiekviena komanda tą darytų. Dienos pabaigoje visi nori laimėti. Ar noras laimėti yra nesportiškas elgesys? Taisyklės neleidžia sau patiems mesti į krepšį, nes tai yra techninė pražanga.

Taisyklės neleidžia statyti už rungtynes. Su šitais fanais mes norėjome patekti toliau ir buvome verti eiti toliau. Reikia būtinai žaidėjams atiduoti žiauriai daug pagarbos. Mumis daug kas netikėjo ir mus daug kas nurašė. Buvome labai arti. Visos kitos komandos buvo mums už nugaros“, – teigė strategas.

Visgi planas nepasiteisino. Manresos ekipa likus 1,8 sekundės sumetė abi baudas ir šansų specialiai išplėšti pratęsimo nebeliko. Žibėnas atskleidė, jog susiklosčius situacijai, jeigu antroji Devino Robinsono bauda nebūtų taikli, treneris svarstė mesti į savo krepšį.

„Aš paklausiau teisėjo, kad jeigu mes įmetame į savo krepšį, ar tai yra techninė pražanga? Jis atsakė: „Jeigu jūs tai darote tyčia, tai yra techninė. Jeigu netyčia pamušame kamuolį, taškai įskaitomi. Tai buvo dar vienas iš variantų. Tai yra labai nestandartinė situacija ir Marcusas buvo paklaustas to paties klausimo, ar ne per vėlai prasižengėme specialiai neišsimetę. Taip, buvo daug miskomunikacijos, nes tokios situacijos mes nesame turėję“, – teigė strategas.

– Ar sutinkate, kad Marcuso Fosterio klaida perduodant kamuolį Gyčiui Masiuliui ketvirtajame kėlinyje, kuomet pirmavote 13 taškų, buvo kertinė?
– Viena iš tokių. Turėjome persvarą ir per paskutines dvi minutes gavome dvi nesportines pražangas turėdami kamuolį savo rankose. Nepadarėme pražangos turėdami 12 taškų pranašumą. Gebenas gauna kamuolį, apžaidžia varžovą, deda iš viršaus. Tos mažytės detalės ir nulėmė skirtumą. Pabaigoje 6-7 taškų persvara mūsų nedomino ir norėjome žaisti pratęsimą.

– Pirmoji mačo pusė buvo labai sunki. 52 praleisti taškai. Kaip vertinate gynybą?
– Turime atiduoti labai daug pagarbos varžovams, kurie yra tikrai gera komanda. Jie praėjusį sezoną žaidė Čempionų lygos finale ir turi visus šansus ten žaisti dar kartą. Turiu atiduoti didžiulę pagarbą savo žaidėjams, trenerių štabui, visai organizacijai, nes prieš sezoną reitinge buvome 22-oje vietoje. Už nugaros palikome begalę gerų komandų su žymiai geresniais biudžetais. Reikia pagarbą atiduoti atvirai. Žaidėjai šiandien atidavė viską, bet kad eitume toliau, tokių pastangų mums neužteks tokio lygio rungtynėse. Reikia ir geresnės, šaltesnės galvos, ko ir pritrūko lemiamomis atkarpomis, ko pritrūko pirmose rungtynėse prieš BAXI.

Kodėl mums pritrūko brandos pirmajame tarpusavio mače? Buvome ką tik po serijos su PAOK. Jau gerai mums, patekome į „Top 16“. Kitos rungtynės buvo žūtbūtinės prieš „Nevėžį“, reikėjo dar kartą išgyventi. Tada pasijautėme komforto zonoje, kitos rungtynės buvo Manresoje. Nuvažiavome visiškai nebūdami ten, kur turime būti. Tos rungtynės mums nulėmė „Top 8“. Iš šitų pamokų žaidėjai tik paaugs, išmoks šitą pamoką. Tiek žaidėjai, tiek treneriai, mes augsime toliau. 

– Ar pabaigoje sakėte žaidėjams, kad jeigu BAXI prames antrą baudą, jog kaip nors įmuštumėte kamuolį į krepšį?
– Masiulis pats turėjo tą variantą. Mes kiekvieno nepakomentuosime prie tokio triukšmo. Pats Masiulis pasakė, kad gal kaip nors įmušti kamuolį. Toks variantas buvo – neišėjo. Prieš rungtynes viena iš užduočių buvo palikti mačą su tokiu jausmu, kad mes palikome viską. Tai buvo svarbiau nei rezultatas. Aš manau, kad žaidėjai važiuoja ilsėtis su tuo jausmu.

– Ar neapmaudu, kad aukštaūgio paieškos taip ilgai užtruko? Ar pasipildymas ankščiau būtų kažką pakeitęs?
– Čia gal ir palikime tokį retorinį klausimą. Žinote, mes „Top 16“ etape turėjome daug smulkmenų. Kažkas į autobusą pavėlavo, kažkas dar kažką... Daug tokių detalių, kurios susijungė į tą visumą ir mums sumaišė kortas. Mes nuo tokių pamokų augame. Žinosime, kaip formuoti komandą, į ką labiausiai kreipti dėmesį ir panašiai. Tai mums irgi galbūt kažkokia pamoka. Gyvename ir mokomės kiekvieną dieną.

– Kaip vertinate Justino Gorhamo debiutą?
– Patiko energija. Manau, kad ir fanai tai suprato. Jis griuvo ant kiekvieno kamuolio, lipo ant lentos, įdeda fiziškumo. Nėra jis kažkoks išskirtinis atletas, bet fiziškumo tikrai mums pridės. Tai yra dvi skirtingos sąvokos. Sunku spręsti, žmogui sunku po dviejų treniruočių. Bet šiaip jis atrodo geros fizinės formos. Su kiekvienomis rungtynėmis tikimės vis daugiau.

– „Rytas“ antrus metus iš eilės sustoja prieš „Top 8“ etapą. Ar čia jau yra komandos lubos?
– Galbūt ne man čia vertinti. Ką aš besakyčiau, vis tiek bus negerai. Jeigu aš sakysiu, kad rezultatas geras, tai jūs sakysite, kad pas mus nėra ambicijų. Ambicijos yra labai aukštos. Tai yra sportinės ambicijos ir mes tikrai norime eiti toliau. Jeigu sakysiu, kad rezultatas labai blogas, aš irgi būsiu neteisus, nes būsiu neteisus prieš faktus. Kokias mes komandas aplenkėme, prieš kokias mes komandas laimėjome. Su didesniais biudžetais ir panašiai. Bet kuris mano atsakymas būtų neteisingas.

– Liko kovos LKL. Kokį rezultatą laikytumėte geru?
– Mums nepavyko KMT, Čempionų lygoje ambicijos taip pat buvo didesnės. Natūralu, kad mums lieka LKL. Kad kažką įsimintino pasiektume, turime būti sėkmingi LKL. Kaip Marcusas ir sakė, mūsų tikslas yra žaisti finale, o ten patekus jau žiūrėsime. Manau, kad tikrai būsime konkurencingi.

– Nesėkmė KMT, nepatekote į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias. Ar jaučiate spaudimą patekti į LKL finalą?
– Visiškai nejaučiame. Man vienintelis spaudimas, jeigu treniruotė yra labai žemo lygio ir žaidėjai neatsineša geros koncentracijos. Už tai mes esame atsakingi, tai mes galime kontroliuoti. Jeigu tu gerai treniruosiesi, gerai dirbsi, augsi, tada automatiškai krepšinio dievas vilkės raudoną spalvą sezono pabaigoje.

– Ar dar gali būti pokyčių sudėtyje?
– Labai realu, kad sudėtis tokia ir pasiliks. Reikia, kad nusėstų tos dulkės ir viską apsvarstytume su vadovybe.

Komentarai:
taip, nesportiškas, jei bandai laimėti ne pagal teisykles
2023-03-23
+4
Atsakyti
vaidasr  ⭐ 
Eik Zibenas taisykliu pasiskaityt. juoko tik pridare.
2023-03-22
+10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Vilniaus Rytas
Manresos BAXI
49%
33/67
Metimai iš žaidimo
42%
32/76
39
Atkovoti kamuoliai
39
18
Rezultatyvūs perdavimai
18
7
Perimti kamuoliai
7
74%
17/23
Baudų metimai
80%
20/25
26
Pražangos
24

Rungtynių žaidėjai

Marcus  Foster
27 PTS
11/17 FG
0/0 FT
Jerrick  Harding
23 PTS
7/14 FG
5/5 FT
Vilniaus Rytas
Keli žaidėjai
6 REB
Devin  Robinson
8 REB
7 DREB
1 OREB
Kendale  McCullum
5 AS
1 TO
19 MIN
Dani  Perez
4 AS
1 TO
20 MIN
Marcus  Foster
21 EFF
75% 2P%
56% 3P%
Devin  Robinson
20 EFF
75% 2P%
33% 3P%