Kauno „Žalgiris“ 96:70 sutriuškino „Gargždus“. Ilgiau nei 20 minučių kauniečių gretose žaidė tik 3 krepšininkai – Tomas Dimša, Achille Polonara ir Laurynas Birutis.

Nuotr.: LKL

Prieš dvigubą Eurolygos savaitę lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pasiekė Kauno „Žalgiris“ (20-4). Kauniečiai namuose 96:70 (27:19, 20:24, 29:14, 20:13) susitvarkė su „Gargždų“ (5-19) krepšininkais.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse vertėsi be Rolando Šmito ir Edgaro Ulanovo, kuriems buvo suteiktas poilsis. Tuo metu svečiai neturėjo traumas besigydančių Giedriaus Staniulio, Aurimo Urbono ir Rodney Purviso.

Ilgiau nei 20 minučių kauniečių gretose žaidė tik 3 krepšininkai – Tomas Dimša, Achille Polonara ir Laurynas Birutis. Dimša aikštėje praleido 23 minutes, o Polonara ir Birutis – po 25.

Rungtynių lūžis įvyko iš karto po ilgosios pertraukos. Trečiąjį mačo kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 29:14 ir 4 taškų pranašumą prieš lemiamą kėlinį pavertė 19 taškų persavara – 76:57. Paskutiniame susitikimo ketvirtyje svečiai priartėti nebesugebėjo bei patyrė triuškinamą nesėkmę.

Šeimininkai galingai pradėjo rungtynes (10:2), po 10 minučių „Žalgiris“ pirmavo 27:19. Atrodė, kad Kazio Maksvyčio auklėtiniai pasiruošę reikalus sutvarkyti greitai, tačiau „Gargždai“ pasiduoti neketino. Gargždiškiai antrą ketvirtį laimėjo 24:20 ir į ilgąją pertrauką išėjo atsilikinėdami 4 taškais – 43:47.

Svečiai iki ilgosios pertraukos išsimetė 17 baudų, iš kurių pataikė 16 (94 proc.). Tuo metu žalgiriečių gretose tik Ignas Brazdeikis ir Dovydas Giedraitis išsimetė po vieną baudą. Ignas pataikė, o Dovydas prametė.

„Prie pilnos laimės trūko, kad pirmoje rungtynių pusėje būtume geriau sužaidę kelias atkarpas, kuriose iššvaistėme savo pranašumą, – spaudos konferencijoje sakė Kazys Maksvytis. – Pavyko pailsinti lyderius, kitiems padalinti minutes ir gauti pasitikėjimo. Pasiėmėme tašką ir einame toliau.“

„Žaidėme savo žaidimą, kol nepavargome. Antroje rungtynių pusėje pritrūko jėgų, o „Žalgiris“ pabėgo. Nebepersistengėme jo vytis, davėme pažaisti jaunimui, kuris atvažiavo. Varžovai laimėjo pelnytai“, – šeimininkų pergalę pripažino gargždiškų vyr. treneris Povilas Šakinis.

Šeimininkai likus 2,5 minutės iki rungtynių pelnė 96-ąjį tašką, o visi į areną susirinkę sirgaliai laukė ir 100-ojo. Visgi per likusį susitikimo laiką kauniečiai pasižymėti nebesugebėjo.

„Žalgiris“ šiame mače puikiai atakavo iš toli. Kauniečiai pataikė 15 tritaškių iš 27 (56 proc.). Labiausiai prie to prisidėjo Karolis Lukošiūnas, įskraidinęs 4 tolimus metimus.

Iš viso snaiperis per 17 minučių surinko 12 taškų (4/5 trit.), klaidą, 4 asmenines pražangas bei 9 naudingumo balus.

Polonara per 25 minutes pelnė 14 taškų (4/5 dvit., 2/3 trit., 0/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo varžovų metimą, 3 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko 22 naudingumo balus.

Tai buvo naudingiausios italo rungtynės su „Žalgirio“ marškinėliais. 20 naudingumo balų puolėjas buvo surinkęs mače su Vilerbano ASVEL.

Tuo metu Dovydas Giedraitis sužaidė rezultatyviausią sezono susitikimą. Gynėjas per 17 minučių pelnė 13 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Gargždų ekipos gretose išsiskyrė Isiah Osborne'as, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 21 taškas (4/7 dvit., 3/7 trit., 4/5 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 19 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Achille Polonara (4/5 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam.) ir Tomas Dimša (2/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 14, Dovydas Giedraitis 13 (4/5 dvit.), Ignas Brazdeikis ir Karolis Lukošiūnas (4/5 trit.) po 12, Isaiah Tayloras 9 (3/6 trit.), Laurynas Birutis 8 (4/6 dvit., 5 atk. kam.).

„Gargždai“: Isiah Osborne'as 21 (4/7 dvit., 3/7 trit.), Šarūnas Beniušis 12 (5/7 dvit., 7 atk. kam.), Jylanas Washingtonas 10 (1/5 trit., 5/6 baud.), Mantas Ruikis 8 (2/3 trit.), Joshas Newkirkas (6 rez. perd.) ir Julius Kazakauskas po 7.