Klaipėdos „Neptūnas“ 76:70 įveikė Jonavos „CBet“. Jonaviečiai šiose rungtynėse vertėsi be vyr. trenerio Virginijaus Šeškaus, jį pakeitė asistentas Virginijus Sirvydis. Klaipėdiečius į pergalę vedė 15 taškų ir 15 atkovotų kamuolių surinkęs Austinas Wiley.

Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“ (11-13). Uostamiesčio ekipa namuose 76:70 (18:18, 16:11, 24:22, 18:19) įveikė Jonavos „CBet“ (14-10).

Gerą sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis „Neptūnas“ per pastarąsias šešerias rungtynes pasiekė 4 pergales. Tuo metu pralaimėjimai patirti buvo prieš lygoje pirmaujantį Kauno „Žalgirį“ ir tarp lyderių esantį Alytaus „Wolves“ klubą.

Jonaviečiams Klaipėdoje vadovauti negalėjo apsirgęs ir namuose likęs Virginijus Šeškus. Specialistą pakeitė jo asistentas Virginijus Sirvydis

Trečiojo kėlinio viduryje šeimininkai susikrovė 18 taškų pranašumą (54:36). Tačiau svečiai nepasimetė ir ketvirtį užbaigė atkarpa 15:4 bei prieš lemiamą ketvirtį grąžino intrigą – 51:58.

Likus 2,5 minutės iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus – 66:66. Austinas Wiley išprovokavo penktąją Gorano Huskičiaus pražangą bei pataikė vieną baudos metimą, dviem kitoje aikštelės pusėje atsakė Glynnas Watsonas (68:67).

Matas Jogėla smeigė tolimą metimą, o Wiley sugrūdo kamuolį iš viršaus ir iki rungtynių pabaigos likus 66 sekundėms suteikė šeimininkams 4 taškų persvarą (72:68).

Jonaviečiai savoje atakoje suklydo, o kitoje aikštės pusėje dar kartą galingai lanką sudrebinęs Wiley įtvirtino klaipėdiečių pergalę (74:68).

11-tą pergalę per 24 turus iškovojęs „Neptūnas“ pavijo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“, su kuriuo dabar dalijasi 7-8 vietomis. Tuo metu „CBet“ per tiek pat turų patyrė 10-tą nesėkmę bei turnyrinėje lentelėje tenkinasi šeštąją vieta.

Tai buvo pirmoji „Neptūno“ pergalė prieš Jonavos klubą šį sezoną. „CBet“ prieš tai buvo laimėjusi visus 4 tarpusavio susitikimus.

„Reikia pasidžiaugti, kad pirmą kartą pavyko įveikti Jonavą, – po pergalės kalbėjo „Neptūno“ vyr. treneris Mindaugas Brazys. – Kelis sykius buvome arti to. Reikia pripažinti, kad tai yra komanda žaidžianti gerą krepšinį. Juos sunku analizuoti, nes pas juos yra daug situacijų skaitymo. Pavyko juos perprasti, padėjo aikštės gynyba, prisidėjo ir tai, kad jie neturėjo vyr. trenerio. Pirmiausia reikia žiūrėti į save. Svarbi pergalė kovoje dėl atkrintamųjų, džiugu.“

Tuo metu Sirvydis pasigedo indėlio iš kai kurių žaidėjų.

„Paleidome antrąjį kėlinį. Mus numušė jų gynyba. Neišpildėme to, kas buvo sutarta, – aiškino vyr. trenerio poziciją išbandęs Sirvydis. – Viskas buvo paruošta, bet neišnaudojome elementarių dalykų, nenusiuntėme kamuolio į vietas. Vėliau mūsų dideli gavo kamuolius po krepšiu, Austinas Wiley pradėjo dalinti blokus ir gavosi šioks toks chaosėlis.

Esmė, kad antrajame kėlinyje nežaidėme savo krepšinio. Aišku, pritrūko kai kurių žaidėjų, gaila, kad Laksa nepasijungė. Jis nesportavo nuo rinktinės, nes turėjo rankos traumelę. Galima sakyti, kad pritrūko jo tritaškių. Aišku, Edvinas (Šeškus) galėjo daugiau pridėti ir Glynnas Watsonas šiandien buvo savo šešėliu. Norėtųsi daugiau ir iš Evano Maxwello, su tokiu kūnu žmogus turėtų žaisti agresyviau.“

Dar vieną monstrišką pasirodymą surengęs Wiley per 27 minutes pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 15 kamuolių, blokavo 4 varžovų metimus, kartą suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko 29 naudingumo balus.

Amerikiečiui tai buvo ketvirtasis dvigubas dublis iš eilės. Per pastarąsias ketverias rungtynes aukštaūgis vidutiniškai renka po 15 taškų, 12 atkovotų kamuolių bei 25,8 naudingumo balo.

Tuo metu Žygimantas Janavičius ketvirtą mačą paeiliui atlieka 10 ar daugiau rezultatyvių perdavimų. Šiame susitikime gynėjo sąskaitoje per 32 minutes buvo 11 taškų (5/8 dvit., 0/4 trit., 1/2 baud.), 10 rezultatyvių perdavimų, 3 atkovoti kamuoliai, perimtas kamuolys, 5 klaidos, 3 pražangos ir 9 naudingumo balai.

Per pastaruosius 4 mačus „Neptūno“ įžaidėjas fiksuoja 9,5 taško, 11,3 rezultatyvaus perdavimo bei 13,8 naudingumo balo statistiką.

Jonavos ekipos gretose išsiskyrė Huskičius, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 14 taškų (3/9 dvit., 8/10 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

„Neptūnas“: Austinas Wiley 15 (6/9 dvit., 15 atk. kam., 4 blok., 29 naud.), Rinalds Malmanis 14 (4/5 trit., 5 atk. kam.), Žygimantas Janavičius (5/8 dvit., 10 rez. perd., 5 kld.) ir Rokas Gustys (3/7 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam.) po 11, Matas Jogėla 10 (3/7 dvit., 5 rez. perd., 2 blok.).

„CBet“: Dovis Bičkauskis 21 (6/11 dvit., 3/4 trit., 3 per. kam.), Goranas Huskičius 14 (3/9 dvit., 8/10 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 2 blok.), Jeffas Garrettas 12 (2/7 trit., 8 atk. kam.).