Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

LeBrono Jameso sugrįžimas, Patricko Beverley provokacijos, Dalaso klubo bėdos, nauja žvaigždė lygoje – tai ir dar daugiau – kovo 27-osios NBA pulse.

Kovo 27-osios NBA pulsas

SKĘSTA. Už įkrintamųjų zonos Vakaruose atsidūrusi Dalaso „Mavericks“ savo pozicijų pagerinti nesugebėjo. „Mavs“ išvykoje 104:110 nusileido Šarlotės „Hornets“ ir patyrė ketvirtą nesėkmę paeiliui.

36 pergales per 75 mačus turinti „Mavericks“ Vakarų konferencijoje dabar žengia 11-oje pozicijoje.

„Mavericks“ neišgelbėjo ir įspūdingas Luka Dončičiaus pasirodymas. Slovėno sąskaitoje per 40 minučių buvo 40 taškų (5/13 dvit., 7/16 trit., 9/10 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 8 rezultatyvūs perdavimai, 2 perimti kamuoliai, 2 blokai, 4 klaidos bei 2 asmeninės pražangos.

PRALEIS. Dončičius rungtynėse užsidribo 16-tą techninę pražangą sezone. Tai reiškia, jog gynėjas privalės praleisti antradienio naktį vyksiantį susitikimą su Indianos „Pacers“. Kiekviena jo papildoma techninė pražanga sezone dabar eliminuos jį nuo artėjančių rungtynių.

IŠVARĖ. 18 taškų pelnęs Kyrie Irvingas trečiajame kėlinyje pasikalbėjo su vienu iš rungtynių arbitrų dėl vieno iš arenoje esančių fanų veiksmų. Teisėjas perdavė Irvingo nusiskundimus apsaugai ir gerbėjas buvo išvarytas iš arenos.

GRĮŽO. LeBronas Jamesas po mėnesio pertraukos grįžo į rikiuotę, bet tai sėkmės Los Andželo „Lakers“ negarantavo. Kalifornijos klubas savo aikštėje 108:118 pripažino Čikagos „Bulls“ pranašumą.

LeBronas per 29 minutes surinko 19 taškų (6/9 dvit., 0/2 trit., 7/8 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 5 klaidas.

„Aišku, kad ritmas yra svarbiausias dalykas, – po mačo kalbėjo Jamesas. – Keletą kartų besiverždamas pamečiau kamuolį. Kai kurie iš metimų nesijautė taip, kaip buvo anksčiau. Tačiau buvau iškritęs keturioms savaitėms, todėl dabar bandau susigrąžinti šiuos dalykus paskutinei sezono atkarpai.“

„Lakers“ žvaigždė per traumos laikotarpį praleido 13 rungtynių iš eilės.

ANTRAS. LeBronas rungtynes pradėjo nuo suolo. Tai buvo tik antras toks atvejis karaliaus karjeroje per 1958 mačus.

PER MAŽAS. Dar šį sezoną „Lakers“ žaidęs Patas Beverley mėgavosi žaidimu prieš buvusius komandos draugus. Po vienos iš savo sėkmingų atakų prieš LeBroną gynėjas parodė „Per mažas“ gestą varžovui. Iš viso per 23 minutes jis surinko 10 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Beverley anksčiau teigė, jog svajoja sutrukdyti „Lakers“ pasiekti atkrintamąsias.

„Tiesiog žaidžiau krepšinį. Smagu pamatyti buvusius komandos draugus, seną trenerių štabą“, – po mačo sakė Beverley.

STARTAS. Ja Morantas po sugrįžimo į komandą žaidė trečiąsias rungtynes, bet tik pirmas starto penkete. Gynėjas Atlantoje per 29 minutes surinko 27 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus, o jo vedama Memfio „Grizzlies“ šventė šeštą pergalę paeiliui – 123:119.

„Grizzlies“ žvaigždė per pristatymą buvo šiltai sutikta „Hawks“ fanų.

44. Tokia persvara Bostono „Celtics“ namuose nušlavė San Antonijaus „Spurs“ – 137:93.

Jasyono Tatumo neturėję „Celtics“ lyderio estafetę perdavė Jaylenui Brownui. Su apsaugine kauke rungtyniavęs gynėjas per 36 minutes pelnė 41 tašką (16/19 dvit., 2/10 trit., 3/5 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir padarė 5 klaidas.

ARTĖJA. Klivlando „Cavaliers“ namuose 108:91 įveikė Hjustono „Rockets“ ir iškovojo ketvirtąją pergalę paeiliui.

Dabar „Cavs“ turi 48 pergales ir užimą ketvirtąją vietą Rytuose. Pergalės atveju balandžio 1 d. savo aikštėje prieš Niujorko „Knicks“ jie užsitikrintų namų pranašumą atkrintamųjų pirmajame etape.

SUSIKOMPLIKAVO. Dėl tiesioginės vietos į atkrintamąsias kovojanti Bruklino „Nets“ išvykoje 106:119 nusileido Orlando „Magic“.

Tai buvo jau šeštoji nesėkmė per pastarąsias septynerias „Nets“ rungtynes. Dabar jie su 40 pergalių kartu su Majamio „Heat“ dalinasi 6-7 vietas.

ŽVAIGŽDĖ. „Nets“ vėl neišgelbėjo fantastiškai žaidžiantis Mikalas Bridgesas, surinkęs 44 taškus (7/13 dvit., 6/9 trit., 12/12 baud.). Jis buvo per tašką nuo pakartoto karjeros rekordo.

„Man tikrai nerūpi rekordai. Aš norėjau tik laimėti“, – po mačo nusivylęs buvo Bridgesas.

Mainais iš Finikso „Suns“ atvykęs Bridgesas tapo naujausia lygos žvaigžde. „Nets“ gretose jis sužaidė 20 mačų ir per šią atkarpą jis fiksuoja 26,8 taško vidurkį.

IŠKIŠO. Deni Avdija rungtynėse Toronte atliko fantastišką perdavimą Kristapui Porizingiui ir viskas pasibaigė dėjimu. Abu šie krepšininkai buvo tarp rezultatyviausių Vašingtono „Wizards“ žaidėjų, bet pergalę šventė „Raptors“ – 114:104.

Porzingis pelnė 26 taškus, Avdija pridėjo 15 taškų, 9 atkovotus kamuolius ir 7 rezultatyvius perdavimus.

KABINASI. Viena šio sezono NBA staigmenų Oklahomos „Thunder“ toliau kabinasi į įkrintamąsias Vakaruose. Šiąnakt ji išvykoje 118:112 nugalėjo Portlando „Trail Blazers“.

Nugalėtojams 31 tašką (9/16 dvit., 0/1 trit., 13/15 baud.) pelnė Shai Gilgeousas-Alexanderis.

„Thunder“ turi 37 pergales ir su „Lakers“ Vakaruose dalinasi 9-10 vietas.

DARO. Karlas-Anthony Townsas prieš kelias dienas grįžo į rikiuotę po 4 mėnesių nežaidimo ir iškart pradėjo nešti dividendus Minesotos „Timberwolves“. Gale du kertinius tritaškius pataikęs Townsas išplėšė savo komandai pergalę išvykoje prieš „Golden State Warriors“ – 99:96.

Herojumi tapęs Townsas po traumos sužaidė tik antrąsias savo rungtynes. Per 32 minutes jis iš viso pelnė 14 taškų (5/16 met.).

GRĮŽO II. NBA čempionai sulaukė sugrįžusio Garry Paytono. Mainus su „Blazers“ dar vasario pradžioje atlikę „Warriors“ iki dabar laukė gynėjo pasirodymo aikštėje, kuris pernai buvo svarbi komandos dalis kelyje link NBA titulo.

Paytonas aikštėje praleido 15 minučių, per kurias pelnė 9 taškus.