Tel Avivo „Maccabi“ 111:80 sutriuškino Bolonijos „Virtus“. Izraelio klubas šiame susitikime atliko 38 rezultatyvius perdavimus, tai – geriausias visų laikų Eurolygos pasiekimas.

Nuotr.: Seffi Magriso/GettyImages
Nuotr. Seffi Magriso/GettyImages

Penktą pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ (18-13). Izraelio klubas namuose nesunkiai 111:80 (28:13, 34:20, 25:20, 24:27) sutriuškino Bolonijos „Virtus“ (13-18).

Rezultatyvūs perdavimai 8

Izraelio komanda šiame susitikime atliko 38 rezultatyvius perdavimus, tai – geriausias visų laikų Eurolygos pasiekimas. Ankstesnis rekordas priklausė Madrido „Real“ komandai, kuri 2015-2016 m. sezone buvo atlikus 36 rezultatyvius perdavimus.

Tel Avivo komanda laimėjo 18-ą sykį bei pavijo penktoje turnyrinės lentelės vietoje esantį Stambulo „Fenerbahče“ klubą, kuris yra sužaidęs rungtynėmis mažiau. Tuo metu Italijos ekipa su 13 pergalių per 31 turą rikiuojasi 15-oje pozicijoje bei į atkrintamąsias žengti turi tik teorinius šansus.

Tai buvo tryliktoji Izraelio ekipos pergalė namuose iš 15 galimų šį sezoną Eurolygoje.

Šeimininkai varžovus triuškinti pradėjo nuo pirmųjų minučių. Įpusėjus pirmajam kėliniui Odedo Kattasho auklėtiniai įgijo dviženklę persvarą (15:4), o po 10 min. pirmavo 15 taškų – 28:13.

Kosminį puolimą demonstravę „Maccabi“ krepšininkai per antrą ketvirtį suvertė 34 taškus į pertrauką išėjo triuškindami varžovus 29 taškų pranašumu (62:33).

Ir toliau antroje mačo pusėje dominavę šeimininkai vienu metu turėjo 36 taškų persvarą (109:73) bei šventė lengvą pergalę.

„Maccabi“ pasiekė šio sezono per rungtynes pelnytų taškų rekordą, 62 taškai per pirmąją mačo pusę taip pat geriausias rezultatas šį sezoną.

Rungtynės buvo pažymėtos ir aistromis. Prieš ketvirtojo kėlinio pradžią į konfliktą su sirgaliais įsivėlė Tornikė Šengelija. Krepšininkas su fanais iš pradžių apsikeitė replikomis, o vėliau mėgino nueiti pasišnekėti akis į akį, tačiau kartvelą sustabdė komandos nariai.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo visi 12 aikštėje pasirodę krepšininkai, 7 iš jų surinko dviženklį rezultatyvumą.

Tel Avivo komandai Lorenzo Brownas per 22 minutes pelnė 14 taškų (4/5 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Rezultatyviausias buvo Darrunas Hilliardas, per 23 minutes pelnęs 16 taškų (5/9 trit., 1/1 baud.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 17 naudingumo balų.

Bolonijos ekipos gretose išsiskyrė Semi Ojeleye, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 16 taškų (2/6 dvit., 2/3 trit., 6/6 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 16 naudingumo balų.

„Maccabi“: Darrunas Hilliardas 16 (5/9 trit., 5 rez. perd.), Lorenzo Brownas (4/5 dvit., 2/4 trit., 8 rez. perd.) ir Wade'as Baldwinas (2/4 trit., 7 rez. perd.) po 14, Romanas Sorkinas 13 (5/7 dvit.), Joshas Nebo 12 (5/6 dvit., 4 rez. perd.), Bonzie Colsonas 11 (3/4 trit.), Jarellas Martinas 10, Jake'as Cohenas 9 (5 rez. perd.).

„Virtus“: Semi Ojeleye 16 (2/3 trit., 6/6 baud.), Awudu Abassas 13 (2/4 trit.), Marco Belinelli 8, Danielis Hackettas (4 rez. perd., 4 kld.), Nico Mannionas (7 rez. perd.) ir Jordanas Mickey po 7.