Žalgiriečiai 79:70 įveikė Monako ekipą ir likus 3 turams iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos pergalėmis susilygino su aštuntoje vietoje esančia Vitorijos „Baskonia“ (16-15). Motiejūnas surinko 13 taškų, Brazdeikis pelnė 22.

Nuotr.: D.Lukšta
Nuotr.: Erikas Ovčarenko/BNS
Nuotr.: BNS/Erikas Ovčarenko

Atkrintamųjų bilietą medžiojantis Kauno „Žalgiris“ (16-15) pergalingai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje namų arenoje 79:70 (28:19, 20:22, 17:12, 14:17) palaužė „Monaco“ (20-11).

Su šia pergale likus 3 turams iki reguliariojo sezono pabaigos žalgiriečiai pavijo aštuntoje vietoje esančią Vitorijos „Baskonia“ (16-15), tačiau baskai turi geresnį tarpusavio taškų santykį.

„Su kamuoliais nesusitvarkėme, bet gana neblogai susitvarkėme su jų greitu puolimu, – spaudos konferencijoje pažymėjo Maksvytis. – Gana neblogi buvome du prieš du gynyboje, kažkiek turėjome problemų vienas prieš vieną gynyboje, bet antroje pusėje irgi tai susitvarkėme. Tad su kamuoliais nesusitvarkėme, bet visa kita buvo neblogai.“

Donatas Motiejūnas galingai pradėjo rungtynes, kai per pirmąsias 4 minutes pelnė 9 taškus, tačiau Isaiah Tayloro, Tomo Dimšos ir Arno Butkevičiaus vedami kauniečiai susikrovė solidžią persvarą (28:19).

Nors antrajame ketvirtyje žalgiriečiai nebedemonstravo tokio solidaus puolimo, tačiau išlaikė 7 taškų persvarą (48:41).

Maksvyčio komentaras:

Po pertraukos „Žalgiriui“ pavyko išlaikyti apčiuopiamą pranašumą, o po Lauryno Biručio baudų po Donta Hallo nesportinės pražangos likus 4 minutėms iki mačo pabaigos kauniečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (71:61).

Per likusį laiką kauniečiai nebeprisileido varžovų ir triumfavo.

„Tikrai žaidėme labai prastas rungtynes: tiek kaip komanda, tiek individualiai, – komentavo Motiejūnas. – „Žalgiris“ atrodė tikrai žymiai geriau ir nusipelnė pergalės. Mums tai – antros tokios slogios rungtynės, kai, atrodo, nėra nei kovos, nei noro, todėl toks rezultatas kažkaip pernelyg ir nestebina.“

Motiejūnas pralaimėjusiems per 16 minučių surinko 13 taškų (3/6 dvit., 1/2 trit., 4/6 baud.), 2 atkovotus ir prarastą kamuolį, 3 asmenines ir 3 išprovokuotas pražangas bei 8 naudingumo balus.

Kauno komandai Ignas Brazdeikis per 30 minučių pelnė 22 taškus (5/13 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 5 kamuolius bei surinko 17 naudingumo balų.

Monako ekipos gretose išsiskyrė Jordanas Loydas, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 13 taškų (3/4 dvit., 0/1 trit., 7/7 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

„Monaco“ jau anksčiau užsitikrino vietą į atkrintamąsias. Apie galimus scenarijus žalgiriečiams patekti į ketvirtfinalį skaitykite čia.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 22 (5/13 dvit., 4/5 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Arnas Butkevičius (2/3 trit., 5 rez. perd.) ir Laurynas Birutis (4/5 dvit.) po 10, Isaiah Tayloras (4 rez. perd., 3 per. kam.) ir Tomas Dimša (2/3 trit.) po 9, Kevarriusas Hayesas 7 (5 atk. kam.).

„Monaco“: Jordanas Loydas (7/7 baud., 5 rez. perd., 3 per. kam., 26 naud.) ir Donatas Motiejūnas po 13, Elie Okobo 10, Jaronas Blossomgame'as ir Alpha Diallo (4/8 dvit., 5 atk. kam.) po 8.