Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė atsitiesė po pralaimėjimo JAV krepšininkams. Argentinoje vykstančio Pasaulio čempionato trečiosiose rungtynėse Ramūno Butauto auklėtiniai 110:75 (23:11, 33:26, 30:20, 24:18) sutriuškino bendraamžius iš Nigerijos ir iškovojo antrą pergalę.

„Vakar (šeštadienį) turėjome tikrai sunkias rungtynes (su JAV rinktine). Tačiau šiandien rimtai nusiteikėme, kadangi daug Nigerijos krepšininkų rungtyniauja NCAA. Laikėmės žaidimo plano ir laimėjome“, – po dvikovos rungtynes apibendrino rezultatyviausias lietuvių krepšininkas Steponas Babrauskas.

J.Mačiulis į Nigerijos rinktinės krepšį įmetė 16 taškų
Nuotr. FIBA
Mūsiškiai neturėjo didesnio vargo prieš Afrikos žemyno atstovus. Jau pirmoje rungtynių dalyje įgiję 19 taškų persvarą (56:37), Lietuvos rinktinės treneriai leido pasireikšti visiems žaidėjams ir šie nenuvylė: skirtumas pasiekė ir perkopė 30 taškų ribą (88:57, po trijų kėlinių).

Paskutiniojo kėlinuko pabaigoje mūsiškių persvara buvo net 38 taškai (110:72) ir tik paskutinėmis akimirkomis Nigerijos atstovai sušvelnino rezultatą.

„Nesitikėjome, kad komandas skirs tiek daug taškų, – kalbėjo lietuvių treneris R.Butautas. – Nigerija turi gerų, atletiškų žaidėjų. Labai džiaugiuosi mūsų žaidimu šiandien, nes įvykdėme savo žaidimo planą“.

„Lietuva parodė, kaip reikia žaisti krepšinį, – komplimentus mūsiškių žaidimui žarstė Nigerijos rinktinės strategas Sanni Ahmedas. – Mes nesame patenkinti teisėjų darbu pirmajame ketvirtyje, tačiau jų kaltinti dėl pralaimėjimo negalime. Mūsų gynyba buvo tragiška“.

Lietuva: Steponas Babrauskas 17, Jonas Mačiulis 16, Antanas Kavaliauskas 15, Paulius Jankūnas (8 atkovoti kamuoliai) ir Renaldas Seibutis po 13.

Nigerija: Stanley Gumutas 24 (10 atkovotų kamuolių, 7 klaidos), Chukwudinma Odiakosa 14, Uchechukwu Echefu 12.

Pirmadienį visos komandos ilsėsis, o kovas pratęs antradienį. Lietuvių varžovais tą dieną bus Europos jaunimo čempionai slovėnai.

2005-08-08 17:55
su shtatais susitiksim finale ir parodysim!
2005-08-08 09:20
Gaila, kad Jomanta taupe, butu dar jis sou padares ir koki dviguba dubli surinkes...
2005-08-08 09:14
Gerai, kad nors pataiko, o tai vistiek 20 turnoveriu ir Kavaliauskas su Anisimovu issibaudavo, nesuprasi pries ka ten taip reikejo stengtis..
2005-08-08 09:00