Klaipėdos „Neptūnas“ 97:91 įveikė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ ir turnyrinėje lentelėje išsiveržė per vieną pergalę. Šiose rungtynėse įspūdingu dėjimu per nugarą pasižymėjo Matas Jogėla.

Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Svarbią pergalę „Betsafe-LKL“ įsirašė Klaipėdos „Neptūnas“ (13-15). Mindaugo Brazio auklėtiniai namie 97:91 (15:27, 27:24, 34:18, 21:22) palaužė tiesioginį konkurentą Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (12-16).

Laimėjęs „Neptūnas“ turnyrinėje lentelėje viena pergale atsiplėšė nuo kėdainiškių. Tai jie padarė net ir neturėdami savo lyderio Austino Wiley, kuris nežaidė dėl kojos traumos. Klaipėdiečiai taip pat vertėsi be Nojaus Mineikio.

7-oje vietoje žengiantis Klaipėdos klubas turi tiesioginį pranašumą prieš „Nevėžį-Optibet“, užimančius 8-ąją vietą, bei „Šiaulius“ (11-16), kurie devinti.

Antrojo kėlinio pabaigoje įspūdingu dėjimu per nugarą pasižymėjo Matas Jogėla, kuris perdavimo sulaukė iš komandos draugo Žygimanto Janavičiaus.

Jogėlos dėjimas:

Po ilgosios pertraukos užvirė atkakli kova. Po Darylo Douallos taškų kėdainiškiai pirmavo 66:58, tačiau Rinaldo Malmanio ir Jogėlos dėka „Neptūnas“ ėmė kvėpuoti į nugaras – 68:69. Oskaras Pleikys rodė lyderystę ir taip klaipėdiečiai perėmė mačo kontrolę – 76:69.

Artūrs Žagars ir Marius Valinskas intrigą didino (84:85), vis tik Deividas Gailius ramino varžovus tritaškiu – 88:84. Dar tritaškį smeigė Mindaugas Girdžiūnas, o „Neptūnas“ artėjo pergalės link, nors pražangų limitą išnaudojo Deividas Gailius – 93:85. Svečiai rankų nenuleido – po Žagaro tritaškio atsilikimas siekė vos 4 taškus (89:93), bet pergalės šeimininkai nebepaleido iš rankų.

„Kaip ir matėte, dvi skirtingos rungtynių pusės, – spaudos konferencijoje kalbėjo Brazys. – Reikia pripažinti, kad vyrų nepavyko normaliai nuteikti nuo pat pradžių. Ir įtikinti, kad tai greitą krepšinį žaidžianti ir kovojanti komanda. Pirmoje pusėje nestabdėme nei jų kovingumo, nei greitų išpuolių. Smagu, kad rūbinėje pavyko viską perteikti į kitą pusę. Vyrai padarė išvadas ir antra pusė buvo visai kitokia. Vien dėl kovingumo turime pergalę.“

„Labai prastas trečias kėlinys, kai praradome persvarą, – sakė Kėdainių klubo treneris Gediminas Petrauskas. – Ją iššvaistėme per vieną kėlinį ir neradome būdų, kaip įnešti intrigą. Kažkiek momentais gal atsirasdavo viltis, bet gynybos sprendimai prieš Gailių ar Girdžiūną mums neleido sužaisti solidžiau.“

„Neptūnas“: Matas Jogėla (5 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius (8 rez. perd.) 19, Mindaugas Girdžiūnas 15, Oskaras Pleikys 12 (8 atk. kam.), Deividas Gailius 11, Rokas Gustys 10 (7 atk. kam.).

„Nevėžis-Optibet“: Danielius Lavrinovičius 19, Artūras Žagaras (6 atk. kam., 9 rez. perd., 4/7 trit.) ir Bradley Davisonas 16, Deshawnas Freemanas 12 (7 atk. kam.), Timas Lambrechtas 11.