Jamesas Hardenas pelnė 45 taškus, o jo meistriškas tritaškis likus 8,1 sek. išvedė „76ers“ į pergalę Rytų konferencijos pusfinalio starte. Jaysonas Tatumas sumetė 39 taškus.

Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Filadelfijos „76ers“ praradus lyderį Joelį Embiidą, ryškiausiomis spalvomis vėl suspindo tempti komandą turėjęs Jamesas Hardenas.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Gynėjas surinko 45 taškus ir pakartojo asmeninį rezultatyvumo rekordą atkrintamosiose, o Filadelfijos ekipa Rytų konferencijos pusfinalio starte išvykoje 119:115 (31:38, 32:28, 24:21, 32:28) patiesė Bostono „Celtics“.

„76ers“ serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios rungtynės naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį taip pat Bostone vyks nuo 3 val. Lietuvos laiku.

„Nėjome į rungtynes tikėdamiesi, jog pralaimėsime, – pabrėžė Hardenas. – Ėjome laimėti. Nesvarbu, Joelis grįžta ar ne, mes visuomet būsime pasirengę.“

„76ers“ žvaigždė per 39 minutes sumetė 10 iš 16 dvitaškių, 7 iš 14 tritaškių ir 4 iš 4 baudų. Jis atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir 3 sykius suklydo.

Hardenas karjeros rezultatyvumo rekordas siekia 61 tašką.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 26 sekundes Jaysonas Tatumas pataikė abi baudas ir „Celtics“ įgijo minimalią persvarą – 115:114.

Kitoje atakoje iniciatyvos ėmėsi Hardenas, kuris išsikeitęs liko prieš Alą Horfordą ir, nepaisant pastarojo pastangų bei buvimo visiškai šalia, smeigė pergalę įtvirtinusį tritaškį – 117:115.

Po Bostono komandos minutės pertraukėlės Marcusas Smartas suklydo, Paulas Reedas perėmė kamuolį, o Tatumas iškart puolė prasižengė.

Reedas realizavo abi baudas ir padvigubino „76ers“ pranašumą – 119:115. Nuaidėjus finalinei sirenai Hardenas siuntė švenčiančius komandos draugus į rūbinę.

GM: 63

Vietoje Embiido startiniame penkete žaidžiantis Reedas per 37 minutes surinko 10 taškų (3/4 dvit., 4/4 baud.) ir 13 atkovotų kamuolių.

Embiidas nerungtyniauja dėl kelio problemų.

Tyrese'as Maxey nugalėtojams pelnė 26 taškus (8/15 dvit., 2/9 trit., 4/4 baud.), o De'Anthony Meltonas – 17 taškų (1/4 dvit., 5/6 trit.).

„76ers“ realizavo 17 tritaškių iš 38 (45 proc. taiklumas), tuo metu „Celtics“ – 10 iš 26 (38 proc.).

Tatumas per 44 minutes įmetė 39 taškus (10/20 dvit., 4/5 trit., 7/8 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Jayleno Browno sąskaitoje – 23 taškai (5/6 dvit., 3/4 trit., 4/4 baud.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 39 (10/20 dvit., 4/5 trit., 7/8 baud., 11 atk. kam., 5 rez. perd., 42 naud.), Jaylenas Brownas 23 (5/6 dvit., 3/4 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld., 27 naud.), Malcolmas Brogdonas 20 (7/10 dvit., 2/6 trit.), Marcusas Smartas 12 (4/5 dvit., 7 rez. perd., 6 kld.), Alas Horfordas 11 (4/4 dvit., 6 atk. kam., 3 blok.).

„76ers“: Jamesas Hardenas 45 (10/16 dvit., 7/14 trit., 6 rez. perd., 34 naud.), Tyrese'as Maxey 26 (8/15 dvit., 2/9 trit., 4 per. kam.), Tobiasas Harrisas 18 (6/11 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam.), De'Anthony Meltonas 17 (5/6 trit., 2 blok.), Paulas Reedas 10 (13 atk. kam.).