Denverio „Nuggets“ 118:102 įveikė Finikso „Suns“ ir Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje išsiveržė 3-2. Denverio klubas šiose atkrintamosios dar nė karto nepralaimėjo namuose, per 6 mačus iškovotos 6 pergalės.

Nuotr.: USA TODAY Sports via Reuters Con/Scanpix
Nuotr. USA TODAY Sports via Reuters Con/Scanpix

Denverio „Nuggets“ ekipa tęsia dominavimą savų žiūrovų akivaizdoje. Kolorado valstijos komanda namuose 118:102 (35:24, 17:25, 39:25, 27:28) įveikė Finikso „Suns“ bei konferencijos pusfinalio serijoje iki keturių pergalių išsiveržė 3-2.

Rezultatyvūs perdavimai 12

Visas tris pergales Denverio klubas pasiekė namų arenoje. „Nuggets“ pirmajame etape, kuriame 4-1 įveikė Minesotos „Timberwolves“, taip pat laimėjo visas trejas namų rungtynes. Michaelo Malone'o auklėtiniai šiose atkrintamosiose laimėjo visus 6 namų susitikimus.

Vienintelės dvi kitos komandos, kurios atkrintamosiose dar nė karto nesuklupo namuose – Los Andželo „Lakers“ ir Majamio „Heat“. „Lakers“ namuose žaidė 5 kartus, „Heat“ – 4.

Šeštasis serijos mačas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį 5 val. Lietuvos laiku vyks Finikse. Jei prireiks lemiamo susitikimo, serija grįš į Denverį.

Nugalėtojus į pergalę vedė trigubą dublį surinkęs Nikola Jokičius. Serbas per 37 minutes pelnė 29 taškus (10/17 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė kamuolį, 4 sykius suklydo, blokavo 2 metimus ir 3 kartus prasižengė.

Jokičiaus pasirodymas:

Šeimininkai nuo pirmųjų mačo akimirkų šovė į priekį, rungtynes pradėjo 9 taškais be atsako. Po Jamalo Murray dvitaškio pirmojo kėlinio pabaigoje „Nuggets“ pranašumas išaugo iki 15 taškų – 35:20.

Visgi svečiai balta vėliava mojuoti neketino. Antrajame ketvirtyje Monty Williamso auklėtiniai surengė spurtą 18:5 ir persvėrė rezultatą savo naudai (48:47). Jokičius pataikė tritaškį, Landry Shametas pridėjo baudos metimą, Michaelas Porteris įdėjo iš viršaus ir komandos į pertrauką išėjo šeimininkams pirmaujant 52:49.

Daugiausia pataiko: Michael Porter Jr.

Kaip pirmąjį, taip ir trečiąjį ketvirtį „Nuggets“ pradėjo spurtu. Atkarpą 7:0 pačioje antros susitikimo pusės pradžioje laimėję Denverio krepšininkai susigrąžino dviženklį pranašumą (59:49).

Visgi šį kartą šeimininkai jo iššvaistyti nebuvo linkę. Dar iki trečiojo kėlinio pabaigos Malone'o kariauna pasiekė rekordinę 21 taško persvarą (89:68), o prieš lemiamas 12 minučių pirmavo 91:74.

Paskutiniame mačo kėlinyje „Nuggets“ pergalei pavojaus nekilo. Šeimininkai ramiai išlaikė susikrautą pranašumą ir šventė pergalę.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Devinas Bookeris stojo mesti baudos metimų, o „Suns“ vyr. treneris per tą laiką sukvietė kitus 4 aikštėje buvusius žaidėjus trumpam pasitarimui.

Jo pasiklausyti bandė Jokičius. Serbas priartėjėjo prie svečių atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau tai pastebėjęs Kevinas Durantas nustūmė „Nuggets“ lyderį. Amerikietis už tokį veiksmą buvo nubaustas technine pražanga.

Geriausiai Jokičiui talkino Bruce'as Brownas. 26-erių gynėjas per 27 minutes surinko 25 taškus (5/7 dvit., 2/4 trit., 9/10 baud.), 5 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį, klaidą bei asmeninę pražangą.

Finikso klubą į priekį vėl vedė Duranto ir Bookerio duetas.

Duranto sąskaitoje per 42 minutes buvo 26 taškai (10/21 dvit., 0/3 trit., 6/9 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos, blokas ir 4 pražangos.

Bookeris per 41 minutę pridėjo 28 taškus (4/12 dvit., 4/7 trit., 8/9 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas bei 4 asmenines pražangas.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 29 (10/17 dvit., 2/3 trit., 13 atk. kam., 12 rez. perd., 2 blok., 4 kld.), Bruce'as Brownas 25 (5/7 dvit., 2/4 trit., 9/10 baud., 5 atk. kam.), Michaelas Porteris (5/8 trit., 8 atk. kam.) ir Jamalas Murray (5/11 dvit., 2/4 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) po 19, Aaronas Gordonas 10 (3/11 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 2 blok.).

„Suns“: Devinas Bookeris 28 (4/12 dvit., 4/7 trit., 8/9 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Kevinas Durantas 26 (10/21 dvit., 6/9 baud., 11 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kld.), Deandre Aytonas 14 (7/12 dvit., 9 atk. kam.).