Eurolygos bilietų perpardavinėjimo platforma – vienintelis oficialus būdas įsigyti bilietus į finalo ketvertą. Kitose platformose vykdomas perpardavinėjimas – nelegalus, pirkimus atlikę fanai prisiima riziką.

Nuotr.: AS Monaco, Barca/Twitter, Francesco Richieri & Panagiotis Moschandreou/GettyImages | BasketNews Illustration
Nuotr. AS Monaco, Barca/Twitter, Francesco Richieri & Panagiotis Moschandreou/GettyImages | BasketNews Illustration

Skaičiuojant paskutines dienas krepšinio sirgaliai medžioja bilietus į savaitgalį Kaune vyksiantį Eurolygos finalo ketvertą. Suaktyvėjimas fiksuojamas paaiškėjus visoms keturioms turnyro dalyvėms, o paklausos augimo tikimasi šią savaitę.

Vienintelis oficialus būdas įsigyti bilietus – Eurolygos inicijuota perpardavinėjimo platforma „Fan-to-Fan Marketplace“, kurią išpildė oficialus platintojas „Bilietai.lt“.

Bilieto turėtojas per savo paskyrą gali pasinaudoti perpardavimo funkcija, o visame procese dalyvauja ir Eurolyga. Pastaroji užsiima autentiškumo patikra, po kurios patvirtintas galiojantis bilietas patenka į prekybą.

Jam būna sugeneruotas naujas kodas, jog pirminis vartotojas nebegalėtų pasinaudoti perparduotu bilietu.

Sirgaliai nuolatos naršo platformoje, dar tikėdamiesi nugriebti galimybę gegužės 19-21 dienomis patekti į „Žalgirio“ areną.

„Paaiškėjus finalo ketverto dalyviams iškart platformoje buvo mestas nemažas kiekis bilietų, – tinklalapiui BasketNews sakė „Bilietai.lt“ komercijos direktorius Simonas Sudaras. – Kiek užsilieka laisvas bilietas visgi priklauso ir nuo kainos. Pigesni turbūt užsilieka minutėms, o brangesni būna ir ilgiau, kabo ir dvi dienas. Iš esmės viskas įvyksta tą pačią dieną – atsiranda prekyboje ir persiparduoda.“

Penktadienį pirmajame pusfinalyje nuo 18 val. susitiks Pirėjo „Olympiakos“ ir Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“, o antrajame nuo 21 val. į kovą stos Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ ir Madrido „Real“.

Finalai vyks sekmadienį: nuo 17 val. – dėl trečiosios vietos, o nuo 20 val. – dėl čempionų titulo.

Oficialios bilietų tribūnose kainos – nuo 225 iki 1,450 eurų. Parketinės vietos – nuo 2,150 iki 4,650 eurų.

Oficialioje platformoje perpardavinėtojas neuždirba perleisdamas savo bilietą, jo negalima atskirti konkrečioms rungtynėms – perparduodamas įsigytas paketas.

Žmonės socialiniuose tinkluose ir skelbimų platformose taip pat skelbia parduodantys bilietus į Eurolygos finalo ketvertą. Neretai tikimasi uždirbti, pakeliant bilieto kainą. 

Visgi tai – nelegalu, o neoficialiai perperkantys gali likti ir už durų bei praradę pinigus. 

„Kitos platformos nėra legalios perpardavinėjimui, – pabrėžė Sudaras. – Jeigu žmogus prisiima riziką nepatekti į renginį ir pastovėti prie durų už didelius pinigus, tai yra jo pasirinkimas. Tikrai nerekomenduoju daryti tokių dalykų, kai ypač yra sukurtas šis patogus sprendimas ir nėra jokių spekuliacijų. Oficialioje platformoje perparduodamą bilietą nusiperkantis žmogus nepatiria dirbtinai išpūstos kainos, kas gali būti kitose platformose.

Jose kartais atrodo, kad viskas gerai, žmogus patikimas, bet viską išsiaiškini prie durų. Gali būti, kad nusipirksi ir nežinosi, iš kur jie nupirko tą bilietą.“

Nuotr. D.Lukšta

Ar įmanoma surasti teisybę, patekus į apgavikų pinkles?

„Realiai nelabai, nes organizatorius nelegalų bilietų perpardavinėjimą yra uždraudęs, – teigė Sudaras. – Atėjus į renginio vietą ir sužinojus, kad bilietas negalioja, dažniausias atsakymas būna, jog „kreipkitės į ten, iš kur pirkote“. Nemanau, kad ir padės kitos platformos, per kur bandoma parduoti, kadangi atsakomybę prisiima žmogus, kuris nusipirko.“

Žmonės teikia užklausas oficialiam bilietų platintojui su prašymu patikrinti, ar bilietas yra galiojantis, tačiau tokia paslauga yra neteikiama dėl tos pačios priežastis – perpardavinėjimas kitose platformose yra nelegalus.

Oficialaus perpardavinėjimo idėją platintojui teikė Eurolyga. Toks sprendimas Baltijos šalyse – retas, bet pasiteisinęs.

„Mums tai buvo pirminis toks perpardavinėjimo variantas ir pakankamai sėkmingas, – kalbėjo „Bilietai.lt“ komercijos direktorius. – Aišku, dar daug kas nėra pratę prie jo. Visgi išparduodamų renginių nėra tiek daug Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kaip palyginus su Amerika, kur perpardavinėjimas yra labai aktyvus. Žiūrėsime, ar tai gali būti naudinga ir kitokio pobūdžio renginiams.

Tai buvo vienas iš Eurolygų reikalavimas, kurių – nemažai, beveik 60 lapų dokumentacijos. Tikrai nebuvo paprastas platinimas (šypsosi). Pakankamai daug reikalavimų, kuriuos atitikome – nuo individualaus bilieto maketo iki individualios dvigubos kontrolės, kuri bus renginio vietoje.“

„BasketNews.lt podkastas“:

Komentarai:
Jeigu kas nors pradės skaityti nuo komentarų, pateikiu straipsnio santrumpą: Nelegalu nelegalu nelegalu. Prašom.
2023-05-16
+9
Atsakyti
gera nuotrauka monaco sirgaliu armijos
2023-05-15
+11
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.