Alytaus „Wolves“ vadovai Algimantas Bružas, Rimantas Kaukėnas ir Andrius Žiauberis teigė, jog Rimas Kurtinaitis vilkino komandos komplektavimo procesą.

Nuotr.: BC Wolves
Nuotr. BC Wolves

Pirmąjį sezoną apibendrinę Alytaus „Wolves“ vadovai negailėjo karčių žodžių buvusio komandos vyriausiojo trenerio Rimo Kurtinaičio atžvilgiu.

Rimantas Kaukėnas

Rimantas  Kaukėnas
Pozicija: SG
Amžius: 46
Ūgis: 192 cm
Svoris: 95 kg
Gimimo vieta: Vilnius, Lietuva

Alytiškiams pirmasis sezonas praėjo be titulų. Ekipa nepateko į pagrindines FIBA Europos taurės kovas, Šiaurės Europos lygoje pralaimėjo finalą, o LKL ketvirtfinalyje nusileido Jonavos „CBet“.

Visą sezoną komandoje buvo daug permainų, kovo mėnesį iš vyr. trenerio pareigų buvo atleistas Kurtinaitis, o jį pakeitė Kęstutis Kemzūra.

63-ejų strategas vėliau bendraudamas su BasketNews žurnalistu Jonu Lekšu pažėrė kritikos „Wolves“ organizacijai, kuri pasak trenerio nesugebėjo laiku sukomplektuoti sudėties.

„Wolves“ vadovai pateikė atsakymus dėl vėlavusių komplektacijos darbų bei pagarsino priežastis, kodėl atsisakė Kurtinaičio paslaugų.

„Komplektacijos nedaro vienas žmogus, – sakė „Wolves“ prezidentas Rimantas Kaukėnas. – Nuo pat sezono pradžios komunikavome, kad norime įvykdyti trenerio viziją ir kad žaidimo stilius būtų pagal trenerį. Kiekvienas žaidėjas buvo renkamas tik su Rimo palaiminimu. Rimas su dauguma žaidėjų kalbėjo telefonu, su jais komunikavo, rinkosi žaidėjus.

Vieno žaidėjo, kurio Rimas nesirinko, tai Jeffery Tayloras. Visi kiti buvo su Rimo žinia.“

Savo žodį tarė ir „Wolves“ krepšinio operacijų vadovas Algimantas Bružas, kuris teigė, jog Kurtinaičio atsakymų dėl žaidėjų reikėjo laukti labai ilgai, o jo norimi variantai dažniausiai būdavo neįkandami.

„Pats principas nuo pat pradžios buvo, kad atidavėme sprendimą treneriui, kas yra normalu, – savo darbo patirtį su treneriu apibūdino Bružas. – Pirmiausia, apskritai norėjome pasikviesti trenerį, tą ir padarėme, atvyko Rimas Kurtinaitis. Mūsų darbas buvo pateikti jam pasiūlymus, jis iš jų renkasi. Jis pasirinko žaidėjus, kurie jam atrodė tinkamesni. Taip ir vyko procesas visą sezoną.

Šį sezoną metami dvitaškiai

58%
21,1
Pataiko: 21,1
Taiklumas: 58,1%
Vieta lygoje: 7
Geriausias pasiekimas: 30
Blogiausias pasiekimas: 12
Daugiausia pataiko: Ahmad Caver

Kartais problema būdavo, jog mes nusiunčiame jam variantus rinktis kažkurį žaidėją, bet jis tų variantų nepasižiūri, užsitempia visas laikas, tada mes prarandame kažkuriuos žaidėjus, kurie pasirašo sutartis su kitomis komandomis. Buvo tokių situacijų, kai jis užsikabindavo už labai ryškių pavardžių. Galime pavyzdį paminėti – Jeremy Evansą, su kuriuo jis dirbo „Chimki“ komandoje. Mes gal du mėnesius bandėme jį kalbinti, siūlydami didžiulius pinigus ir visa kita. Tačiau praradome daug gerų žaidėjų, nes tiesiog Rimas nenorėjo į kitus variantus žiūrėti. Galiausiai atsidūrėme situacijoje, kur turėjome laukti, kol pasibaigs kažkokios lygos, kad atsilaisvintų kiti žaidėjai, kurie pradėjo sezonus su kitomis komandomis.

Dėl to mūsų vidurio puolėjo pozicijos komplektacija labai užsitempė, nes mes turėjome laukti, kol atsiras žaidėjai, galintys išeiti iš savo komandų. Taip atsitiko su Ericu Buckneriu, kuris galiausiai tiko Rimui Kurtinaičiui ir mes jį pasikvietėme.“

„Būdavo, kad nusiunti sąrašą ir tu neišgirsti apskritai jokio atsakymo kurį laiką, – sakė Bružas. – Būna vilkinamas atsakymas arba tu bandai gauti atsakymą ir sužinai, kad žmogus net nežiūrėjo tų žaidėjų. Komplektacijos procesas su treneriu Kurtinaičiu buvo labai sudėtingas. Po to keista klausyti, kai žmogus išeina į viešumą ir sako, kad iki kovo mėnesio mes nesusikomplektavome.

Tu dalyvavai tame ir tu realiai rinkaisi žaidėjus. Nė vieno iš pagrindinių žaidėjų nebuvo mūsų pasirašyto. Visi – ir lietuviai, ir užsieniečiai – buvo jo sprendimas.“

Taip pat Bružas atskleidė žaidėją, kuris jo manymu būtų tikęs „Wolves“ komandai, bet Kurtinaitis jo sudėtyje nematė.

„Tai buvo vienas pirmųjų žaidėjų, kurį tikrai norėjau matyti šioje komandoje ir mes galėjome jį pasirašyti – Jeruzalės „Hapoel“ vidurio puolėjas Zachas Hankinsas. Jis buvo labai svarbi dalis komandos, kuri pasiekė Čempionų lygos finalą. Jis yra vienas geriausių vidurio puolėjų žemiau nei Eurolygos lygyje. Tačiau jis Rimui netiko. Buvo nemažai tokių žaidėjų“, – kalbėjo Bružas.

Kitas dalykas, trukdęs „Wolves“ geriau sukomplektuoti sudėtį, buvo biudžetas.

„Girdisi visuomenėje ir žiniasklaidoje įvairių replikų, kad pas mus – neišsemiami biudžetai, – sakė klubo direktorius Andrius Žiauberis. – Kaip klubo vadovas, noriu pasakyti, kad mes labai pragmatiškai žiūrime į komandos valdymą. Turime aiškiai sau susidėlioję biudžetą, žinome konkrečias sumas, kurias galime išleisti konkrečiai krypčiai: žaidėjams, marketingui, infrastruktūrai žaidėjų. Vienareikšmiškai mūsų biudžetas yra su lubomis.

Tą treneriui dar sezono pradžioje mes aiškiai deklaravome. Treneris žinojo, kokios sumos ribose mes galime rinktis žaidėjus. Tai – irgi labai svarbus faktas visame komandos surinkime.“

Į Kurtinaičio vietą stojęs Kemzūra nepasiekė iškelto tikslo – pasiekti LKL medalius. Kokia šio stratego ateitis?

„Mes dar nežinome, – atsakė Kaukėnas. – Už poros savaičių turėsime valdybos susirinkimą, aptarsime viską, ką šiais metais padarėme, kas įvyko. Bandysime suprasti ir išanalizuoti visas detales: tiek darbą su fanais, tiek su marketingu, tiek tai, ką mes pasiekėme. Visus aspektus mes išanalizuosime ir priimsime sprendimą.“

„Nenorime ieškoti konkrečių asmenų, kurios yra atsakingos už konkretų sprendimą, nes taip nėra, – pridėjo Žiauberis. – Atsakingas visas klubas, visa vadovybė, visa valdyba. Mes norime labiau koncentruotis į klaidas, kurias padarėme, o jų tikrai padarėme. Mes nauja organizacija, dirbanti pirmą sezoną. Klaidų buvo pakankamai. Turbūt lengviausia būtų nuteisti, rasti kaltą ir manyti, kad pakeitus jį kažkuo kitu tu išsprendi problemą. Mūsų mąstymas visiškai kitoks. Taip, mes suklupome, taip mes nepasiekėme užsibrėžtų tikslų. Tačiau turbūt stipresnis yra tas, kuris pripažįsta, greitai pamato, kuriose vietose padaro klaidas, pasimoko iš jų, suklupęs atsistoja ir juda į priekį. Mūsų pozicija šiuo klausimu yra būtent tokia – visa organizacija tam tikrose vietose nesudirbo, padarė klaidų, galbūt neteisingų sprendimų. Suklupome, atsistojame, pakeliame galvas, judame į priekį, norime grįžti stipresni.“

„Wolves“ vadovai ne kartą pokalbio metu išskyrė turnyrų Europoje klausimą, kuris po šio sezono nepasistūmėjo į priekį.

„Galimybės tikrai mažos, – apie kito sezono dalyvavimą Europos turnyre sakė Kaukėnas. – Sunku pasakyti, kokia bus ateitis.“

Konkretumo kitam sezonui nėra ir dėl biudžeto. Tačiau jį pakelti galėtų patekimas į Europos turnyrą.

„Susisieksime su visa valdyba kitos savaitės pabaigoje, – apie biudžetą kalbėjo Žiauberis. – Aptarsime visus klausimus, kurie lietė praėjusį sezoną. Aptarsime rezultatus, klaidas. Biudžeto klausimas labai priklauso ir nuo to, kokiame turnyre tu dalyvauji, nes būtent pagal tai komplektuojasi komanda. Jeigu žaisime tik LKL – bus vienoks biudžetas. Jei žaisime Europoje, tai natūralu, jog ieškosime galimybių didinti biudžetą.“

Ieškant pozityvų, „Wolves“ gretose puikiai atsiskleidė Ahmadas Caveris, kuris buvo pripažintas LKL reguliariojo sezono MVP.

Pasak Kaukėno, gynėjas jau turi susidomėjimo iš kitų komandų.

„Ahmadas sulaukė tikrai daug dėmesio iš komandų, – sakė Kaukėnas. – Tiek europinių turnyrų, tiek iš Eurolygos. Kiek suprantu, dėmesys kol kas nėra konvertuojamas į pasiūlymus, nes kol kas nežinome dėl mūsų trenerio ateities. Jaučiame viduje, kad norėtume jį matyti, bet vėl tai priklausys nuo trenerio.

Ahmado sutartis kaip ir baigėsi, o dėl kito sezono komplektacijos klausimų viską norime derinti ir dėliojame su treneriu. Tokių klausimų vienareikšmiškai atsakyti negalime.“

Nuo kito sezono „Wolves“ komanda keliasi iš Alytaus į Vilnių. Jeigu šį sezoną mieste jie konkurencijos neturėjo, tai kitais metais teks dalintis vieta po saule su Vilniaus „Rytu“.

„Laukia sunkus darbas, – apie perėjimą į Vilnių kalbėjo Žiauberis. – Mes daug ką patikrinome Alytuje, tikrai nemažą dalį veiksmų darysime ir Vilniuje. Bendrausime su mokyklomis, įtraukinėsime jauną auditoriją. Pasisekusias praktikas adaptuosime Vilniuje. Tačiau laukia labai nemažas darbas, nes puikiai suprantame, kad mieste bus dvi komandos.

Tačiau kovoti mes pasiruošę, dirbti netingime. Įdedi pastangų, o anksčiau ar vėliau jos duoda rezultatą.“

Komentarai:
artistai, sita visa trijada lauk. kluba uzdaryt. Rima atleido, praradot viska.
2023-05-24
+1
Atsakyti
Andriuza  ⭐ 
O Bružas toks normalus atrodė pas Pulkovskį..
2023-05-24
+10
Atsakyti
Vilkas Vilniuje tik vienas. Darykit jūs ką norit, bet tikriems vilniečiams yra tik vienas klubas - Vilniaus "Rytas". Palaikėm, palaikom ir palaikysim!
2023-05-23
+27
Atsakyti
Klausymas.Gal neatleidus Kurtinaicio butu geresnis rezultatas? Atsakymas. Nieks nezino, gal butu buves taspats. Klausymas. Kodel atleidot Kurtinaiti? Atsakymas. Nes jai butumem neatleide butu reguliarem komanda nukritus i 6 vieta 😂😅😂
2023-05-23
+47
Atsakyti
Kazkaip ir vel aisku kad niekas neaisku kodel kas kaip ir toliau apie ka :)) Nu zodziu kol nebus zmoniu kurie tikrai turi tam tikra patyrti po kol nesupras kad reikia samdyti tikrus profesionalus tol man rodos sis klubas ir liks Vilniaus alytus....
2023-05-23
+13
Atsakyti
sia
Miklovas jai dar neatidave to klauno kostiumo tai paskolink gal jy kaukei 🤔
2023-05-23
+51
Atsakyti
Oksimoronas  ⭐ 
Po to dar klausia, kodėl jie susilaukia tiek hate'o. Trys xebrantai susirinko teisintis ir excuseintis, didelę dalį kaltės versdami treneriui, wow. Kas norės dirbti tokioje skylėje? Kaimo lygis. Susiimk, kad ir kaip ten buvo, viešai triusikų neskalbk, turi savo nuomonę, liuks - eik toliau, išlaikydamas gerą veidą. Dabar sėdi minionai ir Kurtinaitis kaltas, tritaškių nepataikė, tas susitraumavo... Eilinį kartą, keletas faktų: 1. Nepataikėt tritaškių - paskutiniame mače CBet pataikė 27proc, Jūs - 38proc trajakų (labai neblogas procentas, palyginti), bet bajeris, kad Šeškus Jus ant to gaudė ir Jis ant to rizikavo. Dvitaškius pamiršot, kuriuos metėt beveik x2 blogiau, nei CBet. Ar mes tas pačias rungtynes matėm ar Bružui galvos trauma? 2. Tayloro trauma. Jo, minusas, bet Jonaviečiai žaidė 8-iese, čia rimtai pasiteisinimas? Kam tą minėti? 3. Kurie žaidėjai buvo nepasirašyti dėl Kurtinaičio kaltės? Jei sakai A, sakyk ir B. Baisi, baisi komanda. Nupirktas vedėjas, užduodami tendencingi klausimai, minionų tipo atsakymai. Papildomi pinigai LT krepšiniui - awesome, bet šitos komandos vadovai - kažkoks kosmosas. Man sąžiningai įdomu, kiek Rimantas dar su savo "...aaa ...aaaa" ir klaidomis bus už komandos vairo, nes sorry, ne Rimas, o jis čia atrodo didžiausias pūlinys.
2023-05-23
+69
Atsakyti
BurtMacklin  ⭐ 
kai nera ka pasakyti apie komandos zaidima ir rezultatus, belieka toliau viesoje erdveje drabstytis kaltinimais. rimtas klubas tiesiog neeskaluotu sitos temos o dirbtu toliau pripazine kad sezonas nepavyko. o cia susedo trys rimti vyrai ir pradejo viesai kaltu ieskoti. nerimtai atrodo.
2023-05-23
+83
Atsakyti
didžiausias out of topic yra Bružas, man patiko jo įžvalgos Knete,bet rimtai kalbėti apie visą šį projektą, ką aš žinau. Po to netaktiškai su Rimu Kaukėnu ir čia, nu aš jo nebetikiu natūralų kad dėl paramos fondo kyla daug klaustuku.
2023-05-23
+50
Atsakyti
Kaip sako jai neturi ka pasakyti, tai patylek. Dabar praleido proga patylet. Atejo dviese, kad galetu lengveu vienas kita paglostit. Plus dviese lengviau pastumt ant kurtinaicio. Vienas pradeda o kitas reikalingas, kad patvirtint. Na taip rimciau skamba.😂 Vienu zodziu: anksciau visi neutralai buvo pries ryta, bet po tokiu sudu pilstymo jie liks nekenciamiausia komanda.
2023-05-23
+64
Atsakyti
Totali beletristika, teksto daug, turinio nulis.. Sezonas baigės, o jie dar nieko nežino, bus už poros sav susitinkimas, tada ir žiūrėsim spręsim. Jobtvajumatj, tai ką veikiat tiek laiko, specialistai?.. Jei buvo įmanoma sufeilint naujo klubo pirmą sezoną, tai jie padarė tai maximum, Pikenrolo kolektyvas su Kleizuku priešaky būtų pasiekę geresnių rezultatų 🤡
2023-05-23
+52
Atsakyti
Bla bla bla
2023-05-23
+28
Atsakyti
Ne bereikalo jie norėjo nukosėti Lietuvos ryto pavadinimą. Visiškas dejavu į Gedvydo laikus Ryte. Norėjom sukrėsti komandą, tai atleidom trenerį. Treneris kaltas dėl to ir ano...
2023-05-23
+45
Atsakyti
sia
mes neieskome ant ko suversti kalte kalta visa komanda. bet atleido viena Kurtinaiti.vienam sakiny pasisako kitame sau papriestarauja
2023-05-23
+64
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.