Pasaulio čempionate rinktinei tikrai nepadės Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis ir Edgaras Ulanovas. Dar kelių lietuvių situacijos yra neaiškios, tarp kurių ir – Domanto Sabonio.

Nuotr.: LTU Basketball
Nuotr. LTU Basketball

Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis ketvirtadienį „Krepšinio namuose“ pristatė pasiruošimą pasaulio čempionatui bei sudėties kontūrus. O joje – daug netekčių.

Treneris atskleidė, kad Lietuvos rinktinei šią vasarą tikrai nepadės Marius Grigonis, Lukas Lekavičius, Edgaras Ulanovas ir Rokas Giedraitis. Tai – krepšininkų individualūs sprendimai.

Netekčių gali būti ir dar daugiau, tačiau Maksvytis nenori užbėgti įvykiams už akių.

„Keli žaidėjai dvejoja, nenorime jų spausti, laukiame, kol pasibaigs sezonai, – spaudos konferencijoje kalbėjo Maksvytis. –  Pažiūrėsime, ar bus be traumų, ar turės užtektinai poilsio. Prancūzijos ir Italijos čempionatai gali baigtis tik birželio pabaigoje. Pasikeitimų tikrai bus, bet, manau, nenukentėsime nuo to. Galbūt turėsime mažiau garsių pavardžių, bet alkaną komandą, turėsime tuos, kurie dega noru ir yra motyvuoti.“

Paklaustas, kokia yra Domanto Sabonio situacija, Maksvytis buvo lakoniškas.

„Kol kas – neaiški“, – sakė Maksvytis.

Maksvytis dar neišsiplėtė, kas tikrai atvyks šią vasarą į rinktinės stovyklą, tačiau tarp jų paminėjo Joną Valančiūną ir Roką Jokubaitį.

Šią vasarą Lietuvos rinktinė prieš pasaulio čempionatą sužais 10 draugiškų rungtynių. Kelias iš jų žais ne pagridninė rinktinė, o Dariaus Songailos suburta rezervinė komanda.

„Laukia labai svarbi vasara, pasaulio čempionatas, kuriame ne tik kovosime dėl medalių, bet sprendžiasi ir olimpiados likimas. Tam reikia rimtai pasiruošti, laukia 10 draugiškų rungtynių, – spaudos konferenciją tokiais žodžiais pradėjo Maksvytis. – Galima sakyti, kad turėsime šiemet naujovę – pradžioje jauni žaidėjai sužais keletą rungtynių, o keli iš jų bus pakviesti į pagrindinę komandą. Kažkiek reikės rinktinę šiemet atnaujinti, apie tai bus pranešta dar šiek tiek vėliau.“

– 10 draugiškų rungtynių. Ar tokio kiekio ir norėjote?
– Manau, kad optimalu. Yra nauja, jauna rinktinė. Dažniausiai stengiamės sužaisti nuo 7 iki 10 rungtynių. Šiemet pirmuosiuose mačuose norėsime daugiau išbandyti jaunimą.

– Iš pradžių kalbėjote apie didesnį pasiruošimo laiką Azijoje. Dabar dar draugiškas rungtynes rugpjūčio 14 dieną žaisite Lietuvoje. Pasikeitė planai?
– Labai buvo sunku sudaryti pasiruošimo planą, kadangi nežinojome tiksliai iki gegužės mėnesio, kur žaisime grupės etapą. Kartais yra sunku išvažiuoti anksti ir praleisti ilgą laiką kitoje aplinkoje, kitoje klimato zonoje. Nusprendėme išvažiuoti likus savaitei iki pirmenybių į Taivaną. Ten aklimatizuosimės, sužaisime porą draugiškų rungtynių ir iš ten – tiesiai į Manilą. Bandėme viską optimatizuoti.

– Sergio Llullas ir Rudy Fernandezas pirmieji paskelbė, jog vyks į Ispanijos rinktinę. Stebint atsisakymus mūsų šalyje, jums nėra kažkiek keista?
– Žinote, dabar situacija keičiasi. Žaidėjai turi savo planus. Norisi juos visus turėti rinktinėje, bet yra traumos, kontraktai. Norėtųsi turėti visus geriausius, bet yra, kaip yra.

– 2010 metais taip pat daug žaidėjų atsisakė padėti rinktinei. Matote šiemet panašumų?
– Pažiūrėsime, ką pavyks surinkti, bet galime sakyti. Ta rinktinė buvo nukraujavusi, bet pasiekė gerus rezultatus.

Arnoldo Kulbokos situacija plačiai nuskambėjo. Bandysite dar kalbėtis su juo?
– Manau, kad įvyko nesusikalbėjimas komunikacijoje. Jis iš pradžių davė interviu, po to kalbėjo su federacija. Bandysime kalbėtis, čia yra vienas iš pasiruošimo etapų. Kaip jau minėjome, iš to pirmo etapo į pagrindinę komandą pateks 2-3 žaidėjai. Jei vasara laisva, kodėl gi ne.

Man pačiam yra keista tos vadinamosios žaidėjų pasiruošimo stovyklos. Kai kurie bando tuo motyvuoti atsisakymą žaisti rinktinėje. Mano nuomone, nėra geresnio pasiruošimo nei treniruotis ir žaisti su tokia priežiūra. Čia turi visą aptarnavimą. Mano nuomone, tokie atsisakymai nėra teisingi.

– Ar kiti rezervinės rinktinės sąrašo žaidėjai tikrai atvyks į stovyklą?
– Čia dar reikėtų pasitikslinti su treneriu Dariumi Songaila. Palaikau ryšį su juo, sakė, kad dar kai kurie galvoja, bet su visais yra susisiekta. Jeigu kažkas atsisakys, įtrauksime kitus talentingus žaidėjus.

– O jūsų trenerių štabas nesikeis?
– Neturėtų keistis. Pagal dabartinę informaciją, turėtų išlikti toks pat trenerių štabas, koks buvo pernai.

Komentarai:
eee
Gaila dėl Lekavičiaus, su Jokubaičiu jau būtų neblogas tandemas ir užpildyta pozicija, o dabar vėl teks kažką burti, pritempinėti.. SG pozicijoj irgi liūdesys, jei Grigonio ir Brazdeikio nebus
2023-05-25
+6
Atsakyti
Andriuza  ⭐ 
Lukas, Grigas ir Giedraitis aišku dėl ko nevažiuoja. Pirmi du nusipelnė poilsio ir gero pasiruošimo sezonui, o Giedraitis rinktinėje tiesiog nepritapo, tačiau Ulanovo sprendimas yra keistas ir visiškai nepatriotiškas. Jeigu Ule vis dar turi problemų dėl 2016 Rio olimpiados, tai tegul pagalvoja, kad jis ne už federaciją žaidžia, o už tūkstančius lietuvių, kurie palaiko rinktinę prie televizijos ekranų.
2023-05-25
+16
Atsakyti
O aš neteisiu žaidėjų, atsisakančių vykti į rinktinę. Lietuvoje rinktinei keliami žvėriški reikalavimai, įdomu, ar Ispanijoje visi llullai ir fernandezai patiria tokį spaudimą kaip čia, ar tiek sofos ekspertų krepšininkus vadina myžniais. Lukas, kaip suprantu, rinktinei neatstovaus pirmą kartą nuo 2015 m. - jau pernai maniau, kad reikėjo pailsėti ir neatstovauti Lietuvai Europos pirmenybėse; juk nevykusiam Žalgirio sezone Lukas drožė už visą komandą,. Grigoniui reikia išsigydyti traumas. Apie Ulanovą... jei nevyksta į rinktinę, tai jau šioks ir anoks, bet gera sezono pradžia Žalgiryje turbūt patiko visiems. Jūs nepagalvojat, kad ne visi yra vienodai ištvermingi? Nesusimąstot, kad krepšininkai irgi žmonės? Mes čia sėdim, komentuojam apie patriotizmus, "nuostabiuosius" llullus, bet vargu, ar kuris įsivaizduojam, apie ką iš tikrųjų kalbam. Esmė tokia, kad gali dešimt vasarų drožti rinktinėje, nieko nelaimėti, susilaukti krūvos neigiamų komentarų, o per tas vasaras užaugs tavo vaikai ir prarasto laiko nebesusigrąžinsi niekada. Visi mes drąsūs, stiprūs, vikrūs ir super patriotiški, kol ant sofos sėdim.
2023-05-25
+4
Atsakyti
koki spaudima gali patirti rudy ir llull kai jie be medalio is cempo negrizta :D
2023-05-25
+16
Atsakyti
sia
nenori tai nenori reikia imt tuos kuriem garbe zaist rinktinej o ne kazkokia prievole.aisku pagarba tiems krenta jai jie ne del traumu mazinasi
2023-05-25
+7
Atsakyti
Ule jeigu neturi traumų tai yra myznius
2023-05-25
+41
Atsakyti
Svarbu Lullas su Fernandez nebus pavarge.
2023-05-25
+56
Atsakyti
Giedrius  ⭐ 
Jis žaidė po 30 min. Eurolygoje 37 aukščiausio lygio rungtynes, tada dar draugiškos, taurė ir LKL gaunasi virš šimto rungtyniu, ir tu nežaidi ten po kelias minutes, visada ardavo netoli 30 min. tai akivaizdu, kad baterija nusėdo, dėl kitų galima dar diskutuoti, bet šiaip manau ir Brazdeikis atsisakys...
2023-05-25
-17
Atsakyti
Nėra kuo čia girtis, kad metus be atostogų gyveni. Tu tuos žaidėjus taip gerai asmeniškai pažįsti, kad visas jų gyvenimo, psichologijos ir fizinės būklės peripetijas žinai?
2023-05-25
+7
Atsakyti
ule pavargo su Nevėžio vaikais stumdytis, duokite jam pailsėti.
2023-05-25
+58
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.