Giedrius Žibėnas teigė, jog norėtų, kad prieš finalą prognozės būtų nukreiptos prieš „Rytą“.

Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS
Nuotr.: Irmantas Gelūnas/BNS

Giedrius Žibėnas trečią kartą iš eilės atvedė Vilniaus „Rytą“ į LKL finalą, tačiau tikina, jog sostinės klubas tuo nenori apsiriboti.

„Rytas“ ketvirtadienį namuose 90:85 palaužė Jonavos „CBet“ ir laimėjo pusfinalio seriją rezultatu 3-0.

„Sunku šiandien buvo su koncentracija, tipinės paskutinės rungtynės serijoje, kai varžovas kabinasi per negaliu, – sakė Žibėnas. – Sunku, kaip treneriui, buvo įrodyti, kad šiandien bus sunkiausios rungtynės ir patiems žaidėjams buvo sunku su koncentracija. Buvo daug naivių klaidų gynyboje, bet dienos pabaigoje švenčiame pergalę.

Yra didžiulė privilegija būti to dalimi, nes su tokiais fanais... mes laimėjome 3-0 seriją, bet nesame laimingi. Atsimenu prieš dvejus metus laimėjome 3-0 seriją ir tikrai šventėme. Dabar to tikrai nedarome. Nenorime tuo apsiriboti, norime eiti toliau, norime stengtis toliau kažką pasiekti.

Turiu irgi pasakyti, kad nuo pat KMT pusfinalio mes naudojome tą motyvaciją. Manau, ji labai daug padėjo, ypač šiame pusfinalyje, ypač prieš šį varžovą. Turiu ir jiems atiduoti daug pagarbos, nes tikrai kovėsi iki galo. Šiandien irgi sunkių daug metimų pataikė, tikrai rankų nenuleido. Linkiu jiems sėkmės dėl bronzos, o kas liečia mus – žiūrėsime, kas rytoj vyks LKL ir ruošimės.“

2021 m. žiemą „Ryto“ treneriu tapęs Žibėnas kol kas nėra praleidęs LKL finalo. Pirmoje serijoje dėl titulo vilniečiai pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“, o pernai po 12 metų pertraukos sugrąžino trofėjų į Vilnių.

Nors vilniečiai kasmet taikosi į finalą, bet istorija parodė, jog tai pavyksta ne visada. Kaip Žibėnui pavyksta išlaikyti šią seriją?

„Geri žaidėjai ir dar geresnis trenerių štabas, – sėkmę aiškino Žibėnas. – Tikrai neturime palikti kažkur nuošalyje mūsų fantastiškų fanų. Kaip jie šiandien pasitiko mus prieš rungtynes, kaip jie mus nešė visose rungtynėse. Atrodo, kad pas juos energija niekada nesibaigs. Nežinau, ką jie vartoja, bet palinkėsiu tą patį toliau vartoti. Neaišku, kiek mes „Jeep“ arenoje dar žaisime rungtynių: gal vienas, gal dvejas. Bet žinome, kad mūsų fanai yra tokie organizuoti, kad turėsime juos ir išvykoje. Atkrintamosiose mes jaučiame, jog žaidžiame namuose visą laiką.“

Finale „Ryto“ lauks Kauno „Žalgirio“ arba Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ iššūkis. Žalgiriečiai turi labai gerus šansus užbaigti seriją penktadienį, nes pirmauja 2-0.

Žibėnas tikina, jog finalo varžovas svarbus nėra bei pabrėžė dar vieną motyvaciją, kurią pernai sukūrė žiniasklaida.

„Tikrai nesirenkame (varžovo) ir stebime, kas vyksta. Prieš ką bežaistume, norėtume tų pačių prognozių prieš finalą, kaip ir pernai buvo, kad galėtume kažką rūbinėje pakabinti.

Spaudimas mums yra visą laiką. Ar žaisime prieš „Žalgirį“, ar žaisime prieš „7bet-Lietkabelį“ – nieko nepakeisime. Dar kartą pasikartosiu, jog privilegija dirbti tokiame klube. Sostinėje, su tokiais žaidėjais, su tokia administracija, su tokiais fanais eiti išvien. Smagu, kad tęsime darbus toliau ir smagu žaisti finalus metai po metų. Mes ir su žaidėjais šnekėjome, kad tu nežinai, kada bus kitas jūsų finalas, kada jūs žaisite laiminčiose komandose. Turime tą vertinti ir gerbti“, – sakė Žibėnas.

Dabar vilniečiai finalą pasitinka su gerokai daugiau patirties bei žinojimu, ko reikia, kad titulas išliktų sostinėje. Iš praėjusio sezono komandos sudėtyje liko Margiris Normantas, Gytis Radzevičius ir Lukas Uleckas.

„Tiek Normantas, tiek Radzevičius daro labai gerą darbą rūbinėje, kalbėdami su žaidėjais apie tai, – sakė Žibėnas. – Galiu pasakyti, kad turime dar vieną žaidėją, kuris mažiau žaidžia – Tomą Lekūną. Jis labai pakelia kitus žaidėjus, viso sezono metu jam yra nelengva, bet treneriai labai vertina, ką jis daro už aikštės ribų. Labai didžiuojamės, kad jį turime komandoje. Aišku, negalime kartais žaisti visų 12 žaidėjų, yra kaip yra. Gal tai yra neteisinga jo atžvilgiu, bet gera problema turėti visus 12. Šiandien jis tikrai įėjo gerai, padėjo mums: reikėjo pražangų, reikėjo kūno, reikėjo patirties.

Turime tų žaidėjų ir labai džiaugiuosi, kad gerą požiūrį turime ir iš legionierių. Tai yra ta kombinacija, kuri mus čia atvedė. Dabar jau 2-0 ir 3-0, o pernai turėjome problemų tiek su „Dzūkija“, tiek su „Šiauliais“. Turėjome važiuoti į papildomas keliones dėl kelių pralaimėjimų. Manau, žaidėjai gerbia komandas, tas KMT pusfinalis tikrai padėjo žaidėjams gerbti komandas.“

Nors prieš atkrintamąsias Žibėnas nuogąstavo, jog „Rytas“ dėl traumų ir papildymų sezono metu nesugebėjo pasiekti optimalios formos, bet dabar jaučiasi kiek ramiau.

„Galime daug šnekėti ir blevyzgoti, kad dar norime įeiti į formą ir taip toliau, bet kaip pagalvoji – liko 10 dienų, galbūt dvi savaitės. Esame, kas esame ir žaidžiame taip, kaip žaidžiame. Nesu kažkoks fantazuotojas, jog per dvi treniruotes viską pakeisime ir geriau pasiruošime finalui. Žinome savo sezono ydas, žinome savo sezono pamokas, bet galiu pasakyti, jog nuo kovo 6 dienos rungtynių Bonoje, kai pralaimėjome skaudžiai, mes nepralaimime. Išskyrus vieną mačą su „Žalgiriu“ išvykoje. Atsirado stabilumas, pagerėjo charakteris žaidėjų, pagerėjo požiūris į kiekvieną varžovą. Kažkiek subrendome, kažkiek sutvirtėjome kaip komanda ir į finalą įeiname kaip komanda“, – sakė Žibėnas.

Kalbėdamas apie pusfinalio seriją, „Ryto“ treneris pabrėžė esminį akcentą, kuris leido pasiekti užtikrintą pergalę.

„Raktinis pergalių akcentas buvo tai, ko nebuvo visą sezoną – gynyba, – kalbėjo strategas. – Mes atkirtome jų pagrindinius kūrėjus ir per ką eina visas žaidimas. Mes žinojome, ko jie nori iš puolimo, kas pas juos vyksta, kai yra nulūžęs derinys ir iš kur jie susiranda papildomų progų. Jie visą sezoną turėjo labai gerų idėjų visą sezoną, o mes jas norėjome atkirsti. Kažkada pavyko, kažkada ne, bet galutinis rezultatas rodo, kad pavyko.“

Prieš Žibėną į spaudos konferenciją atėjęs jonaviečių treneris Virginijus Šeškus pasvarstė, jog ateityje dar norėtų save pabandyti aukštesniame lygyje. Šį vaizdą norėtų išvysti ir pats Žibėnas.

„Gerbiu Virgį, – teigė Žibėnas. – Daug kas neteisingai yra apie jį pasisakę, kad pas jį mažiau taktikos ar kažką. Esame išnagrinėję juos po kaulelį, septynis kartus žaidėme su jais ir matėme, kiek yra užslėptų išnaudojimo gudrybių. Kaip ir sakiau po serijos su „Neptūnu“, kad Mindaugas Brazys padarė žaidėjus geresniais nei jie yra, tai tą patį galiu pasakyti apie Jonavą. Ne visiems gal šis pusfinalis susiklostė, bet tikrai žaidėjai pasikėlė savo vertę. Visų pirma dėl to, kad Virgis treniruoja šią komandą. Tikrai sutikčiau ir pačiam būtų įdomu pastebėti jį kažkur aukščiau.“

Žvelgdamas į darbus vasaros rinkoje, Žibėnas kalbėjo apie sudėtingą realybę, su kuria „Rytui“ tenka susidurti.

„Kiekvienam sezonui pasibaigus, vos ne po 2 dienų važiuojame su komanda, su komandos vadovybe pakalbėti apie kito sezono sudėtį. Pasibraižome gražiai, susirašome planus. Nuo pradinio plano – 12 žaidėjų – pasirašome tris. Tai yra karti realybė. Galiu daug ką sakyti, kad norisi pasilikti kiek įmanoma daugiau sudėties, bet kartais realybė yra kita. Tam esame pasiruošę“, – sakė Žibėnas.

Komentarai:
Andriuza  ⭐ 
Rytas LKL sezoną labai tvarkingai sužaidė, tikrai galima pagirti Žibėną
2023-05-25
+5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.