Lietuvos klubų rinktinė nesėkme pradėjo keturių tautų turnyrą Australijoje. Lietuviai antradienį (08.09) rezultatu 66:71 (16:18, 16:16, 19:13, 15:24) nusileido Australijos rinktinei.

Didesnę rungtynių dalį aikštelėje vyko lygi kova. Australijos krepšininkams geriau sekėsi kovoti po krepšiais. Pirmoje rungtynių pusėje australai buvo atkovoję 13 kamuolių prieš lietuvių 9. Antrojo kėlinio viduryje australų persvara pasiekė dešimties taškų ribą, tačiau, kelinukui baigiantis, lietuviai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų.

Trečiajį ketvirtį lietuviai pradėjo spurtu. Australams netrukus pavyko išlyginti žaidimą. Gera lietuvių gynyba australams leido pelnyti tik 13 taškų trečiajame ketvirtyje, dėl to Lietuvos rinktinė po trijų kėlinių pirmavo 51:47.

Europiečiai priekyje buvo iki 36-osios minutės, kai C.J. Brutonas išlygino rezultatą, o kitos atakos metu tritaškiu persvėrė rezultatą 65:62.

Tas pats C.J. Brutonas įmetė ir lemtingą tritaškį, kuris palaidojo lietuvių viltis siekti pergalės. Likus 34 sekundėms iki kėlinio pabaigos australo tolimas metimas padidino persvarą iki penkių taškų. Tai buvo paskutiniai rungtynių taškai.

„Kovėmės iki galo, tačiau pralaimėjome“, – trumpai rungtynes apibūdino komandai vadovaujantis Kęstutis Kemzūra. Treneris „rinktine.lt“ portalui pasakojo, kad lietuvių komandoje jaučiamas psichologinis nuovargis, kuris išsivysto į fizinį nuovargį svarbiomis rungtynių minutėmis.

Treneris pažymėjo, kad pralaimėta tikrai galingam varžovui, nes Australijos rinktinei iki optimalios sudėties trūko tik trijų žaidėjų.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiai žaidė Mindaugas Lukauskis, kuris pelnė 18 taškų, 9 kartus atkovojo kamuolį ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Giedrius Gustas ir Martynas Andriukaitis pelnė po 8 taškus.

Australų gretose pasižymėjo Markas Worthingtonas, pelnęs 17 taškų. C.J. Brutono sąskaitoje – 15 taškų, o Glenas Saville'as įmetė 12 taškų.

Kitose turnyro rungtynėse Naujoji Zelandija nugalėjo Jono Kazlausko vadovaujamą Kinijos rinktinę rezultatu 90:70.

Trečiadienį (08.10) Lietuvos klubų rinktinė susitiks su Naujosios Zelandijos komanda.

2005-08-09 20:32
zaide ir Nielsenas ir Andersenas
boxscore cia:
2005-08-09 20:03
o tas nilsonas ar lose uz australus?
2005-08-09 19:44
kai komandoj tik vienas geras zaidejas, tai belieka dziaugtis ir tokiu rezultatu.