„Monaco“ gali tekti pakloti apie 2 mln. eurų, jeigu Prancūzijos lyga įves prabangos mokestį. Dėl šios priežasties vadovai galvoja suburti skirtingas sudėtis Eurolygai ir vietinėms pirmenybėms.

Nuotr.: IMAGO/PanoramiC - Scanpix
Nuotr. IMAGO/PanoramiC - Scanpix

Monaco“ rimtai svarsto apie galimybę burti dublerinę komandą Prancūzijos čempionatui dėl galimo prabangos mokesčio pritaikymo, praneša BasketNews šaltiniai.

Prancūzijos lygos vadovybė planuoja nuo 2023-2024 m. sezono įvesti prabangos mokestį, kuris būtų nukreiptas į „Monaco“ komandą, šiemet pasiekusią Eurolygos finalo ketvertą.

Remiantis pateiktu lygos siūlymu, susimokėti tektų daugiau nei 8,5 mln. eurų (prieš mokesčius) žaidėjų ir trenerių atlyginimams išleidžiantiems klubams. Kiekvienas papildomas išleidžiamas euras būtų apmokestinamas nuo 70 iki 80 euro centų.

Palyginimui, remiantis turimais įsipareigojimais žaidėjams ir finansinėmis projekcijomis artėjančiam sezonui, „Monaco“ tektų susimokėti beveik 2 mln. eurų.

Ši suma maždaug lygi Mike'o Jameso kontrakte numatytam atlyginimui.

Jeigu „Monaco“ ambicingesnei sudėčiai suformuotų 12 mln. eurų biudžetą algoms, vadovybei tektų atriekti papildomus 2,5 mln. eurų mokesčiams.

2022-2023 m. sezone Monako komanda atlyginimams paskyrė 10,7 mln. eurų.

Pavyzdžiui, pasak BasketNews šaltinių, Prancūzijos lyga šį sezoną iš komercinių sutarčių uždirbo mažiau nei 3 mln. eurų.

Prie viso to, papildomi milijonai, kuriuos veikiausiai tektų įnešti „Monaco“ savininkams, gali pažeisti Eurolygos finansinio sąžiningumo principą, pagal kurį komandos galvų finansinis indėlis negali viršyti pusės viso biudžeto.

Dėl šių aplinkybių „Monaco“ rimtai svarsto pagrindine sudėtimi verstis tik Eurolygoje, o Prancūzijos čempionatui suburti komandą iš jaunų vietinių žaidėjų.

Branduolį sudarytų jaunuoliai iki 21 metų.

Balsavimas dėl prabangos mokesčio numatytas birželio 6 dieną.

„BasketNews.lt podkastas“:

Komentarai:
Tam tikro perversmo pradžia?
2023-06-01
+4
Atsakyti
Aišku, Monakas taip darytų dėl to, kad tas algų kepures padarė. Bet ar nebus taip, kad Monakas bus to pradininkas ir jei Eurolyga plėsis, komandos į ją pateks ne dėl pasirodymų nacionaliniuose čempionatuose, o turėdamos ilgalaikius kontraktus, tai pamatysim kuo tuoliau tuo daugiau tokių atvejų kitose šalyse?
2023-06-01
+9
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.