Revanšas pasiektas. Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė antradienį iškovojo trečiąją pergalę pasaulio jaunimo čempionate Argentinoje, 92:74 (19:17, 21:24, 28:18, 24:15) įveikusi Slovėnijos krepšininkus.

Lietuviai atsirevanšavo varžovams už praėjusių metų skaudžią nesėkmę Europos pirmenybių pusfinalyje. Tada Slovėnijos rinktinė, vedama Erazemo Lorbeko, sutriuškino Lietuvos krepšininkus 97:57.

Per rungtynes su slovėnais rinktinės kapitonas M.Prekevičius atliko 8 rezultatyvius perdavimus
Nuotr. FIBA
Per ketverias rungtynes tris pergales iškovoję lietuviai užsitikrino antrąją vietą B pogrupyje. Nepriklausomai nuo paskutinių rungtynių su kinais Lietuvos rinktinė neaplenks amerikiečių (4 perg. – 0 pral.) ir nenusileis nei Puerto Rikui (2-2), nei Slovėnijai (2-2).

Pirmoje rungtynių pusėje žaidimas buvo lygus, tačiau Pauliaus Jankūno dėka Lietuvos jaunimo rinktinė laimėjo trečiąjį kėlinį 28:18, o lemiamą ketvirtį įveikę varžovus 24:15 užsitikrino pergalę.

„Gerbiame varžovus dėl jų žaidėjų bei protingo žaidimo. Paskutiniajame kėlinyje toks žaidimo skirtumas atsispindėjo dėl mūsų zoninės gynybos“, – po rungtynių pareiškė lietuvių treneris Ramūnas Butautas.

Lietuva: Paulius Jankūnas 28 taškai (28 minutės, 12/12 dvitaškių, 10 atkovotų kamuolių), Marius Prekevičius 17 (5/7 tritaškių, 8 rezultatyvūs perdavimai), Renaldas Seibutis 13 (6 rez. perd.), Artūras Jomantas 12, Jonas Mačiulis 9, Antanas Kavaliauskas ir Darius Šilinskis po 4, Stepas Babrauskas 3, Michailas Anisimovas 2, (Rolandas Alijevas).

Slovėnija: Saša Zagoračas 26 (10/14 dvitaškių), Domenas Lorbekas 20, Miha Fonas 9, Ziga Zagorčas 7.

Slovėnijos rinktinės strategas Ante Perica tikino, jog yra patenkintas savo žaidėjų pasirodymu. „Tik mūsų gynyba buvo kiek prastesnė nei rungtynėse iki tol, tačiau tai nutiko dėl Lietuvos krepšininkų pajėgumo“, – teigė treneris.

Paskutines, penktąsias, grupės rungtynes lietuviai žais šiąnakt. Jie kovos su B grupės autsaideriais kinais, kurie, pralaimėję visas ketverias rungtynes, prarado bet kokias galimybes iškopti į ketvirtfinalį.
2005-08-10 21:56
jau prasideda !!!1 lietuva lietuva eina einaa!!! visi greit stebit tiesiogine o ne cia ziurit !!!
2005-08-10 21:34
nesuprantu kaip tie amerikieciai gali per varzybas perimt 25 kamuolius eina nx.. pastoviai oir kaip galima slovenams padarius 30 klaidu dar 79*82 suzaist su amerikieciais niekaip nesuprantu =]
2005-08-10 15:35
nerealiai suzaide Jankunas! Eurolygos varzybos jam tikrai i nauda buvo :)
ir Prekevicius ne ka blogiau! 5 tritaskiai is septyniu..
2005-08-10 11:50
Shaunuoliai. Tikiuosi Lietuvos televizija transliuos finalo rungtynes, kuriuose tikrai los LTU!
2005-08-10 10:28
Jankunas ir Prekevičius ir pavarė. lyg netičia dar Krepšinis apie juos parašė vakar. Jankūnas tai išvis 12/12 dvitaškių, 10 atkovotų kamuolių! Unreal
2005-08-10 10:04
Ir apsispreskit, ar 3-a vieta ar 2-a uzsitikrino :). Gi 2-a ir taskas :)
2005-08-10 10:03
Ir vel matematika ar tai skubejimas :). Gi ne 92-84, o 92-74 :)

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10