Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Vilniaus „Rytas“ pradėjo titulo gynybą, bet pati gynyba ketvirtadienį dar liko sostinėje. Taip galima pradėti pirmųjų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynių vertinimą, kuriose Kauno „Žalgiris“ šventė pergalę 108:93.

Ryškiausias „Žalgirio“ puolimo žmogus buvo prieš buvusį klubą finale žaidžiantis Arnas Butkevičius. Jis per 25 minutes pelnė 21 tašką (4/4 dvit., 1/3 trit., 10/11 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 pražangų bei surinko 32 naudingumo balus. 

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Marcusas Fosteris, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 19 taškų (4/4 dvit., 3/8 trit., 2/2 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 18 naudingumo balų.

BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Žalgirio“, tiek „Ryto“ žaidėjų pasirodymus Laikinojoje sostinėje.


„Žalgiris“

Arnas Butkevičius – 10 balų
25 min., 21 tšk. (4/4 dvit., 1/3 trit., 10/11 baud.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 10 išpr. praž., 32 naud. balai.

Nuotr. LKL

Šiandien Arnas buvo neįtikėtinas. Nuo pirmųjų minučių jis prižiūrėjo Fosterį ir tai darė gerai, bet kai pats puolime įmetė stepbacką ir kelis kartus sėkmingai užatakavo tą patį Fosterį, supratai, kad šįvakar gali būti kažkas ypatingo. Taip ir buvo. Visu gražumu pamatėme, kaip Butkevičius gali atrodyti puolime, kai prieš jį rizikuojama, o jo komanda žaidžia greitą krepšinį. Būtent greituose išpuoliuose jis yra nesustabdomas. Gynyboje vėliau buvo porą sykių paleistas Fosteris, bet šiaip lietuvis finalo starte buvo neįtikėtinas.


Lukas Lekavičius – 9 balai
17 min., 12 tšk. (3/5 dvit., 2/6 trit.), 2 rez. perd., 9 naud. balai.

Nuotr. LKL

Kol statistika lūžo, buvo sunku suprasti, ką nuveikė Lukas. Ir skaičiai galiausiai neparodo jo tikro indėlio į „Žalgirio“ pergalę. Būtent Lekavičius užkūrė komandą kertiniui spurtui, o jo gilūs įėjimai į baudos aikštelę nuo pirmo išėjimo į aikštę baudė „Ryto“ gynybą per visus galus. Ketvirtadienį matėme seną gerą Lekavičių, kuris pernai buvo „Žalgirio“ variklis, o šiemet tokio dažnai pasigesdavome.


Tomas Dimša – 8,5 balo
22 min., 13 tšk. (3/3 dvit., 1/5 trit., 4/4 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 13 naud. balų.

Nuotr. LKL

Būtent Lekavičius ir Dimša įžaidėjo pozicijoje buvo skirtumą darantys žaidėjai. Tomas vėl slinkosi į įžaidėjo vietą ir čia atrodė solidžiai. Kaunietis vėl rungtyniavo su sau būdingu užtikrintumu, drąsiai nardė į baudos aikštelę ir tokiu puolimu greitai užgožė porą klaidelių individualioje gynyboje. Dimšos +/- rodiklis buvo ženkliai geriausias komandoje – +26.


Edgaras Ulanovas – 8 balai
30 min., 11 tšk. (2/2 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud.), 3 atk. kam., 7 rez. perd., 16 naud. balų.

Nuotr. LKL

Ulanovas nuo pat mačo pradžios buvo aktyvus puolime ir ieškojo savo pranašumų arčiau krepšio. Ir nors jam sunkiai sekėsi pačiam rinkti taškus, bet iš esmės buvo labai svarbus žmogus puolime. Kapitonas puikiai pritraukdavo pagalbas ir nusimesdavo kamuolius, o kai užkūrė komandos draugus, vėliau ir pats įsijungė rinkdamas taškus.


Tyleris Cavanaugh – 7,5 balo
20 min., 12 tšk. (3/3 dvit., 1/4 trit., 3/3 baud.), 4 atk. kam., 14 naud. balų.

Nuotr. LKL

Dvi skirtingos amerikiečio pusės. Pirmoje Cavanaugh prametė idealius metimus ir nespėjo gynyboje, o po pertraukos tapo rungtynes keičiančiu faktoriumi. Tyleris vėl demonstravo savo kovingumą ir valgė Luką Ulecką ketvirtoje pozicijoje. Iš pradžių buvau skeptiškas dėl TC likimo komandoje, bet dabar tas jo turimas pliusas sutartyje man net patinka.


Ignas Brazdeikis – 6,5 balo
20 min., 9 tšk. (4/5 dvit., 0/5 trit., 1/2 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 10 naud. balų.

Nuotr. LKL

Rungtynes Brazdeikis pradėjo starto penkete ir nuo pradžių žaidė su visai kitokia energija nei stebėjome pastarąjį mėnesį. Kai Iggy pasirinkdavo prasiveržimus, dažniausiai viskas baigdavosi kauniečių laimėjimu puolime. Taip, koją kišo, kada Ignas nuspręsdavo sustoti puolime ir atakuoti iš toli, bet sėkmingesnių epizodų puolant nei blogų šį kartą buvo kur kas daugiau. 


Rolands Šmits – 6 balai
21 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 2/5 trit.), 6 atk. kam., 2 rez. perd., 10 naud. balų.

Nuotr. LKL

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo žemu penketu ir Šmits puikiai tiko vidurio puolėjo vietoje puolime. Jis greitai atsidarė dviem taikliais tritaškiais, bet vėliau susižeidė čiurną ir nebevaidino svarbaus vaidmens rungtynėse. Taip pat pralaimėjo kelias mikrodvikovas Evaldui Kairiui, tad galime sakyti, jog tai buvo vidutiniškas latvio mačas.


Laurynas Birutis – 5,5 balo
10 min., 8 tšk. (2/3 dvit., 4/4 baud.), 2 atk. kam., 5 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. LKL

Šiandien Biručio faktorius nebuvo toks ryškus kaip įprastai būna LKL. Taip, skaičiai gražūs, bet jie daugiau buvo surinkti, kai nugalėtojas buvo aiškus. Jaime Echenique yra labai tvirtas vyras ir nuo pirmos gynybos parodė, kad Laurynui prieš jį serijoje lengva nebus.


Kevarriusas Hayesas – 5 balai
16 min., 5 tšk. (2/2 dvit., 1/4 baud.), 7 atk. kam., 10 naud. balų.

Nuotr. LKL

„Ryto“ kauniečių susikeitimo gynyba neišgąsdino, kurios veidas yra Hayesas. Jam nepavyko spėti su varžovų gynėjais, o ir pats Kevarriusas momentais atrodė išsiblaškęs gaudydamas kamuolį.


Isaiah Tayloras – 3 balai
12 min., 2 tšk. (1/2 dvit.), 4 rez. perd., 2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Tayloras vienintelis krito iš konteksto šeimininkų žaidime, o tai ir parodė Kazio Maksvyčio sprendimas daugiau čia remtis Dimša. Ir net nereikia kalbėti apie puolimą, kur kažko ypatingo Isaiah irgi nekūrė. Gynyboje amerikietis turėjo didelių problemų su Elvaru Fridrikssonu ir kartais tai siejosi tiesiog su koncentracijos stoka.


„Rytas“

Marcusas Fosteris – 8 balai
25 min., 19 tšk. (4/4 dvit., 3/8 trit., 2/2 baud.), 3 rez. perd., 3 kld., 17 naud. balų.

Nuotr. LKL

Iš pradžių atrodė, kad Fosteris antrą kartą paeiliui Kaune turės sunkų vakarą – „Žalgirio“ gynyba gerai jį prižiūrėjo. Bet amerikietis neilgai truko, kad įsižaistų ir įrodytų, kad yra nesustabdomas žaidėjas, nebent – pristabdomas. Tai elitinio puolimo žaidėjo bruožas. Marcusas ne kartą „Žalgirio“ arenos tribūnoms demonstravo savo raumenis, bet gynyboje jau kentėjo jis. Savoje aikštės pusėje Marcusas yra labai atakuojamas, bet kai visa „Ryto“ gynyba į Kauną neatvyko, tarkuoti amerikietį šioje vietoje – neverta.


Evaldas Kairys – 8 balai
13 min., 14 tšk. (5/6 dvit., 4/5 baud.), 3 atk. kam., 4 praž., 13 naud. balų.

Nuotr. LKL

Netikėtai, bet Kairys „Žalgirio“ gynybai buvo nesustabdomas. Taškų daugiau nei minučių ir jei ne greitai susirinktos pražangos, Evaldas galėjo sužaisti įspūdingą mačą. Visgi tai yra krepšininko karjeros Achilo kulnas ir nėra ko stebėtis. Vidurio puolėjas demonstravo didžiulį norą ir jei tokią energiją jis laikys visą seriją, „Rytui“ tai bus didelis impulsas.


Elvaras Fridrikssonas – 7,5 balo
21 min., 10 tšk. (3/3 dvit., 0/3 trit., 4/6 baud.), 8 rez. perd., 5 išpr. praž., 18 naud. balų.

Nuotr. LKL

Fridrikssonas žalgiriečiams gynyboje buvo sunkiai sustabdomas, o prie to labiausiai prisidėjo Tayloro koncentracijos klaidos. Islandas puolime tikrai sužaidė geras rungtynes ir ilgai laikė vilniečius taškų lenktynėse. Visgi tragiškoje vilniečių gynyboje Elvaras galėjo būti puikiausias jos atvaizdas. Prieš aukštesnius oponentus (Brazdeikis) jis yra bejėgis, o lendant iš užtvarų per dažnai už jų kliūna ir už tai šiandien buvo dažniausiai nubaudžiamas (Lekavičius).


Justinas Gorhamas – 7 balai
25 min., 10 tšk. (0/1 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 4 praž., 11 naud. balų.

Nuotr. LKL

Man šis vilniečių pirkinys labai patinka, neslėpsiu. Gorhamas yra toks žaidėjas, kokį komandoje svajoja turėti kiekvienas treneris ir tikiuosi, kad „Rytui“ pavyks jį išlaikyti. Justinas vėl parodė, koks yra komandinis žaidėjas – niekada negaili papildomo perdavimo, o gynyboje kamšo skyles. Kažkiek nurašytas yra ir jo metimas – iš aikštės krašto jis atakuoja tarsi automatas.


Gytis Masiulis – 6,5 balo
15 min., 11 tšk. (4/4 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), 2 atk. kam., 12 naud. balų.

Nuotr. LKL

Giedrius Žibėnas iškritus Martynui Echodui Gytį vis dažniau stumia į penktą poziciją ir čia lietuvis prisikėlė. Pirmoje sezono pusėje savo žaidimu dažniau liūdinęs nei džiuginęs Masiulis dabar atrodo užtikrintai ir turėtų kelti klausimų klubo vadovams – ar aktyvuoti sutartyje esantį pliusą? Taip, gynyboje jam prieš centrus buvo sunku, bet pats puolime ne sykį pademonstravo solidų užsibaigimą su gražiais judesiais.


Gytis Radzevičius – 6,5 balo
25 min., 10 tšk. (2/4 dvit., 2/3 trit.), 5 atk. kam., 3 rez. perd., 12 naud. balų.

Nuotr. LKL

Gytis sunkiai pradėjo rungtynes, bet po to įsivažiavo. Visgi nieko naujo nepasakysiu, jis taip pat turėjo problemų gynyboje. Įdomu, ar gali Radzevičius su Ulanovu susiginti vienas prieš vieną, nes iš pagalbų vilniečiai gavo labai daug taškų.


Jaime Echenique – 5,5 balo
14 min., 6 tšk. (3/5 dvit.), 3 atk. kam., 3 naud. balai.

Nuotr. LKL

Statistiškai nieko gražaus pas kolumbietį nėra, bet jis yra svarbi Vilniaus komandos dalis. Pirmiausia, jau minėjau jo faktorių prižiūrint Birutį. Antra, „Žalgiris“ dažnai ėjo į pagalbas prie Jaime, o tada sutrupėdavo jų gynyba – centras gerai nusimetinėjo kamuolius ir atliko nemažai ledo ritulininko perdavimų. Gynyboje jis – labai lėtas, tad „Rytas“ turi sumažinti jo išėjimo iš baudos aikštelės laiką.


Lukas Uleckas – 4,5 balo
13 min., 7 tšk. (2/3 trit., 1/2 baud.), 1 atk. kam., 4 praž., 7 naud. balai.

Nuotr. LKL

Sezone Ulecko žaidimas ketvirtoje pozicijoje prieš „Žalgirį“ buvo pasiteisinęs, finalo starte – ne. Porą kartų snaiperis nubaudė žalgiriečius, bet po pertraukos turėjo milžiniškų bėdų baudos aikštelėje. Jis ne tik, kad buvo atakuojamas arčiau krepšio, bet ir nenusiėmė kamuolių, kurie buvo kertiniai „Žalgirio“ spurte.


Margiris Normantas – 4 balai
21 min., 4 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 6 naud. balai.

Nuotr. LKL

Jei „Žalgiris“ turėjo ryškų kapitoną, tai „Ryto“ vedlio nesimatė. Margiris buvo praktiškai nepastebimas ir sunku įvardinti to priežastis, kadangi erdvių „Žalgirio“ gynyboje tikrai buvo. Tai yra didžiulis vilniečių rezervas šeštadienį.


Benedekas Varadi – 3 balai
12 min., 2 tšk. (1/2 dvit., 0/2 trit.), 3 atk. kam., 1 rez. perd., 2 naud. balai.

Nuotr. LKL

Vengras aikštėje išbuvo 12 minučių, bet atrodė, jog jas pralakstė būdamas šalia rungtynių. Vienintelis įsiminęs epizodas, kuris nemažai pasako ir apie Varadžio fizinę kondiciją – close-outo situacijoje bandymas atakuoti Cavanaugh. Jokio pranašumo susikurti nepavyko ir viskas baigėsi neparuoštu metimu.


Kendale'as McCullumas – 3 balai
15 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), 5 rez. perd., 2 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. FIBA

Jei Normantas yra pirmasis „Ryto“ rezervas šeštadieniui, tai neabejotinai iškart po jo eina McCullumas. Kendale'as yra tikrai solidus įžaidėjas ir neskambėtų blogas variantas „Rytui“ pasilikti jį kitam sezonui, bet šiandien surasti save jam niekaip nepavyko. Galbūt amerikiečiui trūksta fiziškumo žaisti prieš Eurolygos komandą, o tai atsispindėjo atakų užbaigime, bet galvoju, kad serijoje jis dar turėtų tarti savo žodį.

Komentarai:
Kitais metai Butkevicius vietoj Ulanovo kapitonas
2023-06-02
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.