Aukščiausiu balu buvo įvertintas Jaime Echenique, žemiausiu – Ignas Brazdeikis. 

Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS
Nuotr.: Žygimantas Gedvila/BNS

Vilniaus „Rytas“ įspūdingu stiliumi atsitiesė ir išlygino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo seriją. Sostinės ekipa namuose 94:71 nepaliko vilčių Kauno „Žalgiriui“.

Fotogalerija

Nuo pirmųjų minučių dominavę vilniečiai nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu ir praktiškai kiekvienas žaidėjas, pasirodęs ant parketo, nešė naudą.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Marcusas Fosteris. Amerikietis per 31 minutę pelnė 22 taškus, atkovojo 4 kamuolius bei surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiryje“ vienintelis šviesulys buvo Isaiah Tayloras. Įžaidėjas per 22 minutes surinko 20 taškų, 4 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 20 naudingumo balų.

BasketNews žurnalistas Jonas Lekšas įvertino tiek „Ryto“, tiek „Žalgirio“ žaidėjų pasirodymus Vilniuje.


„Rytas“

Jaime Echenique – 10 balų
21 min., 18 tšk. (8/11 dvit., 2/3 baud.), 3 atk. kam., 2 kld., 17 naud. balų.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Nuostabu! Nuo suolo pakilęs Echenique išėjo į aikštę su tokia energija, kad jos pažaboti negalėjo niekas. Didelis kolumbiečio kūnas ne tik, kad buvo neišsprendžiamas „Žalgiriui“ gynyboje, bet ir puolime Biručio faktoriaus mes absoliučiai nematėme. Kas stovėjo prie Jaimes, tas šį vakarą kentėjo. Tikras X faktorius.


Marcusas Fosteris – 9 balai
31 min., 22 tšk. (5/9 dvit., 3/7 trit., 3/6 baud.), 4 atk. kam., 2 blk., 5 išpr. praž., 21 naud. balas.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Mačą Fosteris pradėjo nervingai ir per pirmą kėlinį pataikė tik 2 metimus iš 7, bet antrajame ketvirtyje taip užsikūrė, kad Butkevičius buvo bejėgis. Būtent amerikiečio užkurtas „Rytas“ susikrovė apčiuopiamą pranašumą, o gimtadienį švenčiantis Marcusas į pertrauką išėjo ilsėtis savo sąskaitoje turėdamas 17 taškų. Po pertraukos gynėjas daugiau pasistūmė į pagalbininko vietą, bet svarbu, kad šiandien jis visai nebuvo pažeidžiamas gynyboje.


Evaldas Kairys – 8,5 balo
15 min., 11 tšk. (4/5 dvit., 3/3 baud.), 1 atk. kam., 2 kld., 2 per. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Rungtynių žaidėjas
Marcus  Foster
EFF
21
Marcus Foster
Taškai 22
Taiklumas 8-16
Atkovoti kamuoliai 4
Rezultatyvūs perdavimai 1

Kairys toliau mane stebina šioje serijoje. Jis vėl gavo dvi greitas pražangas, bet tai jo neišmušė iš ritmo, nors ant suolo atsisėdo po pirmų dviejų minučių. Evaldas rungtyniauja su milžiniška energija, atstovi tiek perimetre, tiek ir su Biručiu ir yra didžiulis impulsas vilniečiams. Kol kas centras yra tikrasis pilkasis kardinolas šiame finale.


Kendale'as McCullumas – 8 balai
18 min., 6 tšk. (2/4 dvit., 2/3 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 0 kld., 13 naud. balų.

Nuotr. LKL

Po pirmojo mačo kalbėjau, kad tai turbūt yra didžiausias vilniečių rezervas. Taip ir atsitiko. Matėme McCullumo kitą veidą, tokį, kuriuo jis mane žavėjo prisijungęs prie komandos. Taip, gynyboje momentais buvo išties sunku stabdyti Taylorą, bet vėliau ir savoje aikštės pusėje amerikietis buvo nepralaužiamas. O puolime viskas kaip iš natų – savalaikiai sprendimai ir visiška mačo kontrolė.


Justinas Gorhamas – 7,5 balo
28 min., 8 tšk. (1/2 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud.), 5 atk. kam., 3 per. kam., 11 naud. balų.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Tai yra žmogus, kuris į Vilnių atvyko per vėlai. Su juo „Rytas“ tikrai būtų Čempionų lygos atkrintamųjų komanda. Neįtikėtina, kiek amerikietis daug duoda vilniečiams. Buvo klaida neateinant į pagalbą, buvo ta nesportinė prieš Hayesą, bet šiaip jo kova kiekviename centimetre yra tai, kas „Rytą“ daro visai kita komanda nei be jo.


Gytis Radzevičius – 6,5 balo
25 min., 10 tšk. (1/2 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 3 rez. perd., 14 naud. balų.

Nuotr. LKL

Puolime viskas buvo gerai su Radzevičiumi – jis neskubino įvykių, o vėliau atėjo ir tikslūs metimai. Žaidėjo +/- rodiklis rungtynėse buvo geriausias (+25), bet kiek netikėtai Gytis turėjo vos ne daugiausiai problemų gynyboje. Išsikeitimuose prieš „Žalgirio“ įžaidėjus puolėjas niekaip nespėjo ir tai stipriai krito į akis.


Lukas Uleckas – 6,5 balo
14 min., 6 tšk. (1/2 trit., 3/3 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 7 naud. balai.

Nuotr. LKL

Šį kartą Uleckas žengė tik po pertraukos ir tai buvo nuostabus trenerio Giedriaus Žibėno manevras. Pirmajame mače ketvirtoje pozicijoje baustas Lukas šį kartą jau pats naudojosi savo koziriais. Snaiperis turbūt padarė tiek, kiek galėjo, ir kažko daugiau prašyti šiandien gautame vaidmenyje nelabai būtų teisinga.


Margiris Normantas – 5 balai
17 min., 5 tšk. (0/1 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), 2 rez. perd., 2 kld., 2 per. kam., 1 naud. balas.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Jei McCullumas jau šį kartą buvo smagus, tai Normantas išlieka tuo vilniečių rezervu. Kapitonui metimai toliau nekrenta ir jo indėlio puolime praktiškai nėra, tad negalime sakyti, jog šiandien „Rytas“ sužaidė tobulai. Rezervas čia. Bet gynyboje Margo atidirbo, kaip jam yra įprasta, o savo progų iššauti serijoje jis dar tikrai turės.


Elvaras Fridrikssonas – 4,5 balo
22 min., 4 tšk. (2/2 dvit., 0/1 trit., 0/1 baud.), 5 rez. perd., 3 kld., 6 naud. balai.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Porą kartų islandas sėkmingai panardė „Žalgirio“ gynyboje, atliko kelis juvelyrinius perdavimus, bet su juo puolimas atrodė ne taip užtikrintai, kaip su McCullumu. Gynyboje apskritai Fridrikssonas krito šiandieniniame kontekste ir dar kartą bravo McCullumui už tokį pasirodymą.


Gytis Masiulis ir Tomas Lekūnas pasirodė epizodiškai, bet abu davė naudos. Ypatingai pastarasis. Jis žengė ant parketo anksti ir savo fiziškumu užvedė komandos draugus.


„Žalgiris“

Isaiah Tayloras – 8,5 balo
22 min., 20 tšk. (6/10 dvit., 1/2 trit., 5/7 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 5 išpr. praž., 20 naud. balų.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Vienintelis „Žalgirio“ šviesulys. Antrajame kėlinyje gynėjas įspūdingai užsikūrė ir vienas traukė komandą į priekį. Jis varžovams buvo tiesiog per greitas, tikras žvėris, nesustabdomas. Vis tik po pertraukos jo vaidmuo jau buvo pristabdytas ir Isaiah susidūrė su problemomis skaitydamas situacijas, kartais per daug bandė žaisti vienas.


Tyleris Cavanaugh – 7,5 balo
22 min., 11 tšk. (1/2 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), 6 atk. kam., 2 per. kam., 4 praž., 16 naud. balų.

Nuotr. LKL

Ko jau ko, bet Cavanaugh sportinio pykčio ir energijos tikrai netrūksta, o kai jam sukrenta metimai, smagu žiūrėti. Būtent šiandien Tyleris į rungtynes įėjo labai gerai ir buvo geriausias priekinės linijos žaidėjas savo komandoje. Taip, gynyboje kita tema, bet čia liūdnai atrodė praktiškai visi žalgiriečiai.


Tomas Dimša – 7 balai
25 min., 12 tšk. (2/2 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 4 išpr. praž., 14 naud. balų.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Dimša vėl buvo mėtomas per abi pozicijas ir jam vykdyti užduotis neblogai sekėsi. Puolime kurti komandos draugams nepavyko, bet pats Tomas žaidė aštriai. Visgi, kai komanda krito į duobę pats gynėjas irgi išnyko, o vienas jo patogus tritaškis net nelietė lanko. Taip pat gynyboje situacijose prieš Fosterį buvo daromos loginės klaidos.


Lukas Lekavičius – 6 balai
14 min., 10 tšk. (1/2 dvit., 1/5 trit., 5/6 baud.), 3 atk. kam., 4 kld., 4 naud. balai.

Nuotr. LKL

Lukas yra atgavęs savo greitį ir „Ryto“ gynėjai jo niekaip nesugaudo. Šiandien nesukrito metimai, bet energija buvo gera. Visgi kai kurių klaidų Lekavičius tikrai galėjo išvengti, o būtent kertiniame trečiajame kėlinyje jis sužaidė labai prastą atkarpą.


Arnas Butkevičius – 5 balai
28 min., 0 tšk. (0/2 dvit.), 2 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 5 naud. balai.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Po fantastiškų puolimo rungtynių Kaune – visiškai kitoks vaizdas Vilniuje. Butkevičius praktiškai neturėjo progų bėgti į greitą puolimą, o kai bandydavo aštrinti situacijas, įstrigdavo vilniečių gynyboje. Pats savoje aikštės pusėje Butkevičius turėjo ne vieną gerą ir gražų epizodą, bet kartais ir vaikiškai klydo.


Kevarriusas Hayesas – 4,5 balo
16 min., 6 tšk. (2/3 dvit., 2/3 baud.), 2 atk. kam., 2 kld., 2 naud. balai.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Hayesas sukūrė tikrai įspūdingą epizodą sugrūsdamas kamuolį su varžovo pražanga, bet daugiau kažko labai gero nėra ką pasakyti. Echenique prieš Kevarriusą atrodė kito lygio žaidėjas ant ūselio, o perimetre amerikiečio kojos irgi nebuvo tokios greitos kaip įprastai.


Laurynas Birutis – 4 balai
15 min., 4 tšk. (1/2 dvit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 6 naud. balai.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Skaičiai protokole neišsiskiriantys, bet kažko labai blogo ir nepasakantys. Visgi pats vaizdas buvo išties prastas. Birutis puolime nieko negalėjo padaryti prieš Echenique, o po nesėkmingų epizodų atakuojant, net nespėdavo grįžti į gynybą. Laurynui reikia persiorientuoti prie varžovų, nes kol kas jo faktorius finale absoliučiai neegzistuoja.


Edgaras Ulanovas – 3 balai
25 min., 3 tšk. (1/3 dvit., 0/2 trit., 1/1 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 5 naud. balai.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Ulanovas rungtynes pradėjo energingai, gerai žaidė į kontaktą ir vėl prie pagalbų nusimetinėjo kamuolius. Visgi tai greitai išgaravo, o kai matai iš kapitono tiek neparuoštų sprendimų, supranti, kad Kaunas turi problemų. Apie individualią gynybą irgi nėra čia daug ką kalbėti, ji nebuvo gera, bet tokia ji buvo visos komandos.


Rolands Šmits – 2 balai
15 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/3 trit.), 3 atk. kam., 3 kld., -5 naud. balai.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Prieš finalo seriją buvo abejonių dėl Šmito formos, o šiandien jis apskritai sužaidė prasčiausias rungtynes „Žalgiryje“. Latviui nepavyko užsikurti nei iš penktos, nei iš ketvirtos pozicijos ir jis praėjo šone rungtynių. Atrodė, kad pačio aukštaūgio aikštėje nėra, laksto tik kūnas. Sunku pasakyti, kur problemos, bet nuo serijos su „Barcelona“ mes nematome to jau mums gerai pažįstamo Rūlės.


Ignas Brazdeikis – 1 balas
12 min., 0 tšk. (0/1 dvit., 0/2 trit.), 1 atk. kam., -5 naud. balai.

Nuotr. Žygimantas Gedvila/BNS

Mačas Kaune galėjo pozityviai nuteikti klubo fanus – ten buvo matomos Brazdeikio pastangos, nors ir ne viskas gavosi. Vilniuje sugrįžome prie to Brazdeikio, koks jis yra visą pastarąjį mėnesį. Su blogais sprendimais, atakuojamas gynyboje, nervingas ir kartais, atrodo, net nenorintis žaisti. Prie žaidėjo, kuris pagal rodomus įgūdžius labiau turėtų būti ne brangiausias komandos narys, o tas, kuris liktų nenustebęs, jei visą mačą praleistų ant suolo. Visiška tamsa Igno žaidime.

Komentarai:
lekšai kur tavo milijono vertas ulanovas?
2023-06-04
+21
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Vilniaus Rytas
Kauno Žalgiris
52%
33/63
Metimai iš žaidimo
39%
22/56
33
Atkovoti kamuoliai
35
21
Rezultatyvūs perdavimai
15
9
Perimti kamuoliai
5
35%
9/26
Tritaškiai
27%
7/26
11
Prarasti kamuoliai
17

Rungtynių žaidėjai

Marcus  Foster
22 PTS
8/16 FG
3/6 FT
Isaiah  Taylor
20 PTS
7/12 FG
5/7 FT
Gytis  Radzevičius
6 REB
5 DREB
1 OREB
Tyler  Cavanaugh
6 REB
4 DREB
2 OREB
Vilniaus Rytas
Keli žaidėjai
5 AS
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
3 AS
Marcus  Foster
21 EFF
56% 2P%
43% 3P%
Isaiah  Taylor
20 EFF
60% 2P%
50% 3P%