Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ 84:72 įveikė Jonavos „CBet“ ir LKL mažojo finalo seriją laimėjo 3-2.

Nuotr.: LKL

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ po permainingos „Betsafe-LKL“ mažojo finalo serijos galiausiai palaužė Jonavos „CBet“ ir ketvirtą sezoną iš eilės iškovojo LKL medalius.

Panevėžiečiai lemiamame mače Šiauliuose 84:72 (17:22, 29:13, 16:19, 22:18) įveikė Virginijaus Šeškaus auklėtinius ir seriją iki trijų pergalių laimėjo rezultatu 3-2.

Tai – penktasis bendrai ir ketvirtasis iš eilės LKL medalis Panevėžio klubui. 2017 m. ir 2022 m. Aukštaitijos ekipa pasidabino sidabro medaliais, o 2020 m., 2021 m. ir 2023 m. – bronzos.

„Aišku, esu labai laimingas ir didžiuojuosi žaidėjais. Rungtynėse vėl žinojome, ką norime daryti gynyboje, joje atlikome neblogą darbą, – mačą komentavo Čanakas. – Momentais nustodavome dalintis kamuoliu puolime, bet prieš Jonavą žaisti 5 kartus per 11 dienų nėra lengva. Manau, kad nusipelnome bronzos medalių, vienu metu šį sezoną jau buvome beveik mirę. Turėjome porą labai sudėtingų situacijų, bet radome būdų, kaip iš jų išlipti ir dabar esu labai laimingas ir didžiuojuosi komanda.“

Taip pat tai yra ketvirtasis sezonas iš eilės kai medalius išsidalina tos pačios trys ekipos – „7bet-Lietkabelis“, Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“.

Tuo metu Jonavos ekipa LKL medalių dar neturi, o ketvirtoji vieta – geriausias pasiekimas klubo istorijoje. „CBet“ aukščiausioje šalies lygoje debiutavo pernai.

„Reikia pasveikinti „7bet-Lietkabelį“, tai yra komanda, kuri žaidžia Europos taurėje visgi ir tikrai nusipelno didžiausių pagyrų, – spaudos konferenciją pradėjo Šeškus. – Mums su jais žaisti buvo sunku. Jie po ketvirtose ir penktose rungtynėse keitinėjo įvairias gynybos sistemas ir mums tikrai buvo labai sunku. Kažkur pataikydavome, kažkur nepataikydavome, bet tikrai noriu pasveikinti „7bet-Lietkabelį“ ir savo žaidėjams pasakyti ačiū. Man jau dabar eina šiurpuliukai, mes turėjome tokį sezoną, kad wow.“

Rezultatyvūs perdavimai 1

Šis susitikimas turėjo vykti Panevėžyje, tačiau dėl „Kalnapilio“ arenoje vykstančio tarptautinio badmintono turnyro buvo perkeltas į Šiaulių areną.

Nominalūs šeimininkai po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 5 taškais (17:22), tačiau antrajame asmeninį šou kurti pradėjo Jamelas Morrisas. Amerikietis ketvirtį pradėjo pelnydamas 11 taškų ir „7bet-Lietkabelio“ 5 taškų deficitą greitai pavertė 5 taškų pranašumu – 33:28.

Iš viso Morrisas per pirmąją pusę pelnė 14 taškų, o panevėžiečiai antrąjį kėlinį laimėjo 29:13 bei po 20 minučių buvo priekyje 46:35.

Po pertraukos jonaviečiai kelis kartus mėgino priartėti prie Nenado Čanako auklėtinių, tačiau „7bet-Lietkabelis“ į visus varžovų bandymus atsakydavo sėkmingomis atkarpomis.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Mantas Rubštavičius trimis baudų metimais suteikė panevėžiečiams rekordinį pranašumą – 72:56. Jėgų trūkusi „CBet“ rimčiau pasipriešinti nebesugebėjo.

Nesustabdomai rungtyniavęs Jamelas Morrisas per 28 minutes pelnė 27 taškus (4/7 dvit., 5/8 trit., 4/5 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, po 3 sykius prasižengė ir išprovokavo pražangą bei surinko 22 naudingumo balus.

Jonavos ekipos gretose išsiskyrė Jeffas Garrettas, kurio sąskaitoje per 33 minutes buvo 11 taškų (1/3 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliai, 1 asmeninė ir 3 išprovokuotos pražangos bei 18 naudingumo balų.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 27 (4/7 dvit., 5/8 trit.), Željko Šakičius 16 (2/3 trit., 5 atk. kam.), Kristianas Kullamae 9 (6 rez. perd.), Mantas Rubštavičius 8, Gabrielius Maldūnas 7.

„CBet“: Edvinas Šeškus 18 (4/8 trit.), Jeffas Garrettas (2/6 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Goranas Huskičius (4 rez. perd.) ir Aurimas Majauskas (5/8 dvit.) po 11, Glynnas Watsonas 10 (4 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 8 (2/7 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.).