Nuo 2018 m. lapkričio Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ treniruojantis Nenadas Čanakas virto į tokį žmogų, kokį matėme per Šarūno Jasikevičiaus erą prie Kauno „Žalgirio“ vairo.

Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ užbaigė dar vieną sėkmingą sezoną. Kyla klausimai – kur, kaip ir kada Aukštaitijos klubas užčiuopė medalių giją?

Fotogalerija

Nenado Čanako vadovaujamas „7bet-Lietkabelis“ lemiamose rungtynėse Šiauliuose 84:72 nugalėjo Jonavos „CBet“ bei uždarė bronzinę seriją 3-2.

Panevėžio klubas ketvirtą kartą paeiliui iškovojo LKL medalius. 2020 m. ir 2021 m. klubas pasiekė trečią vietą, o 2022 m. antrąsyk istorijoje pasidabino sidabro medaliais.

Šįsyk „7bet-Lietkabelis“ vėl nuraškė bronzą, bet ji ne ką mažiau saldi. Ypač po to, kai bronzinėje serijoje reikėjo atsitiesti iš 1-2 deficito prieš jonaviečius, kurie šį sezoną neatidavė nė vienų rungtynių už dyką.

Esminis serijos lūžis įvyko po trečiojo mačo, kai „7bet-Lietkabelis“ paskutiniame mače Panevėžyje sugėrė smūgį 63:82 bei užfiksavo LKL atkrintamųjų visų laikų antirekordą – 29 klaidos.

„Po rungtynių Panevėžyje gan atvirai pasikalbėjome, – pralaimėjimą trečiajame mače prisiminė Vytenis Lipkevičius. – Džiugu, kad dauguma žaidėjų nepriėmė asmeniškai to, ką norėjome pasakyti, o suprato esmę ir vyriškai sureagavo.

Ne problema pralaimėti Jonavai, nes tai yra gera komanda, bet aš manau, kad tose rungtynėse, kurias pralaimėdavome, matėsi, kad neatiduodame viso savęs.“

„Reikėjo suprasti, kad turime žaisti kartu, – pridėjo su BasketNews bendravęs Panevėžio ekipos gynėjas Jamelas Morrisas. – Visus savanaudiškus motyvus ir tikslus turėjome palikti, kad laimėtume. Europos taurėje laimėjome šešis kartus iš eilės, o reguliariojo sezono pabaigoje laimėjome dar septynis sykius paeiliui. Atrodė, kad turime gerą susižaidimą bei turime grįžti į tai. Galop parodėme, kad niekada nevėlu tai padaryti.“

Rungtynių žaidėjas
Jamel  Morris
EFF
22
Jamel Morris
Taškai 27
Taiklumas 9-15
Atkovoti kamuoliai 1
Rezultatyvūs perdavimai 1

Vienas iš kertinių dalykų, padėjęs „7bet-Lietkabeliui“ perlaužti seriją, buvo ir pačio Čanako supratimas, jog reikia pagaliau išsižadėti to, kas veikė jo žaidime nuo pat starto klube 2018 metais – step-out gynybos sistemos.

Panevėžiečiai po pakeitimų gynyboje suparalyžiavo jonaviečių puolimą, ką ir atspindėjo ketvirtasis ir penktasis mačai, kur „CBet“ atitinkamai pelnė 55 ir 72 taškus.

„Realiai jie visus ketverius metus žaidžia 90% susitarę pagal sistemą, – apie įvykusį pokytį varžovų žaidime kalbėjo „CBet“ vairininkas Virginijus Šeškus. – Mes tikrai buvome gerai pasiruošę, pirmas trejas rungtynes tikrai neblogai žaidėme. Tas ketvirtas mačas, kažkaip buvo mažai laiko pasiruošti, net neatėjo į galvą tie dalykai, kad gali kažką keisti. Galvojome, kad jie norės įrodyti, kad ta sistema veikia. Prigavo.“

„Tai mums tikrai padėjo, – pripažino Čanakas. – Iš pradžių gynėmės step-out gynyba, kurioje reikia būti labai energingiems, o mes tokie nebuvome. Pakeitėme gynybą ir tai veikė. Svarbiausia, kad laimėjome seriją ir iškovojome medalius.“

Šį sezoną „7bet-Lietkabelis“ vėl keliavo iki Europos taurės aštuntfinalio, laimėjo trečią vietą KMT bei sezoną vainikavo LKL bronza.

Nors aikštėje laksto žaidėjai ir jie susižeria didžiąją dalį nuopelnų, tačiau absoliučiai visi „7bet-Lietkabelio“ nariai pasakytų, jog tai yra komandinis įdirbis. Ne išimtis ir Morrisas.

„Profesionalumas ir aukštas lygis, – apie „7bet-Lietkabelio“ organizaciją kalbėjo 30-metis amerikietis. – Nesitikėjau tokių dalykų, kuriuos čia radau. Visi su tavimi sveikinasi, krepšinis čia labai mylimas. Visada jauti meilę ir artumą, kas verčia tave dar labiau stengtis. Net negaliu išreikšti, kiek daug klubas man davė. Tiesiog norėjau atiduoti kuo daugiau dėl to, ką jie man suteikė.

Galima paminėti fizinio rengimo trenerį Darių (Aučyną), kineziterapeutus Ramūną (Širvinską) ir Matą (Šimonį), fotografę Indrę (Cibulskaitę), projektų vadovę Lauritą (Ruplytę), direktorių Martyną (Purlį), ypač trenerį... visiems jiems norėjau parodyti pagarbą. Tai yra labiausiai profesionali vieta, kurioje buvau. Man labai patinka čia būti. Fanai buvo geriausi, kokius sutikau per karjerą.“

Tačiau kartu viskas labai stipriai atsiremia ir į vieną žmogų – Čanaką. Reikia pripažinti, jog per savo buvimą klube jis tapo tarsi Panevėžio Šarūnu Jasikevičiumi: fanai jį nepaprastai myli, pas jį buvę žaidėjai kelia sparnus į aukštesnį lygį bei gauna geresnius kontraktus.

Nuo serbo atvykimo 2018 m. lapkritį „7bet-Lietkabelio“ istorija pasipildė 9 įrašais: trečios (2019, 2020, 2023 m.) ir antros (2021, 2022 m.) vietos KMT, trečios (2020, 2021, 2023 m.) ir antra (2022 m.) vieta LKL.

„Nuo pat pradžių sakiau, kad tai yra vienas geriausių trenerių Europoje, – Čanaką liaupsino Morrisas. – Jis geba išgauti kovingumą bei kartu gali suprasti žaidėjo mentalitetą. Jis nespaudžia tavęs, jei jaučia, kad kažko negali padaryti bei bus atviras su tavimi.

Dažniausiai treneriai iš Balkanų yra griežti. Čanakas yra griežtas, bet ir geras žmogus, žaidėjų treneris, nes pats buvo žaidėju. Jis mirs ir gyvens su savo žaidėjas, o tai pamatysi retai. Nepaisant to, kad buvo prastų atkarpų, kad pralaiminėjome, jis vis tiek tikėjo, jog esame geriausia LKL komanda. Jis tikėjo, kad galime Europos taurėje keliauti toli. Norisi žaisti pas tokį trenerį ir aš pas jį žaisčiau bet kada.“

„Treneris yra pagrindinė figūra, – nesismulkino Lipkevičius. – Jis čia sukūrė visą administraciją, asistentus, viską. Aišku, nereikia pamiršti ir manęs su Gabu (Maldūnu). Mes jau susigrojome, nustatėme toną ir taisykles, kurias atėję žaidėjai žino ir mato. Buvo geras bendras įdirbis tiek administracijos, tiek trenerių štabo. Daug žaidėjų keitėsi, bet dvasia ir stilius liko tas pats. Reikia pasidžiaugti.“

Pats Čanakas apie savo ateitį kol kas kalba miglotai, tačiau patikino, jog sprendimo priėmimas neužtruks.

„Dabar pašvęskime, ne laikas apie tai šnekėti dabar. Viską greitai sužinosime. Pasikalbėsiu su Martynu ir žinosime, bet prašau, neklauskite to manęs dabar, leiskite pašvęsti“, – sakė treneris.

Akivaizdu, jog su Čanaku šis klubas kiekvienais metais arba pasiekia, arba yra arti savo galimybių ribų. Tačiau organizacijos ūgtelėjimas visuose aspektuose yra labai ryškus, o tai palieka vilties, kad Panevėžio klubas dar gali nustebinti.

Ką gali dar pasiekti šis klubas su labai ribotu biudžetu, tačiau puikia organizacija ir atsidavusiais žmonėmis?

„Aš manau, kad tai gali būti čempioniška LKL komanda, – teigė Morrisas. – Net ir pusfinalyje su „Žalgiriu“ mes turėjome trejas įtemptas rungtynes, nors pralaimėjome 1-3. Lubos yra tiek aukštos, kiek „7bet-Lietkabelis“ pats nori. Lipkevičius yra puikus kapitonas, Maldūnas yra puikus vyrukas. Lipdant komandą aplink šiuos vyrukus, galima pridėti dar kelis veidus bei toliau varžytis dėl trofėjaus bei gero pasirodymo Europos taurėje.“

„Praeitais metais parodėme, ką galima pasiekti, – teigė Lipkevičius. – Aš galiu pasakyti, kad man labai patinka, jog tiek visos komandos, tiek jūs (aut. past. žurnalistai) kiekvieną sezoną iš mūsų reikalaujate daug. Tai reiškia, kad mes užsitarnavome požiūrį – mes jūsų nebestebiname. Kai treneris atėjo, jis mums įskiepijo, jog prieš bet ką galime žaisti. Galime pralaimėti, bet negalime pasiduoti. Sakoma, kad dangus yra riba.“

Dabar „7bet-Lietkabelis“ kibs prie sudėties formavimo darbų. Šiuo metu klubo sudėtyje yra 4 žaidėjai: Mantas Rubštavičius, Vytenis Lipkevičius, Željko Šakičius ir Gabrielius Maldūnas.

Labai realu, jog komandoje neliks Rubštavičiaus. BasketNews žurnalistas Donatas Urbonas skelbė, jog gynėjo karjera krypsta į Australijos lygą, kur jis gali prisijungti prie „New Zealand Breakers“.

 

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

Pozicija Žaidėjas Kontraktas
SG Mantas Rubštavičius Iki 2023 m. +1
SF Vytenis Lipkevičius Iki 2024 m.
PF Željko Šakičius Iki 2023 m. +1
C Gabrielius Maldūnas Iki 2024 m.
Treneris  
Sutartys
baigėsi:
Nenadas Čanakas, Jamelas Morrisas, Gyorgy Golomanas, Nikola Popovičius, Gediminas Orelikas, Paulius Murauskas (negrįš), Kristianas Kullamae, Grantas Vasiliauskas, Jordenas Duffy
Domina: Nenadas Čanakas, Gediminas Orelikas, Danielius Lavrinovičius, Nikola Popovičius

2018 m. Panevėžio komandą papildęs Lipkevičius atskleidė, jog pats aktyviai įsitraukia į vasaros darbus.

„Faktas, ypač su lietuviais, – apie pagalbą renkant komandą sakė Lipkevičius. – Tenka ir paskambinti, ir pasakyti, kas čia bus, ką gausi, kaip būsi priimtas. Jaučiasi tas tiek iš manęs, tiek iš Gabo. Jaučiame, kad esame trenerio dešiniosios rankos. Stengiamės padėti, jei paprašytų.“

Nors išlaikyti dalį sudėties bus gana sunku, tačiau džiugina, jog ir tarp legionierių neatmetamas pasilikimo variantas.

„Esu dėkingas už šiuos metus ir tai, kas per juos nutiko, – kalbėjo Morrisas. – Situaciją vertinsiu diena iš dienos, gerai pailsėsiu. Jei galimybė likti bus, tai tikrai su agentu jos neatmestume. Kaip ir sakiau, myliu „7bet-Lietkabelį“, dalelė klubo yra manyje. Pamatysime, kas nutiks, esu atviras visiems pasiūlymams.“

Komentarai:
Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Panevėžio 7bet-Lietkabelis
Jonavos CBet
48%
27/56
Metimai iš žaidimo
42%
25/60
39
Atkovoti kamuoliai
25
15
Rezultatyvūs perdavimai
21
5
Perimti kamuoliai
8
13
Prarasti kamuoliai
7
36%
9/25
Tritaškiai
33%
9/27

Rungtynių žaidėjai

Jamel  Morris
27 PTS
9/15 FG
4/5 FT
Edvinas  Šeškus
18 PTS
7/12 FG
0/0 FT
Gyorgy  Goloman
7 REB
4 DREB
3 OREB
Jeff  Garrett
4 REB
4 DREB
0 OREB
Kristian  Kullamae
6 AS
2 TO
31 MIN
Jeff  Garrett
5 AS
0 TO
33 MIN
Jamel  Morris
22 EFF
57% 2P%
63% 3P%
Jeff  Garrett
18 EFF
33% 2P%
33% 3P%