Kazys Maksvytis mano, jog Ignas Brazdeikis šią vasarą dairysis į NBA. Taip pat jis kalbėjo apie sunkų sezoną, kurio metu turėdavo pykčio žurnalistams, didžiulį dėmesį ir laukiančias atostogas.

Nuotr.: LKL
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: LKL
Nuotr.: LKL

Pirmą kartą LKL čempionu tapęs Kazys Maksvytis pažvelgė į laukiančius komandos komplektacijos darbus bei įvertino pirmąjį sezoną Kauno „Žalgiryje“.

Fotogalerija

Žalgiriečiai šeštadienį namuose 97:87 palaužė Vilniaus „Rytą“ ir finalo serijoje triumfavo 3-2.

„Sveikinu visus „Žalgirio“ fanus, komandą, administraciją su pergale, – sakė Maksvytis. – Ta pergalė dar saldesnė, nes iškovota geroje kovoje.

Reikia pagirti ir savo oponentus. Kolega Giedrius Žibėnas su savo žaidėjais ir štabu tikrai davė gerą kovą. Mes buvome šiek tiek pasėdę, bet laikėmės, kovėmės iš paskutiniųjų, nors nebuvome tokie šviežūs, kokie buvome sezono viduryje. Tačiau valios ir žiūrovų pastangomis apgynėme Kauno tvirtovę ir pasiekėme pergalę.“

„Žalgiris“ po metų pertraukos vėl sėdi LKL soste. Taip pat sezonas paženklintas patekimu į Eurolygos atkrintamąsias ir KMT titulu.

„Labai sunkūs metai, – sezoną vertino Maksvytis. – Visi klausia apie krūvius, kuriuos tenka patirti tiek Lietuvos rinktinėje, tiek „Žalgiryje“. Galiu pasakyti, kad „Žalgiryje“ tie krūviai yra didesni, ypatingai sunku yra su emociniais krūviais. Tavo kiekvienas rungtynes, kiekvieną veiksmą analizuoja. Dėmesys paprastame gyvenime... kartais nusibosdavo žiūrėti į savo veidą per žinias.“

Taip pat žaliai baltų vairininkas nurodė gaires, kurių „Žalgiris“ ieškos, burdamas kito sezono komandą.

„Manau, kad gynyboje mes esame pakankamai tvirti. Šiek tiek reikia pridėti kūrybos ir kad galėtume išplėsti aikštelę su metikais“, – sakė Maksvytis.

Rungtynių žaidėjas
Isaiah  Taylor
EFF
31
Isaiah Taylor
Taškai 32
Taiklumas 11-18
Atkovoti kamuoliai 5
Rezultatyvūs perdavimai 0

– Tai jūsų pirmasis LKL titulas per tris finalus. Kiek malonu jį iškovoti?
– Bandymų buvo daugiau, tik finalas trečias (šypsosi). Būdavo labai sunku laukti, kai varžovai švenčia, o tu dar turi nueiti į konferenciją.

Dabar kitoks šiek tiek jausmas, kai tas laukimas neprailgo. Link to ėjau, krepšinyje pradėjau treniruoti nuo 2000 metų. Dvidešimtkeli sunkaus darbo ir pagaliau Lietuvoje pirmas.

– Ar Isaiah Taylorą antroje pusėje 11 minučių ant suolo laikėte, kad užkrautumėte jį pabaigai?
– Kai jis vienu metu išėjo, tai šiek tiek perlaikė kamuolį. Mes be jo grįžome į rungtynes, o tada jis išėjo ir uždėjo paskutinį akcentą. Mačiau, kad jis daug taškų pelnė bei parodė, kad turi charakterį, gali žaisti tokias lemiamas rungtynes.

– Ar jis padėjo tašką finalo MVP diskusijoje?
– Pažiūrėsime, ką išrinks: yra Tayloras, Butkevičius ir Ulanovas. Sulauksime.

– Pirmieji jūsų metai „Žalgiryje“ nuo pradžios iki galo. Ką davė tie metai?
– Labai sunkūs metai. Visi klausia apie krūvius, kuriuos tenka patirti tiek Lietuvos rinktinėje, tiek „Žalgiryje“. Galiu pasakyti, kad „Žalgiryje“ tie krūviai yra didesni, ypatingai sunku yra su emociniais krūviais. Tavo kiekvienas rungtynes, kiekvieną veiksmą analizuoja. Dėmesys paprastame gyvenime... kartais nusibosdavo žiūrėti į savo veidą per žinias.

Pažymius rašo, vertina. Kartais ir supykdavome ant jų. Atrodo, neturi krepšinio išsilavinimo, kiti net neturi žurnalistinio išsilavinimo, bet sėdi ir rašo treneriams ar kažkam kitam pažymius. Tačiau turi tą praeiti, turi užsiauginti skūrą. Kaip ir sakiau, komanda šiek tiek pasėdo, bet žaidėme iki galo. Buvo daug netekčių, buvo besikeičiančios situacijos.

Toje pačioje finalo serijoje, nes nebuvo aišku, ar šiandien Arnas (Butkevičius) žais. Jeigu matėte, jis vėlavo, pradėjo jausti kojos skausmus. Nebuvo aišku dėl Rolando (Šmito), bet jis grįžo ir davė gerą impulsą. Sunkus sezonas su įtampa iki pat galo. Įgavau patirties, užsiauginau skūrą, bet nervų kainavo nemažai.

– Kokį pažymį parašytumėte komandai už visą sezoną?
– Nedaug trūko ir tas pažymys būtų blogas. Kiti gal labiau vertins. Norėjosi geriau Eurolygos atkrintamosiose patriukšmauti, tikrai nebuvome geriausios savo formos, nesužaidėme geriausių savo rungtynių.

LKL atkrintamosiose mes buvome išsisėmę per ilgą sezoną. Sakyčiau, kad antra sezono pusė šiek tiek prastesnė už pirmą, bet geras įvertinimas.

– Ar Isaiah Tayloras stipriai pasikėlė vertę dėl pasilikimo komandoje kitam sezonui?
– Su juo diskusijos dėl žaidimo nebuvo. Buvo diskusijos dėl pasikartojančių traumų. Kad jis gali įmesti daug taškų – jau prieš tai sakiau, kad Ispanijoje jis buvo rezultatyviausių lentelės viršuje. Jis turi tą gebėjimą.

– „Žalgiris“ išgyveno Keenano Evanso, Isaiah Tayloro traumas. Ar nepagalvojate, ką galėjo ši komanda nuveikti, jei viskas būtų sukritę į savo vietas?
– Be abejo, kalbant vien apie rezultatą, tai galėjome daugiau nuveikti Eurolygoje. Tiek KMT, tiek LKL braškančiai pasiėmėme pergales, išsikovojome sunkiu darbu.

Be abejo, man kaip treneriui norėjosi lengvesnės duonos. Visi norėjo 3-0 ir atostogų, bet „Rytas“ žaidė gerai. Rizikavo, atidavinėjo mums tolimus metimus, išmušinėjo iš derinių. Rezultatas geras, bet norėjosi dar daugiau išspausti.

– Kurie žaidėjai dėjo didžiausią žingsnį į priekį?
– Tiek ir Iggy, tiek Isaiah, tiek Kevarriusas... žaidė vidutiniokų komandoje, neturėjo atkrintamųjų patirties ar lyderio vaidmens. Rolands dėjo nemažą žingsnį. Arnas darė tą, ką tikėjausi. Edgaras tą, ką tikėjausi. Laurynas ir Tomas – tą, ką tikėjausi. Lukas – atkarpų žaidėjas, kuris gali nulemti rungtynes, to ir tikėjomės. Sunku išskirti kažką.

– Lukas Lekavičius sakė, jog asmeniškai sezonas jam buvo prastas. Kaip jūs vertinate jo sezoną? Kaip įvyko jį įpaišyti į savo žaidimo planą? Kaip matote bendrą ateitį?
– Matome šviesią ateitį. Lukas blogai žaisdavo prie kai kurių gynybų, prie kai kurių gynybų atsiskleisdavo geriau. Manau, kad jis per daug savikritiškas. Neturėjo puikaus sezono, bet turėjo gerą sezoną. Svarbu, kad komanda viską laimėjo, o jis darė savo darbą.

– Ar komanda stipriai keisis kitame sezone?
– Jeigu mums pavyks su pirmomis opcijomis ir branduolio išlaikymu, tai pasikeitimų gali būti nedaug. Priklausys kaip vyks likusios derybos.

– Kaip manote, kur linksta Igno Brazdeikio širdis? Ar norėtumėte jį matyti ir kitame sezone?
– Manau, kad jo širdis linksta į NBA. Duok Dieve, kad jis ten patektų. Jeigu ten nepateks, tai dideli šansai, kad liks „Žalgiryje“.

Banguotas žaidėjas, buvo visko, bet kita mokykla, kita koncepcija. Jis irgi įgavo patirtį, kitais metais jis irgi bus kitoks – manau, kad geresnis.

– Ar yra žaidimo sričių ar pozicijų, kurias norėtumėte pastiprinti?
– Mes norime išlaikyti tokią pačią gynybos koncepciją, šiek tiek prisidėti metančių, aikštelę išplečiančių žaidėjų. Taip pat kuriančių. Dar orientuosimės į tai, kad būtų metantis įžaidėjas, kad būtų metantis ir tuo pačiu kūrėjas. Dabar yra įprasta ne su vienu, ne su dviem, o kartais su trimis, kaip žaidžia „Anadolu Efes“. Manau, kad gynyboje mes esame pakankamai tvirti. Šiek tiek reikia pridėti kūrybos ir kad galėtume išplėsti aikštelę su metikais.

– Kaip atrodys jūsų poilsis iki rinktinės ir kaip atrodys komplektavimo darbai „Žalgiryje“?
– Vasara man bus kaip niekada ilga – 5 savaitės poilsio. Aišku, 5 savaičių nepavyks, nes yra „Žalgirio“ komplektacijos darbai, rinktinės sprendžiami klausimai. Tačiau 5 savaitės yra nemažai.

Praėjusiais metais turėjome dvi savaites. Pirmadienį turime susirinkimą dėl „Žalgirio“ komplektacijos užbaigimo ir dėl rinktinės paskutinių klaustukų. Tada išeinu atostogų.

– Pasiruošimo planas keisis ar toliau jį patikėsite Gintarui Krapikui?
– Toliau bus tas pats: aš dirbsiu su rinktine, išskyrus langus. Pasiruošimui vadovaus Krapikas ir (Tautvydas) Sabonis.

– Matydamas, kaip strigote LKL atkrintamosiose, ar išmokote kažkokią pamoką, ką kitais metais po Eurolygos darytumėte kitaip?
– Sezonas ilgas, nedėti koncentracijos į sezono pradžią, gal net vėlinti pasiruošimą. Bijau suklysti, bet sužaidėme gal 92 rungtynes. Yra žaidėjai, kurie buvo nuo pat sezono pradžios: Ulanovas, legionieriai ir kiti. Čia yra didesni nei NBA krūviai.

– Kokia būtų jūsų žinutė fanams?
– Pirmą kartą esu tokioje situacijoje, kai net išvykose toks didelis palaikymas, toks dėmesys. Iš vienos pusės, jis įpareigoja, kad nenuleistume rankų, kovotume. Kartais net nesmagu pralaimėti. Jeigu šiandien būtų tekę pralaimėti prie tokio fanų palaikymo...

Manau, kad fanai mus užkūrė ne vieną kartą. Komandai gerai, kad mus palaikė morališkai, emociškai. Klubui gerai, nes bilietus išpirko. Su tokiu fanų palaikymų ir baze... žiūrėkime į tendencijas Europos krepšinyje: „Partizan“ ir „Maccabi“ turi dideles fanų bazes ir toli eina.

– LKL nebuvo pilnos „Žalgirio“ arenos 10 metų. Galbūt vertėtų pagalvoti apie seriją iki keturių pergalių? Ar nuo tokios minties pykina?
– Dabar tai pykina (šypsosi). Sužaidėme apie 93 rungtynes. Dabar atrodo gerai, jums gal norėtųsi daugiau. Dabar 3-2, gal Vilniuje būtų 3-3.

Labai gaila buvo ketvirtųjų rungtynių, žaidėme gerai, paleidome antrą pusę. Rungtynių gale turėjome persvarą, kurios nesukontroliavome. Pralaimint tokias rungtynes, gali ir visas čempionatas nuplaukti. Tačiau savo fanų dėka grįžome į Kauną ir apgynėme savo tvirtovę.

– Iš esmės, sakote, kad skirtumas tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“ nėra 10 taškų. Tiesiog jūsų komanda nebuvo tokia, kokia galėtų būti?
– Kažkiek. „Rytas“ mus įstūmė į tą padėtį, bet manau, kad ir mes nebuvome savo geriausia versija. Tačiau kabinomės, valios pastangomis išsitraukėme pergalę.

– Marcusas Fosteris vėl kišosi į jūsų pasitarimą. Ar norėjosi jį papurtyti?
– Daug buvo norų, bet esu vyriausiasis treneris, esu po padidinamuoju stiklu (šypsosi). Turiu valdyti savo emocijas.

Reikia atiduoti duoklę ir Fosteriui. Kad ir kiek „Žalgirio“ fanai gali jo nemylėti, bet jis tempė paskui save komandą. Kažkiek provokavo, bet tuo pačiu ir žaidė provokuodamas. Jis tame gerai jaučiasi. Tai buvo viena priežasčių, kodėl „Rytas“ šiemet buvo taip arti.

Tayloro komentaras:

Ulanovo komentaras:

Butkevičiaus komentaras:

Žibėno komentaras:

Normanto komentaras:

Komentarai:
Kas čia suprasti dėl Pirmadienio? Tipo pirmadienį bus aišku dėl komplektacijos?
2023-06-10
+5
Atsakyti
greiciausiai aptars kandidatu sarasus kurie jau yra. susides galutinai pirmas, antras, trecias opcijas ir paskui jau bus kitu darbas tuos zaidejus pasirasyti. man idomiau del pazymiu. kazin cia akmuo i bn ar k.net darza? kiek pastebedavau tie pazymiai budavo panasus abiejuose portaluose.
2023-06-10
+9
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Kauno Žalgiris
Vilniaus Rytas
49%
28/57
Metimai iš žaidimo
45%
26/58
32
Atkovoti kamuoliai
33
12
Rezultatyvūs perdavimai
16
5
Perimti kamuoliai
6
89%
32/36
Baudų metimai
81%
25/31
38%
9/24
Tritaškiai
37%
10/27

Rungtynių žaidėjai

Isaiah  Taylor
32 PTS
11/18 FG
10/11 FT
Kendale  McCullum
20 PTS
6/11 FG
7/8 FT
Isaiah  Taylor
5 REB
5 DREB
0 OREB
Marcus  Foster
7 REB
6 DREB
1 OREB
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
3 AS
Marcus  Foster
6 AS
2 TO
31 MIN
Isaiah  Taylor
31 EFF
69% 2P%
0% 3P%
Kendale  McCullum
23 EFF
63% 2P%
33% 3P%