Gediminas Orelikas pelnė 30 taškų ir užfiksavo karjeros rezultatyvumo rekordą, o jo vedamas „7bet-Lietkabelis“ 95:92 palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Nuotr.: LKL
Nuotr. LKL

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-1) turėjo gerokai pavargti, tačiau vedinas Gedimino Oreliko sugebėjo pasiekti pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šiame sezone. Roberto Štelmaherio auklėtiniai namuose 95:92 (24:25, 25:20, 20:19, 26:28) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0-2).

Nesustabdomai rungtyniavęs Orelikas per 29 minutes surinko 30 taškų (5/7 dvit., 5/8 trit., 5/6 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, klaidą ir 38 naudingumo balus.

Tai – puolėjo rezultatyvumo rekordas LKL. 2011-aisiais jis buvo sumetęs 29 taškus į Alytaus „Dzūkijos“ krepšį.

Tai buvo pirmoji Štelmaherio pergalė oficialiame mače prie Panevėžio klubo vairo. Tuo metu Aurimas Jasilionis su Pasvalio ekipa pergalės skonio dar nepajautė.

Panevėžiečiai šiame mače vertėsi be traumuoto Dovio Bičkauskio, Pasvalio ekipai nepadėjo Artis Ate, o dėl pražangų rungtynių nebaigė ir Simas Jarumbauskas bei Brandonas Tabbas.

Pirmoji rungtynių pusė klostėsi atkakliai, nė viena ekipa nesugebėjo įgyti apčiuopiamesnės persvaros, o į ilgąją pertrauką komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 49:45.

Trečiąjį ketvirtį „7bet-Lietkabelis“ pradėjo spurtu 13:5 ir pirmą kartą susitikime įgijo dviženklį pranašumą (61:50). Visgi pasvaliečiai baltos vėliavos kelti neskubėjo ir iki lemiamo kėlinio deficitą sumažino iki 5 taškų – 64:69.

Šeštadienį Štelmaherio vyrai namuose priims Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ krepšininkus. Tuo metu pasvaliečiai sekmadienį keliaus į Kauną, kur susitiks su vietos „Žalgiriu“.

Po Martyno Arlausko dėjimo likus kiek mažiau nei 9 min. iki mačo pabaigos svečiai atsilikinėjo 4 taškais (68:72), tačiau Panevėžio ekipa tuomet spurtavo 9:2 ir vėl nutolo dviženkliu pranašumu – 81:70.

Pasvaliečiai likus 2 minutėms dar buvo priartėję iki 4 taškų (84:88), tačiau perlaužti mačo eigos nesugebėjo.

Pirmajame mače su Klaipėdos „Neptūnu“ nuo suolo nepakilęs Liutauras Lelevičius šįkart rungtynes pradėjo starto penkete. Kauno „Žalgirio“ talento sąskaitoje per 16 minučių buvo 2 taškai (0/1 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 3 pražangos ir 3 naudingumo balai.

Pasvalio ekipos gretose išsiskyrė Jordanas Watsonas, kuris per 33 minutes pelnė 21 tašką (7/10 dvit., 1/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, išdalijo 8 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 30 (5/7 dvit., 5/8 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 38 naud.), Paulius Valinskas 21 (5/6 dvit., 3/3 trit., 5 rez. perd., 29 naud.), Gabrielius Maldūnas (6/9 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.) ir Nikola Popovičius (4/6 dvit.) po 12.

„Pieno žvaigždės“: Jordanas Watsonas 21 (7/10 dvit., 1/6 trit., 8 rez. perd., 30 naud.), Brandonas Tabbas (5/9 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld.) ir Martynas Arlauskas (5/8 dvit., 2/4 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.) po 17, Simas Jarumbauskas 12 (4/5 dvit., 4 rez. perd., 5 kld.), Deante Johnsonas 11 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), Kadeemas Jackas 9 (4/9 dvit., 5 atk. kam.).