Argentinoje vykstančiame Pasaulio jaunimo (gim. 1984 m. ir vėliau) čempionate net dvejose iš keturių ketvirtfinalio dvikovų nugalėtojui išaiškinti prireikė 45 minučių. Iš tolimesnės kovos pasitraukė favoritais laikyti JAV krepšininkai.

JAV rinktinės fiasko

Penkias pergales iš eilės grupės turnyre iškovoję amerikiečiai buvo laikomi turnyro favoritais, tačiau per didelė arogancija dar kartą juos nubaudė. JAV krepšininkai po pratęsimo 90:93 (23:27, 18:19, 23:17, 18:19, 8:11) pralaimėjo bendraamžiams iš Kanados.

Prieš dvikovą JAV rinktinės treneriai teigia nenagrinėję kanadiečių žaidimo, kadangi nematė nė vienerių jų rungtynių. Matyt per didelis pasitikėjimas savo jėgomis darsyk pakišo koją amerikiečiams...

Amerikiečiai nesugebėjo sustabdyti Kanados komandos lyderio L.Kendall'o pelniusio 40 taškų ir atkovojusio 12 kamuolių
Patyrę nesėkmę amerikiečiai nebepateko į finalinį ketvertą ir dėl medalių nekovos.

„Pagrindinis dalykas, kurį nuvertinome, tai buvo jų gynyba. Kanadiečiai tikrai puikiai gynėsi, visi atidavė savo širdį“, – po mačo sakė JAV rinktinės treneris Philas Martellis.

Pagrindinis kanadiečių pergalės kalvis buvo 21 metų 204 cm ūgio Levonas Kendallas, kuris per 42 minutes pelnė net 40 taškų ir po krepšiais atkovojo 12 kamuolių.

Pastarasis žaidėjas paskutinę ketvirto kėlinio minutę pelnė 4 taškus ir padėjo išlyginti rezultatą (82:82).

Pratęsime kanadiečiai buvo įgiję net 7 taškų persvarą (92:85), tačiau sėkmingai atakuodami amerikiečiai sugebėjo pasivyti varžovus – 92:90. Kanados krepšininkui pataikius vieną baudos metimą iš dviejų JAV rinktinė dar gavo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau Justino Gray tritaškis aidint finalinei sirenai skriejo pro šalį.

Kanada: Levonas Kendallas 40 taškų (14/20 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 6/12 baudos, 12 atk. kam., 3 rez. perd.), Vladimiras Kuljaninas 12 (6 atk. kam.), Aaronas Doornekampas (9 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Makakas Kou po 10.

JAV: Allanas Ray‘us 16 taškų, Jonathanas Clay‘us Redick‘as 14, Tajus Allenas Gray‘us ir Justinas Eugene Gray‘us po 13.

Australai išsigelbėjo po pratęsimo

A grupės nugalėtojai tik po pratęsimo sugebėjo įveikti ketvirtą B grupės ekipą. Vieni čempionato favoritų, Australijos krepšininkai 89:80 (21:19,  13:19,  18:13,  17:18,  20:11) nugalėjo slovėnus ir pateko į pusfinalį, kur varžysis su Lietuvos krepšininkais.

Slovėnam sunkiai sekėsi stabdyti vieną Australijos komandos lyderių Aleksandrą Maričių
Nuotr. FIBA
Slovėnai, nors ir turėdami trumpesni atsarginių žaidėjų suolelį, visą dvikovą neleido favoritams nutolti. Pratęsimą jų komandai išplėšė Ziza Zagorcas, likus žaisti 4 sekundes pataikęs abu baudos metimus.

Per papildomas 5 minutes aikštėje jau dominavo Okeanijos atstovai. Jie surinko 20 taškų ir nušlavė slovėnų pastangas. Tai buvo jau trečios rungtynės, kai australai laimi paskutinėmis sekundėmis.

„Kol kas nenoriu galvoti apie artėjančias rungtynes, – sakė Australijos rinktinės treneris Guy Mohillo. – Dabar noriu tik kartu su žaidėjais džiaugtis pergale“.

Australija: Aleksandras Maričius 21 taškas, Stevenas Markovičius ir Bradas Newley po 14.

Slovėnija: Saša Zagoracas 25, Domenas Lorbekas 20, Ziga Zagorcas 19.

Graikai neturėjo problemų su Puerto Riku

Graikas K.Vasileiadis yra vienas geriausių šio čempionato žaidėjų
Nuotr. FIBA
Lengviausiai į pusfinalį pateko Graikijos rinktinė. Antrą vietą A grupėje užėmusi ekipa 88:63 (24:8,  21:18,  17:25,  26:12) sutriuškino Puerto Riką ir pusfinalyje kovos su Kanados jaunimo rinktine.

„Mes jau žinome Kanados žaidimą ir manau, kad tai bus puikus mačas“, – sakė graikų treneris Manos Manouselis. Graikai su Kanados rinktine buvo susitikę grupės turnyre ir tada pergalę rezultatu 62:53 šventė europiečiai.

Graikija: Konstantinos Vasileiadis 27 taškai, Loukas Mavrokefalidis 18, Panagiotis Vasilopoulos 13.

Puerto Rikas: Jose Juanas Barea Mora 17, Jesus Vardejo Santana 15, Alexanderis Galindo Rodriguezas 12, Peteris Johnas Ramosas 11 (15 atk. kam.).

Dėl 9-12 vietų:

Izraelis - Kinija 95:74

2005-08-13 13:34
taip ir reikia amerikonams, must juos kaip obuolius arogantiskus, tik gaila kad ne mes juos eliminavom
2005-08-13 12:43
nu JAV cia tai suklupo sencacingai, recpect Canada
2005-08-13 10:53
(ce kaip tas is Simpsonu sako) Cha Cha :P
2005-08-13 09:56
MVai australai tikrai nera labai stipresni uz lietuvius... mes busim bent jau antri!
2005-08-13 09:31
trecia vieta bus, ne daugiau... finalas australija graikija ir australai cempionai...
2005-08-13 09:01
Kanada suzaide gywenimo rungtynes, cia panasiai kaip kokie LTU - LAT '01 EC, arba su italais semifinal '04... Nu bet ka, as tik dziaugiuos :) O lietuviams sekmes! Gal pagaliau sia wasara bent is trecios rinktines gausim auksa :) nors but pasauly tarp 4 stipriausiu antra champ'a is eiles - super! go LTU! ;]
2005-08-13 04:55
Sunesiojo lietuviai Argentina 76-63. 2 ir 3 kelinukus prastai suzaide, bet 4-ame sutriuskino: 14-9, 13-20, 17-21, 32-13!
2005-08-13 02:36
Kenguros per dideli varga aplose slovenus. Ko gero ne tokie australai baisus, kaip atrode po pogrupio rungtyniu.
2005-08-13 00:10
va cia tai jega o mums kas tik Argentina ir Argentina yra sansas cha bet reik praeit nors manau busim sesti, kad tik taip neatsitiktu tfu , tfu per peti!
2005-08-13 00:09
Lyg ir juoktis norėtųsi, bet kartu ir apmaudoka, nes lietuviai negalės atkeršyt amerikonam. Jei žinoma laimės šianakt. Be to, pagal šias ir graikų-puertoriečių rungtynes, susidaro įspūdis, jog A grupė stipresnė už B. Tai galėtų būti pavojaus signalas lietuviams

Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10