Lietuvos rinktinė pergalingai pradėjo savaitgalį Vengrijoje. Šeštadienį Debrecene pirmose draugiškose rungtynėse lietuviai 79:68 įveikė Vengrijos rinktinę, pranešė rinktine.lt

Rezultatyviausiai Lietuvos ekipoje žaidė Dainius Šalenga (19 tšk.) ir Ramūnas Šiškauskas (14), vengrams daugiausiai pelnė Kornelis Davidas (19) ir Robertas Gulyasas (16).

Vengrijos ekipai šios rungtynės buvo vienas iš paskutiniųjų pasiruošimo etapų - antroje rugpjūčio pusėje ji pradės atrankos varžybas dėl paskutinio kelialapio į 2005 m. Europos čempionatą. Lietuvos rinktinėje Vengrijoje buvo devyni žaidėjai – namuose liko Arvydas Macijauskas ir Simonas Serapinas.

Nesustabdė K.Davido

Vengrų rinktinės lyderis Kornelis Davidas daugumai Lietuvos ekipos žaidėjų buvo neblogai pažįstamas nuo tada, kai rungtyniavo Kauno “Žalgiryje”. Tačiau pirmajame kėlinyje šios žinios nepadėjo – K.Davido stabdyti nesisekė nė vienam svečių ekipos žaidėjui. Per pirmąsias dešimt minučių varžovų lyderis surinko 13 taškų. Būtent jo aktyvus žaidimas leido vengrams laimėti pirmąją atkarpą 20:15. Vengrai gynėsi kietai ir kibiai, gana dažnai versdami klysti Lietuvos ekipos krepšininkus, kurie pirmajame kėlinyje prarado keturis kamuolius.

Antrajame ketvirtyje svečiai prisitaikė prie agresyvoko krepšinio stiliaus, pagerino gynybą, ir 12-ą minutę Darjušas Lavrinovičius pirmą kartą persvėrė rezultatą lietuvių naudai (22:21).

Tačiau vengrai į tai atsakė trimis greitomis kontraatakomis ir įpusėjus kėliniui A.Sireika vėl priverstas imti minutės pertraukėlę – šeimininkai pirmauja 32:25. Po jos – du Dainiaus Šalengos tritaškiai ir pauzės prašo jau vengrų treneris (31:34). Tai nepadeda – R.Javtokas dėjimu išveda į priekį Lietuvos rinktinę (36:34). Po dviejų kėlinių jau pirmauja lietuviai – 40:34

Antroje pusėje – lietuvių persvara

Per pertrauką treneriui A.Sireikai dar kartą akcentavus greitą žaidimą, antroje pusėje lietuviai stengėsi palaikyti dar didesnę spartą. Vengrų taktinis modelis nepakito : labiausiai buvo stengiamasi išnaudoti priekinę liniją – K.Davidą ir R.Gulyasą. Tačiau iniciatyva priklausė lietuviams, kurie visą laiką pirmavo 5-8 taškais.

Ketvirtajame kėlinyje pradėjo ryškėti, kad vengrams lietuvių tempas per didelis. Po R.Šiškausko dėjimo 32 min. Lietuva priekyje jau 68:54, finalinė sirena fiksuoja svečių pergalę 14 taškų skirtumu.

Rungtynes 8 000 žiūrovų talpinančioje Debreceno krepšinio arenoje stebėjo apie 2,5 tūkstančio sirgalių, negailėjusių plojimų už efektingas atakas ir lietuviams.

Trenerių komentarai

Antanas Sireika (Lietuva): “Kadangi dar esame pasiruošimo proceso pradžioje, rezultatas nebuvo labai svarbus. Svarbiau buvo pamatyti, ką turime taisyti, ir šios rungtynės tokios medžiagos suteikė. Buvo neblogų momentų, bet prastesnių atkarpų buvo daugiau“.

Robertas Meszlenyi (Vengrija): „ Mums šios rungtynės buvo svarbios ir sportine, ir psichologine prasme. Norėjome kaip įmanoma geriau sužaisti su Europos čempionais lietuviais, kad įgytume didesnį pasitikėjimą savo jėgomis prieš atrankos varžybas. Nors nepavyko laimėti, tačiau kovėmės, skirtumas - nedidelis, ir tuo esu patenkintas“.

Rytoj, sekmadienį, Lietuvos ir Vengrijos rinktinės susitiks dar kartą. Po šios dvikovos Lietuvos ekipa grįš į Lietuvą ir antradienį Druskininkuose pradės treniruočių stovyklą. Ketvirtadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje, Lietuva sužais kontrolines rungtynes su Baltarusijos rinktine, o šeštadienį – pirmoji dvikova dėl Federacijų Supertaurės tarp Lietuvos ir Rusijos ekipų. Visų rungtynių pradžia – 19 val.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Vengrija 79:68 (15:20, 25:14, 20:17, 19:17).
Lietuvai taškus pelnė: R.Šiškauskas 14, D.Šalenga 19, R.Javtokas 3, K.Lavrinovičius 13, S.Jasaitis 9, V.Ginevičius 2, M.Žukauskas 2, T.Delininkaitis 4, D.Lavrinovičius 13.
Vengrijai: E.Sitku 5, M.Bader 5, G.Denes 3, L.Kalman 4, K.David 19, T.Kaman 2, G.Fodor 0, R.Gulyas 16, Z.Meszaros 4, I.Nemeth 10.