Lietuvos rinktinė pateko į Pasaulio jaunimo čempionato finalą. Šeštadienį (08.13) lietuviai 96:73 (26:11, 15:23, 29:20, 26:19) sutriuškino bendraamžius iš Australijos. Lietuviai finale susitiks su Graikijos jaunimo rinktine, kuri pusfinalyje nugalėjo kanadiečius.

Pusfinalio rungtynėse su Australija net penki lietuviai pelnė dviženklį taškų skaičių
Nuotr. FIBA
Lietuviai jau įpusėjus antrąjam kėliniui įgijo dviženklę persvarą (17:6) ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 26:11.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo australai, spurtuodami 9:2 (28:20), tačiau taiklus M.Prekevičiaus tritaškis sugrąžino lietuviams dviženklį pranašumą (31:20). Vis dėlto australai kėlinio pabaigoje sužaidė tiksliau ir po keleto lietuvių klaidų sumažino skirtumą iki 7 taškų (34:41).

Po didžiosios pertraukos lietuviai atsitiesė ir spurtuodami 13:6 įgijo 14 taškų persvarą (54:40). Kėlinio pabaigoje mūsiškiai padidino persvarą dar 2 taškais (70:54).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Jonas Mačiulis buvo nubaustas nesportine pražanga. 34–ąją rungtynių minutę lietuviai įgijo jau 23 taškų persvarą (82:59), per likusį laiką lietuviai išlaikė tą patį tempą ir iškovojo triuškinančią pergalę (96:73).

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Jonas Mačiulis, pelnęs 19 taškų, Renaldas Seibutis įmetė 17 (5 rez. perd.), Paulius Jankūnas 14 (15 atk. kam., 3 per. kam.), Marius Prekevičius 14 (4/8 tritaškiai, 3 rez. perd.), Artūras Jomantas 12 (3 rez. perd.), Darius Šilinskis 8 (4 blk.).

Australija: Rhysas Carteris 19 taškų, Stevenas Markovičius 14 (4 atk. kam.), Bradas Nweley‘us 11 (3 rez. perd.).

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas sakė: „Mes labai gerai pažinojome Australijos komandą, kadangi esame daug kartų prieš juos rungtyniavę. Jie turi stiprius žaidėjus ir gerus snaiperius. Todėl mūsų užduotis buvo sulėtinti ritmą ir neleisti jiems žaisti greitai kaip jie mėgsta. Šiandien mes gerai gynėmes, bet neblogai ir puolėme. Dabar turime pagalvoti apie rytdienos rungtynes. Aš žinau, kad mes esame pasiruošę ir mes laimėsime šį turnyrą.“

Finalas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį, 03.50 val. Lietuvos laiku.

1 2 3  »
2005-08-15 04:30
tikiuosi pasitiksim visi Lietuvos rinktine nepaisant finalo rezo!!!
2005-08-15 00:50
Šaunuoliai, puikiai žaidžia ! Sidabras ir bronza jau yra bereikia aukso :) Lietuva ! Lietuva ! Lietuva !
2005-08-15 00:40
nu aisku,dekui tau uz info...
p.s. cia sita komentara parasiau ne prie tos.nekreipkit demesio
2005-08-15 00:38
Kaip tai kur?Taigi praeita sez.tai lenkijoj lose Sopoto prokom trefl...eurolygoj jie lose...o apie kita sezona...tai nzn lyg ir liks ten...girdejau,bet bijau sumeluot...
2005-08-15 00:26
tikriausiai jurkunas,nes jis zaide JAV ir gryzes dar palose uz zalgiri ir kazkaip nutilo,net nebezinau kur jis zaidzia,p.s. gal kas kanors girdejo apie Toma Masiuli?kur jis zaidzia jeigu isvis dar zaidzia?
2005-08-15 00:24
mes nugalesime nes mes lietuviai
2005-08-15 00:11
+12 88:76
2005-08-14 23:39
na gal padarom totalizatoriu?;]kas norit pasireiskit...as speju kad bus + 9 musu naudai,o tiksliau 88-79.LIETUWA-WALDE-WALDO-IR WISADA WALDYS!!!
2005-08-14 23:26
pasileidzia per opera 8.01, man ir per explorery neina o per ten rodo
2005-08-14 23:18
abams: nueik i www.fiba.com ir ten pamatysi "FIBA U21 - Final round LIVE Statistics". Spausk ir ziurek
2005-08-14 22:54
o kur per interneta galima ziureti finala? labai prasau parasykit
2005-08-14 21:52
Finala argentinieciu tv vis tiek turi rodyti pa lubomu. taip jau priimta.
2005-08-14 21:30
budaz man to puslapio nepakrauna. ka dayt . gal zinai is kur kitur galima varzes ziuret.
2005-08-14 20:42
Na nereikia taip is karto kaltinti lietuvos TV. Juk net neaisku ar Argentinoje yra filmuojamos tos varzybos. Pagal viso cempionato rengima, tai sakyciau kad ne.
Juk pagalvokite, Argentinieciams buvo svarbesnes rungtynes tarp 5-8 vietu kur lose ju komanda negu pusfinalis. Jie tas varzybas padare geriausiu laiku.
2005-08-14 20:19
budaz, eisi pasitikt? ;-)
2005-08-14 20:13
gal jau yra aisq kur kur leisis lioetuviu lektuvas???
to gaby:
http://online.fibaamericas.com /pc1/defa_US.asp - cia gali ziuret rezultata ir statistika tik reikia dazsniau paspaudinet F5 kad perkrovinetu puslapi nes kitaip gali uzmikt kol atsinaujins:)))
geros nakteles prie kompo:)
2005-08-14 20:07
geda lietuvos televizijoms, jeigu nesugeba parodyti tokio lygio rungtyniu....blt, dar lietuva zaidzia....nera zodziu..