Paskutinę Argentinoje vykusio pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionato dieną komandos išsidalijo 1-8 vietas. Kaip jau pranešėme, nugalėtojais tapo lietuviai, finale 65:63 įveikę Graikijos jaunimą. Tuo tarpu bronzos medalius iškovojo Kanados jaunimo rinktinė.

Turnyro staigmena

Paskutinę grupės turnyro dieną įšokę į benuvažiuojantį atkrintamųjų varžybų traukinį, kanadiečiai namo grįžta su bronzos medaliais. Rungtynėse dėl trečiosios vietos jie 79:74 (22:20, 19:20, 22:16, 16:18) įveikė Australijos krepšininkus.

Bronzos medaliai - Kanados jaunimo rinktinei
Nuotr. FIBA
Kanados jaunieji krepšininkai nebuvo laikomi šio turnyro favoritais ir grupės turnyras tai tarsi ir patvirtino – kanadiečiai užėmė ketvirtą vietą, kuri lėmė, kad ketvirtfinalyje jiems teko susitikti su JAV krepšininkais. Tačiau sužaidę geriausias rungtynes turnyre, kanadiečiai įveikė labiau tituluotus savo kaimynus ir sensacingai pateko į pusfinalį.

Nors pusfinalyje Šiaurės Amerikos atstovams teko pripažinti graikų pranašumą, tačiau dvikova su australais įrodė, kad kanadiečiai ne per klaidą pateko tarp 4 stipriausių pasaulio jaunimo rinktinių.

Kanada: Levonas Kendallas 15 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, Vladimiras Kuljaninas 12 tšk., 10 atk. kam, Andrew Rautinis 11, Garry Gallimore'as 10.

Australija: Bradas Newley 17, Aleksandras Maričius 16 tšk., 9 atk. kam., Stevenas Markovičius 10.

Australija šiose pirmenybėse žaidė puikiai, tačiau šįkart mes juos įveikėme. Visada tikėjau savo žaidėjų galimybėmis ir jų branda, – sakė Kanados rinktinės treneris Dave'as Crookas.

Visiškai kitokios nuotaikos namo skrenda australai. Iki pusfinalio jie žygiavo be pralaimėjimų, kol dvi nesėkmės iš eilės nubraukė viltis iškovoti medalius.

JAV tenkinasi penktąja vieta

Turnyro favoritais laikyti JAV krepšininkai rungtynėse dėl penktosios vietos 115:85 (29:13, 32:16, 27:32, 23:24) sutriuškino argentiniečius. Vos vieną pralaimėjimą turnyre patyrę amerikiečiai liko penkti.

Matėme olimpiados rungtynes prieš Argentiną (pusfinalyje JAV turėjo pripažinti argentiniečių pranašumą, – red. past.) ir manau, kad norėjome jiems atsilyginti. Gerai pradėjome rungtynes, pataikėme keletą metimų, apsigynėme. Žinojome, kad turime tai padaryti, – po dvikovos teigė rinktinės krepšininkas Justinas Gray.

JAV krepšininkai jau per pirmąsias 20 minučių susikrovė milžinišką pranašumą (61:29) ir nutildė vietinius gerbėjus, palaikiusius šeimininkus. Antroje dvikovos dalyje amerikiečiams beliko šią persvarą išsaugoti.

JAV: J.J.Reddickas 22, Justinas Gray 16, Nicholas Fazekasas ir Rudy Gay po 15, Curtis Withersas 14.

Argentina: Leonardo Mainoldi 21, Carlosas Sandesas 15, Juanas Rivero ir Fabricio Vay po 10.

Slovėnai liko aštunti

Praėjusių metų Europos jaunimo čempionai pasaulio čempionate turėjo tenkintis aštuntąja vieta. Slovėnai 77:86 (21:20, 16:20, 24:20, 16:25) nusileido Puerto Riko rinktinei, kuri liko septinta.

Puerto Rikas: Jesus Verdejo Santana 29, Jose Barea Mora 18 tšk., 9 rezultatyvūs perdavimai, Aleksandras Galindo Rodriguezas 14, Ivanas Lopezas Rodriguezas 11, Peteris Ramosas 10.

Slovėnija: Mansudas Julevičius 19, Domenas Lorbekas ir Hasanas Rizvičius po 14, Miha Fonas 12.