Praėjusį mėnesį buvęs Detroito “Pistons” vyriausiasis treneris Larry Brownas tapo Niujorko „Knicks” ekipos strategu. 64-erių metų L.Brownas kalbėjosi su „Time” reporteriu Seanu Gregory apie karjeros netikėtumus, veidmainiavimą ir neįprastus patarimus pasimatymams.

S.G: Spaudos konferencijos metu, pristatant Jus vyriausiuoju „Knicks”, treneriu, kalbėjote apie tai, kaip ypatingai vertinate ištikimybę. Tačiau dabar, dirbdamas tai vienur, tai kitur, jūs dažnai paliekate savo žaidėjus likimo valioje. Ar tai jums neatrodo veidmainiavimas?

L.B. Taip, tai veidmainiavimas. Ir man nepatinka, kad taip atsitinka su žaidėjais. Tai mane ir glumina, kadangi darau įtaką daugelio žmonių gyvenimams, kad ir kokį sprendimą priimčiau. Tačiau kai tavo reikalavimai nepasiekia asistentų, kai tavo nurodymai nepasiekia žaidėjų, taip, labai sunku su tuo susitvarkyti.

S.G: Daug trenerių kalba: ”Man nesvarbu, ar mane mėgs, man svarbu, kad mane gerbs”. Bet jūs teigiate priešingai: jūs labiau norite būti mėgiamas nei gerbiamas. Kodėl?

L.B: Neįsivaizduoju, kaip galima žaisti žmogui, kurio tu nemėgsti. Aš netgi neįsivaizduoju, kaip galima vykdyti  nurodymus ar stengtis kuo geriau viską atlikti, jei tau nepatinka ar tu nemėgsti savo trenerio. Aš manau, jog įmanoma būti ir mėgiamu, ir gerbiamu. Žaidėjai matys mano aistrą žaidimui, jie supras, kad aš noriu, jog  jiems sektųsi, ir remdamasis tuo, ką patyriau, ir tuo, ką išmokau, aš žinau, ką kalbu. Tačiau be viso šito, aš noriu, kad mano žaidėjai mokėtų būti linksmi, as noriu, kad jie džiaugtųsi žaisdami man. Tai sunku  pasiekti, ir visada bus sunku. Niekada nenorėsiu žaisti ten, kur nebūsiu mėgiamas ir laukiamas.

S.G: Įvardykite NBA žaidėją, kurio dar netreniravote.

L.B: (Juokiasi,- aut.past.) Turbūt tokio nerasime.

S.G: Ar pritariate, kad NBA kažką tokio prarado baigus žaisti Michaelui Jordanui?

L.B: Žinoma, tikrai sutinku. Bet mes turime geriausią jaunų žaidėjų gvardiją, žaidėjų, kurie per ilgą ilgą laiką pamažu įsilieja į NBA. Pagalvokite apie jaunuosius mūsų talentus: Lebroną Jamesą, Carmelo (Anthony), Dwyane’ą (Wade’ą), Dwightą Howardą – šį sąrašą galima tęsti ir tęsti.  Ir padėtis vis gerėja. Tik lieka klausimas, ar kada išvysime dar vieną Michaelą Jordaną? Aš nežinau.

S.G: Kaip jus paveikė nesutarimai Detroite?

L.B: Tai buvo  baisiausia. Pirma, mano mažasis berniukas ten buvo. Antra, aš ką tik buvau  baigęs savo klubo tyrimus ir jaučiausi tiesiog bejėgis pakeisti situaciją ar palengvinti ją kokiu kitu būdu. Labiausiai stebinantis dalykas buvo palikti areną ir žiūrėti, kokie liūdni buvo žaidėjų vaikai. Jų reakcija mane pritrenkė. Nors tai ir kenkia visam šiam sportui, laimei, mes galime iš to pasimokyti ir judėti toliau.  

S.G: Kas yra sunkiausia šių laikų trenerio darbe?

L.B: Sunkiausia priversti žaidėjus suprasti skirtumą tarp treniravimo ir kritikos. Žinote, mano manymu, tai – ne tik žaidėjų problema. Tai visuomenės problema. Tačiau mes privalome stengtis, kad jie suprastų, jog mes stengiamės jiems padėti pagerinti žaidimą, o ne kritikuoti viską, ką jie daro.

Jei aš grįžčiau namo ir pasiskųsčiau savo dėdei, kad treneris netinkamai su manimi elgėsi, mano dėdė (L.Browno tėtis mirė, kai jam buvo šešeri) priremtų mane prie sienos ir pasakytų: ”Jis taip elgiasi, nes tu jam rūpi. Ir  tu privalai daryti tą, ką jis sako”.

Nežinau, ar dabar žaidėjai turi tokią paramą kaip mes anksčiau. Anksčiau būdavo, jog jei tau nepasisekė, jei nuklysdavai, visados atsirasdavo žmonių, kurie tau padėdavo arba papasakodavo tavo tėvams apie nuklydimus. Dabar to nebeliko. Mokyklos, dėstytojai ir treneris būdavo įtakingiausi žmonės, o dabar jais tapo mėgėjai treneriai ir gatvės agentai. 

S.G: Niujorko „Knicks” generalinis vadybininkas Isiah Thomasas sako, kad kai kai buvo jaunesnis, jis į savo kostiumo kišenę įsikišdavo baltą nosinaitę, norėdamas būti panašus į Jus. Ar galime tikėtis, kad „Knicks” žaidėjai vaikščios po Niujorką su baltom nosinėm?

L.B: Nežinau. Nebent jiems bus sloga.

S.G: Derėdamiesi su Jumis, „Knicks” vadovai atsiuntė Jums juostą su serialo “Sopranai” veikėjais ir su prašymu treniruoti jų ekipą. Jei Jūs būtumėte  atsisakęs, nemanote, kad reiktų liudininkų apsaugos programos?

L.B: Viena iš ten parašytų pastabų buvo, jog aš gausiu daugiau nei liudininkų apsaugos programą. Vienas iš Sopranų kažkada taip yra pasakęs. Negalvoju apie tai, ką gausiu ar ko neteksiu. Tiesiog esu susirūpinęs dėl didelių darbų, kuriuos man teks padaryti. 

S.G: Jums  ne vieną kartą teko keltis iš vienos vietos į kitą, ne visada buvote tikras dėl ateities, o tai visgi sukelia tam tikrą spaudimą. Ką patartumėte žmonėms, kurie baiminasi karjeros pasikeitimų?

L.B: Visų pirma, nemanau, kad reikia žiūrėti atgal. Kai vienąkart nusprendi žengti žingsnį į priekį, ne visada būna lengva. Antra, kai aš buvau koledžo treneris, aš liepdavau savo auklėtiniams susidaryti pliusų ir minusų sąrašą. Visados maniau, kad jei taip padarysi, neabejotinai į galvą šaus kokia idėja dėl geriausio sprendimo. Ir neleiskite, kad vienas minusas nugalėtų ir viską sugadintų.

S.G: Kai Jūs mokėtės koledže, draugas apsimesdavo Jumis ir kviesdavo merginas į pasimatymus, nes Jūs bijojote likti atstumtas. Ar patartumėte taip elgtis ir šių laikų jaunimui?

L.G: Jei pamatytumėte mano žmoną, suprastumėte, jog gavau daugiau nei galėjau tikėtis. Taigi tai – neabejotinai veiksminga!


Rodyti komentarus
2006-03-05 14:15
per 60 rungt 16 perg kolkas, tai labai pasiseke ???
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-15 16:26
nu zmona tokiam seniui tai tikrai per gera :)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-15 14:47
aha geras,as ir noreciau kad new yorkieciai pavarytu geriau... manau si sezona pateks i playoff'us
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-15 13:56
geras treneris , pasiseke NEW Yorkui
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 4

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas