Eurolygos vasaros turgaus laimėtojai ir pralaimėtojai

2005-08-16 18:45
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ koresp.

Europos krepšinio nevaržančios žaidėjų judėjimo taisyklės kiekvieną vasarą garantuoja didelę pasikeitimų bangą. Stipriausi Eurolygos klubai jau baigia rikiuoti gretas artėjančiam sezonui ir „BasketNews.lt“ apžvelgia, kas šią vasarą aktyviausiai pildėsi naujais žaidėjais, o kas skaičiavo praradimus.

Sustiprėjo:

Pirėjo „Olympiakos“

Pagrindiniai pirkiniai: Eurelijus Žukauskas, Tyusas Edney, Nikos Hatzis, Quincy Lewisas, Martinas Rančikas.

Praėjusį Eurolygos sezoną vos keturias pergales iškovojęs Pirėjo klubas šiemet nusiteikęs kur kas rimčiau. Nė viena kita Eurolygos komanda vasarą nepasikeitė taip stipriai, kaip tai padarė Jono Kazlausko treniruojami „raudonieji“. Jau dabar aišku, kad kitą sezoną ekipoje bus net 11 naujų veidų, o tarp jų – ir du lietuviai.

J.Kazlauskas naują komandą formuos aplink du pažįstamus žaidėjus, 1999 metais atvedusius „Žalgirį“ į Eurolygos viršūnę. Žaidimo gijos bus patikėtos įžaidėjui T.Edney, o gynybos ašimi taps E.Žukauskas. Be „vartininko“, Pirėjuje rungtyniaus ir dar vienas lietuvis – dvidešimtmetis jaunimo rinktinės lyderis Renaldas Seibutis.

J.Kazlauskas į Pirėją kvietėsi ne tik gimtosios šalies krepšininkus, bet ir vietinius talentus. Greta iš AEK atėjusio N.Hatzio, klubą taip pat papildė dar penki graikai – Nikos Barlos, Nikos Argyropoulos, Sofoklis Schortsianitis, Manolis Papamakarios bei Panagiotis Vassilopoulos.

Milano „Armani Jeans“

Pagrindiniai pirkiniai: Massimo Bulleri, Giacomo Galanda, Dante Calabria, Prestonas Shumpertas.

Žalią „Benetton“ aprangą M.Bulleri iškeitė į raudonai baltą „Armani Jeans“
Nuotr. Legabasket Foto
Viesulu į stipriausių Europos komandų gretas sugrįžęs legendinis Milano klubas praėjusį sezoną beveik pasiekė tai, kas dar prieš sezoną atrodė neįmanoma – suklupo tik Italijos lygos finale. Todėl vasarą AJ pasipildė keliais žaidėjais, turėsiančiais padėti užkopti į pačią viršūnę.

Svarbiausia šios vasaros Italijos vicečempionų naujiena tapo įžaidėjo M.Bulleri atvykimas. Dešimtmetį Trevizo „Benetton“ marškinėlius vilkėjęs krepšininkas nusprendė pakeisti aplinką ir prisijungti prie AJ.

Atgarsio sulaukė ir Italijos rinktinės kapitono G.Galandos įsigijimas. Paskutinį sezoną neradęs savo vietos Sienos „Montepaschi“ gretose, 210 cm ūgio puolėjas kartu su „Armani“ gretose liekančiu Josephu Blairu turėtų sudaryti galingą priekinę liniją.

Du Italijos rinktinės senbuviai nebus vieninteliai naujokai Milane. Greta jų prisijungs dvi ryškios Italijos lygos žvaigždės – D.Calabria bei P.Shumpertas ir patyręs Dušanas Vukčevičius.

Stambulo „Efes Pilsen“

Pagrindiniai pirkiniai: Antonio Grangeris, Keremas Gonlumas, Marko Popovičius.

Turkijos čempionai vasarą prarado Willie Solomoną, tačiau pasipildė trimis pajėgiais krepšininkais. Pernai tik per plauką nuo Eurolygos finalinio ketverto likusi komanda šiemet turėtų būti dar grėsmingesnė.

Pirmuoju vasaros pirkiniu tapo amžinų priešų – Stambulo „Ulker“ klube rungtyniavęs sunkusis krašto puolėjas K.Gonlumas. Talentingas turkas su klube liekančiu Nikola Prkačinu sudarys galingą priekinės linijos duetą.

A.Grangeris į Stambulą sugrįžta po metų, praleistų Maskvos CSKA komandoje. Armiečių gretose jis taip ir nerado savo vietos, o grįžęs į klubą, kuriame prieš tai praleido du sezonus, vėl turėtų tapti vienu pavojingiausių „Efes“ ginklų.

Valdyti šias turkų klubo žvaigždes bus patikėta 23-ejų metų įžaidėjui M.Popovičiui. Nors kroatas Zagrebo „Cibonoje“ demonstravo solidžius rodiklius, tačiau nuo jo sugebėjimo įsitvirtinti pajėgioje ekipoje, ko gero, labiausiai priklausys ir „Efes“ rezultatai.

Barselonos „Winterthur“

Pagrindiniai pirkiniai: Duško Ivanovičius (treneris), Gianluca Basile, Denisas Marconato, Marvisas Bootsy Thorntonas, Mikalis Kakiouzis.

M.Thorntonas yra vienas iš dviejų „Montepaschi“ krepšininkų, rungtyniausiančių Barselonoje
Nuotr. Legabasket Foto
Po vieno nesėkmingiausių sezonų per pastarąjį dešimtmetį Barselonos klubą supurtė permainų banga.

Katalonų komandą paliko ilgametis simbolis Roberto Duenasas bei lyderis Dejanas Bodiroga. Į vyriausiojo trenerio vietą stojo buvęs Vitorijos „Tau Ceramica“ strategas D.Ivanovičius, o klubo vadybininku tapęs Zoranas Savičius gavo maišą pinigų prisivilioti ryškiausias Europos žvaigždes.

Iš Bolonijos „Climamio“ atvykęs Z.Savičius pirmiausia pasikvietė Sienos „Montepaschi“ krepšininkus – M.Thorntoną ir M.Kakiouzį, paskui sudrebino Europą už milijoną eurų iš „Climamio“ išpirkdamas G.Basilę, o galiausiai pasipildė „Benetton“ vidurio puolėju D.Marconato.

Komandą pasirašė naują sutartį su Juanu Carlosu Navarro ir šis kartu su G.Basile turėtų sudaryti stiprią gynėjų porą.

Atėnų „Panathinaikos“

Pagrindiniai pirkiniai: Dejanas Tomaševičius, Vassilis Spanoulis.

Gera komanda šią vasarą tapo dar geresnė. Priešingai nei kitam graikų milžinui –„Olympiakos“, Atėnų klubo vadovams nereikėjo sukti galvos ieškant naujų žaidėjų. Išsaugoję visus pagrindinius praėjusio sezono krepšininkus, „žalieji“ pasipildė tik patyrusiu vidurio puolėju bei graikų talentu.

Viena stabiliausių pastarojo meto Eurolygos komandų pratęsė sutartis su komandos ašį sudarančiai krepšininkais – Mike‘u Batiste, Vlado Ščepanovičiumi bei išsaugojo įžaidėją Jaką Lakovičių ir veteraną Frangiską Alvertį.

M.Batiste‘o, vienintelio amerikiečio komandoje, buvimas jau yra istorinis: sunkusis krašto puolėjas taps pirmu iš JAV atvykusiu krepšininku, „Panathinaikos“ klube žaidusiu tris sezonus.

Nors Željko Obradovičiui nepavyko susitarti su buvusiu auklėtiniu D.Bodiroga, palikusiu Barseloną ir persikėlusiu į Romą, tačiau lygi sudėtis ir ilgas atsarginių žaidėjų suolelis jau dabar teikia vilčių išvysti šią komandą kitų metų finaliniame ketverte Prahoje.

Susilpnėjo:

Bolonijos „Climamio“

Pagrindiniai praradimai: Gianluca Basile, Matjažas Smodišas, Rubenas Douglasas, Gianmarco Pozzecco.

Triumfavę Italijos lygos finale, G.Basile ir M.Smodišas palieka Boloniją
Nuotr. Legabasket Foto
Kai birželio 16-ąją „Climamio“ triumfavo Italijos lygos finale, turbūt net didžiausias skeptikas netikėjo, kad nepraėjus nė dviem mėnesiams čempioniška komanda visiškai subyrės. Bolonijos klubą jau paliko trys starto penketo žaidėjas, o dar vienas – rezultatyviausias komandos krepšininkas Milošas Vujaničius greičiausiai taip pat neliks ekipoje.

Čempionų byrėjimas prasidėjo iškart po Italijos lygos finalo, kai komandą paliko vadybininkas Z.Savičius. Jis pasirinko Barselonos „Winterthur“ pasiūlymą ir netrukus paskui save perviliojo ir G.Basilę. M.Smodišas ir R.Douglasas pasirinko Rusijos klubus, o G.Pozzecco pasitraukė dėl nesutarimų su treneriu.

Siekdami pakeisti šiuos žaidėjus, Bolonijos komandos vadovai pasirašė sutartis su amerikiečiu Kiwane Garrisu bei graiku Nestoru Kommatu. Komandą taip pat papildys vidurio puolėjas Travisas Watsonas, tačiau neabejotina, kad trenerio Jasminos Repešos laukia sunkus sezonas.

Atėnų AEK

Pagrindiniai praradimai: Fotis Katsikaris (treneris), Nikos Zisis, Nikos Hatzis, Sandro Ničevičius.

Didžiausia praėjusio sezono Eurolygos staigmena šį sezoną, atrodo, su trenksmu grius į dugną. Komandą paliko pagrindinis pergalių kalvis – talentingas treneris F.Katsikaris, taip pat graikai – N.Zisis bei N.Hatzis, vidurio puolėjas Sandro Ničevičius, naujo klubo ieško ir Toby Bailey.

Praradę visus pagrindinius žaidėjus, AEK šią vasarą paskelbė apie naujo trenerio paskyrimą (Leuteris Kakiousis) ir kol kas įsigijo tik du krepšininkus – įžaidėją Drorą Hajaj bei patyrusį atakuojantį gynėją Slaveną Rimacą.

Stambulo „Ulker“

Pagrindiniai praradimai: Keremas Gonlumas, Saulius Štombergas, Eurelijus Žukauskas, Serkanas Erdoganas, Keremas Tunceri.

Šią vasarą turkų klubas išbarstė visą startinį penketą, tačiau paskelbė apie dviejų žvaigždžių – Ibrahimo Kutluay bei Mirsado Turkcano atvykimą.

Greta dviejų Turkijos krepšinio mohikanų į „Ulker“ atvys ir patyręs įžaidėjas Vrbica Stefanovas, Europoje ne itin pasižymėję, tačiau talentingi amerikiečiai Mike‘as Smithas, Jerry Holmanas bei Jeffas Trepagnieras ir du Turkijos krepšinio vidutiniokai – Omeras Onanas ir Cuneytas Erdenas.

Kaip naujas mišinys veiks Ergino Atamano rankose kol kas spėti sunku.

Nauji veidai, naujos pergalės?

Aktyviausiai šį sezoną žaidėjų „turguje“ veikusios ekipos titulas neabejotinai atitenka Pirėjo „Olympiakos“. Jei praėjusio sezono Eurolygos autsaideris beveik neturi ką prarasti, nes jų rezultatams lemta gerėti, tai dar trys klubai šią vasarą išgyveno didesnes dramas.

R.Kaukėnas ir J.Trepagnieras ateinantį sezoną debiutuos Eurolygoje
Nuotr. Legabasket Foto
Trevizo „Benetton“, Vitorijos „Tau Ceramica“ bei Sienos „Montepaschi“ naują sezoną pasitiks stipriai atsinaujinusios ir sunku spręsti, ar nauja sudėtimi jos sugebės bent pakartoti praėjusio sezono rezultatus.

Sienos „Montepaschi“

Pagrindiniai pirkiniai: Rimantas Kaukėnas, Shaunas Stonerookas, Vladimeras Boisa.
Pagrindiniai praradimai: Giacomo Galanda, Marvisas Bootsy Thorntonas, Mikalis Kakiouzis, Vrbica Stefanovas.

Italijos čempionų titulą praradęs Sienos klubas šią vasarą išgyveno atsinaujinimą. Komandą paliko trys startinio penketo žaidėjai, rinkdavę liūto dalį taškų. Tiesa, komandoje lieka gynybos ašį sudarantys Mindaugas Žukauskas ir Roberto Chiacigas.

„Montepaschi“ puolimo naštą kitą sezoną turėtų perimti Kantu „Vertical Vision“ lyderis R.Kaukėnas bei Duane‘as Woodwardas, demonstravęs puikius rezultatus Rozeto ekipoje.

Vitorijos „Tau Ceramica“

Pagrindiniai pirkiniai: Predragas Drobnjakas, Roko Leni Ukičius, Serkanas Erdoganas.
Pagrindiniai praradimai: Duško Ivanovičius (treneris), Arvydas Macijauskas, Juanas Manuelis Calderonas.

Vitorijos komanda jau pasibaigus sezonui žinojo, kad ją palieka penkis sezonus vyriausiuoju trenerius dirbęs D.Ivanovičius. Naujuoju strategu paskirtas Pedro Martinezas. Praėjusio dešimtmečio pradžioje šis treneris yra laimėjęs Koračo taurę, o 1994 metais buvo išrinktas geriausiu Ispanijos treneriu, tačiau paskutiniu metu rimtose varžybose nedalyvavo.

Vitorijos klubą vasarą paliko gynėjų duetas. A.Macijauskas bei J.M.Calderonas nusprendė karjeras tęsti NBA ir „Tau Ceramica“ penkete atsivėrė didelė skylė. Šią spragą kitą sezoną bandys užpildyti vienas talentingiausių jaunųjų Europos įžaidėjų kroatas R.Ukičius bei atakuojantis gynėjas turkas S.Erdoganas.

E.Messina Trevize praleido vos sezoną. Nuo rudens jis dirbs CSKA klube
Nuotr. Legabasket Foto
Tuo tarpu P.Drobnjako atvykimas tapo tikra staigmena. Serbas nusprendė atsisakyti karjeros NBA ir sugrįždamas į Senąjį žemyną jis kitą sezoną kartu su Luisu Scola, Korneliu Davidu ir Tiago Splitteriu suformuos stipriausią Eurolygos priekinę liniją. 

Trevizo „Benetton“

Pagrindiniai pirkiniai: Davidas Blattas (treneris), Nikos Zisis, Drew Nicholasas.
Pagrindiniai praradimai: Ettore Messina (treneris), Massimo Bulleri, Denisas Marconato.

Treneris E.Messina susiviliojo Maskvos CSKA pinigais, tačiau jį pakeisiantis D.Blattas laikomas ne mažiau talentingu strategu, todėl strategų kaita šioje ekipoje yra pakankamai lygiavertė.

„Benetton“ kitą sezoną turės labai mobilią gynėjų-puolėjų grandį (Ramūnas Šiškauskas, Marcusas Goree, Matteo Soragna, D.Nicholasas), tačiau po krepšiu Trevizo ekipai vis dar trūksta jėgos. Nepaisant to, „Benetton“ yra vieni ryškiausių A grupės favoritų.


Rodyti komentarus
2005-08-17 17:13
pastebekime, kad zalgirio grupej susilpnejo, o ryto - sustiprejo :))) kol kas aisku...
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-17 15:39
tipo shalengos ir timinsko praradimas zalgiriui yra bereikshmis? :/
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-17 10:48
Olympiakos tikrai nustebins daugeli...
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-16 20:42
Mano manymu Olympiakos turetu gan ispudingai lost kita sezona su tokia gan ivairepusiska komanda ,visose pozicijose turi po stipru zaideja.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-16 20:33
Uzmirsot ideti prie barselonos pirkiniu Shamonda williamsona
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2005-08-16 18:52
"Nauji veidai, naujos pergalės?" galejo ir zal su rytu dadeti..
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas